Girl power: 5 жінок-техноноваторок, які сьогодні змінюють цей світ

Cosmo

Java-розробниці, винахідниці, наукові співробітниці NASA, UX-дизайнерки — жінки в технологічній галузі в 2020-му скоріше є нормою, а не винятком. Кількість працівниць у провідних ІТ-компаніях, таких як Google, Facebook, Amazon і Lenovo, уже складає понад 30%. Інженерки не лише створюють застосунки та пишуть програмне забезпечення — сьогодні вони займають керівні посади й розв’язують глобальні проблеми людства. Про жіночий внесок у технологічний прогрес розкажемо на прикладі п’ятьох новаторок із різних куточків планети.

Марина В’язовська розв’язала одну з найскладніших геометричних задач

Українка Марина В’язовська ввійшла в історію математики як жінка, яка розв’язала геометричну задачу кількох сторіч. Аби зрозуміти масштаб відкриття, почнемо з історії. У 17 сторіччі науковці намагались знайти спосіб, як оптимально розташувати гарматні ядра на палубах військових кораблів. Німецький математик Йоганн Кеплер у 1611 році припустив, що найбільш щільно кулі однакових розмірів розміщуються у пірамідальній формі. Найлегше це уявити на прикладі піраміди з апельсинів, які часто викладають у сучасних супермаркетах. Наприкінці 20 сторіччя американцю Томасу Хейлсу завдяки складним комп’ютерним розрахункам вдалося довести теорію Кеплера, однак не до кінця.

Задачу, над якою працювали вчені протягом чотирьох століть, зрештою змогла розв’язати українка Марина В’язовська. Її математичне рівняння демонструє, як в 8- й 24-вимірних просторах розміщується нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної. Відкриття В’язовської та її колег допоможе виявляти й коригувати помилки в мобільних телефонах, інтернеті і космічних дослідженнях. За це в 2016 році українка була нагороджена однією з найбільш престижних математичних відзнак світу — «Премією Салема».

Фейю Ксю спроєктувала смарт-помічника на базі штучного інтелекту

Фейю Ксю з самого дитинства захоплювалась математикою та природничими науками. По завершенню навчання, майбутня дослідниця переїхала до Європи й працювала в Німецькому центрі штучного інтелекту (DFKI) на посаді керівниці лінгвістичної лабораторії. Після 26 років життя в Німеччині Фейю вирішила повернутися в Китай, де очолила лабораторію штучного інтелекту компанії Lenovo. Саме там вона займалася розробкою смарт-помічника для служби підтримки користувачів смартфонів Motorola під назвою MOLI. «Розумний» комунікаційний агент органічно поєднує функції роботів, що працюють на базі штучного інтелекту, із роботою реальних співробітників для забезпечення сервісу підтримки клієнтів. MOLI відповідає на питання клієнтів 24/7 та успішно вирішує їхні проблеми, використовуючи масштабну базу даних.

Діпіка Куруп винайшла нову систему очищення води

Діпіка Куруп зі Сполучених штатів винайшла революційну систему очищення води ще в підлітковому віці. Під час відвідування родичів в Індії Діпіку вразили маленькі діти, які змушені були пити брудну воду, адже іншої просто не було. Як виявилось, ту саму воду місцеве населення використовувало для прання одягу та приготування їжі. Усвідомивши масштаб проблеми, Куруп винайшла доступну та ефективну систему очищення води. Дівчина розробила сполуку на основі піску, оксиду титану, цементу та срібла, що активується завдяки сонячному світлу та на 98% зменшує кількість бактерій у воді. Ця сполука приймає різні форми, приміром, стрижня, який можна помістити у пляшку для напоїв, або покриття для внутрішньої сторони резервуара з водою.

Азза Абдель Абід Хамід Фаяд розробила новий метод переробки пластику на біопаливо

У 16 років єгиптянка Азза Абдель Абід Хамід Фаяд досліджувала паливні ресурси та переробку пластика на біопаливо. Цей метод винайшли задовго до неї, але необхідний для переробки каталізатор потребував чимало коштів. Азза винайшла недорогий високопродуктивний каталізатор алюмосилікат, який розщеплює пластикові відходи та виробляє такі газоподібні продукти, як метан, пропан та етан. Далі ці хімічні елементи перетворюють на етанол, що використовується як паливо. Azza пропонує розщеплювати пластикові полімери, що знаходяться в пляшках із напоями та загальними відходами, й трансформувати їх на біопаливо. Споживання Пластику в Єгипті становить близько мільйона тонн на рік, тому метод Аззи може генерувати біопаливо ціною 78 мільйонів доларів щороку.

Мелані Перкінс, співзасновниця і гендиректорка стартапу Canva

Австралійка Мелані Перкінс у віці 30 років стала наймолодшою жінкою, чий стартап отримав статус єдинорога — компанії, яка швидко досягла капіталізації в $1 млрд. Яка технологічна ідея принесла Мелані таке визнання? У 2007 році іще студенткою Мелані навчала всіх охочих роботі з графічними редакторами InDesign та Photoshop. На освоєння складних програм витрачалося чимало часу, це і надихнуло австралійку створити платформу, яка пропонує вже готові шаблони логотипів, плакатів, презентацій, інфографіки тощо. Так, у 2013 році студентська ідея переросла в успішний стартап Canva, який нині доступний у 190 країнах світу та налічує близько 10 млн користувачів. Інструмент пропонує креативні дизайнерські рішення та значно економить час та ресурси клієнтів. Щомиті на платформі Мелані створюють понад 13 нових дизайнів, а користувачі щомісяця завантажують близько 2,5 млн шаблонів.

5 5 2
Спецпроекты
Реклама
Loading...
LIFESTYLE / Культура
Это интересно

Топ-10 лучших сериалов 2020-го, которые нельзя пропустить

От меланхоличного «Фанатика» с невероятной Зои Кравиц до напряженного триллера с Крисом Эвансом!

LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

Список літератури на літо: топ-7 книжкових новинок, які варті твоєї уваги

Про легке повернення в офіс після карантину, правильний ЗОЖ та надихаючі історії про жінок, біг та кохання.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Подпишись на новостную рассылку Cosmo
LIFESTYLE / Культура
Это интересно

Must see: назвали лучший сериал 21 столетия

А ты уже успела посмотреть все 8 сезонов?

Гороскоп
LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

7 книг, которые помогут быстро навести порядок в жизни: с деньгами, гардеробом и бойфрендом

Если твои траты регулярно превышают расходы (привет, кредитка!), а гардероб наталкивает только на одну мысль —«снова нечего надеть!», срочно бери паузу и наводи порядок в этих сферах своей жизни.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

Прокачай свой мозг: топ-7 книг, которые заставят его работать на максимум

Регулярно применяй советы из этих книг на практике — и результат не заставит себя ждать!

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.