Гід сонцезахисними окулярами: обираємо ідеальну пару на літо
Не секрет, що сонцезахисні окуляри — це must have в гардеробі кожної модниці. Вони доповнюють безліч луків і запобігають зайвим зморшкам, які можуть з’явитися від постійного примружування. Однак, окрім естетичної місії, вони мають також запобігати шкоді твоєму зору. І це справді важливо, адже лінзи, які мають тільки затемнення без належного UV-захисту, провокують розширення зіниць і потрапляння ультрафіолету на сітківку. Тому сьогодні ми разом дізнаємося, чим різняться сонцезахисні окуляри та за якими критеріями їх обирати.
@yuliiaryzhkova
Рівні захисту
Основні ступені UV-захисту, які ти могла зустрічати на маркуванні лінз чи оправи: 320 — неповний захист від UV-спектра, що не підходить для постійного носіння влітку; 380 — базовий захист від сонячних променів, але недостатній для тривалого перебування у місцях без затінку; 400 — найвищий рівень захисту, оптимальний для довгих прогулянок у сонячну погоду.
Особливості лінз
Окрім ступенів захисту, які зумовлені довжиною хвиль ультрафіолету, також існують категорії світлопропускання фільтрами лінз.
0 — окуляри без затемнення, найчастіше просто виконують функцію цікавого аксесуара.
1 — окуляри з неінтенсивним затемненням, наприклад для похмурої погоди.
2 — середнє затемнення, що підійде для днів з мінливою хмарністю.
3 — високий рівень затемнення, найпопулярніший вибір для літа.
4 — екстразатемнення, окуляри для спеціального використання: альпінізм, хайкінг та ін.
@mariaborovyk
Важливо пам’ятати, що ступінь затемнення ≠ ступеню захисту, адже навіть окуляри з категорії 4 не рятуватимуть твої очі від згубного впливу сонячного проміння, якщо вони не мають захисту UV 380–400.
Додамо також, що колір самих лінз рідко впливає на їхню сонцезахисну функцію, тому при його виборі можеш сміливо покладатися на свій настрій та вподобання.