Книжкова полиця Cosmo: 10 фактів про секс, порно та сексуальну згоду із книги «Про секс»

LIFESTYLE / Культура
21 апреля 2020
Cosmo

Cosmogirl, щоб твій час на карантині проходив виключно приємно та з користю, ми започатковуємо нову рубрику — «Книжкова полиця Cosmo», в якій розповідатимемо про найкращі книжкові новинки та ділитимемося цінною інформацією з книг, які точно мають опинитися і у твоїй домашній бібліотеці.

купить

Сьогодні говоримо про книгу «Про секс» авторки та популярного блогера Ханни Віттон, видавництво #книголав. «Про секс» — це відверта розмова Ханни зі своїм читачем, і вона готова розповісти про що завгодно, відповісти на найнезручніші запитання та щиро поділитися власним досвідом. Хоча слово «секс» і винесено в назву книги, вона не лише про секс.

Тому що і сам секс — це не просто секс. Це про почуття, партнерство, довіру. Авторка розповідає нам, що таке здорові стосунки та як розпізнати, якщо у вас — не такі. Вона піднімає незручні та дуже болючі теми насильства та аб’юзу та прямо каже, що секс без згоди — це згвалтування. Навіть якщо він стався з твоїм бойфрендом.

Хоча назва книги однозначно дотягує до 18+, насправді в першу чергу вона буде корисна підліткам, які тільки вчаться будувати стосунки і які точно соромляться говорити про менструації, перший секс, контрацепцію або ж свою нетрадиційну орієнтацію з дорослими. Тут вони знайдуть усі відповіді та навчаться говорити про те, що хвилює. Після прочитання обов’язково передай книгу молодшій сестрі (16+!) або дочці.

«Про секс» точно стане корисною і тобі, cosmogirl. Незважаючи на весь свій досвід дорослого життя, здається, ми так само не завжди розрізняємо, коли здорові стосунки перетворюються на токсичні, продовжуємо не любити та прискіпуватися до свого тіла, а секс та оргазм — досі незручна тема для розмов.

Ось 10 найцікавіших цитат-фактів із книги, які допоможуть подивитися на перелічені теми по-іншому.

Про здорові стосунки:

«Я ніколи не вірила в ідею «другої половинки»: всі ми цілісні самі по собі, тому в стосунках ми формуємо команду, а не зливаємося воєдино».

«Говоріть про те, чого ви потребуєте від стосунків, чого хочете, чого очікуєте та що можете дати. Говоріть про межі й правила. Говоріть про ревнощі… Просто думаючи, ви ніяк не зараджуєте проблемі, тільки засмучуєтеся та навіть погіршуєте ситуацію».

Про НЕ здорові стосунки:

«Коли говориш про аб’юз, більшість одразу думає про його найважчий вияв — домашнє насильство… Аб’юз не завжди фізичний. Він може бути емоційним, сексуальним чи фінансовим, охоплювати вербальні образи, а також маніпулятивну поведінку й намагання контролювати партнера чи партнерку».

Про зраду:

«Зрада свідчить про те, що потрібні зміни: час чи то закінчити стосунки, чи щось у них трансформувати… Часто це сигнал, що у стосунках щось зламалося, і якщо це так, то слід обговорити це з партнером/партнеркою».

Про гендер:

«Гендер — не те саме, що стать. Гендер — це те, як ви ідентифікуєте себе, як почуваєтеся… Те, як людина себе визначає, може суперечити біології її тіла, і це лише її справа — як саме здійснювати перехід і чи змінюватися взагалі».

Про сексуальну згоду:

«Секс, у якому немає згоди, — це не секс. Це сексуальний аб’юз або згвалтування. Теза про те, що більшість випадків згвалтування є аками крайнього насильства, які вчиняють незнайомці, — це міф. Значно частіше згвалтування скоюють знайомі нам люди, як-от партнери, колишні, друзі, колеги тощо, і в ньому можуть фігурувати примус. маніпуляція, а також алкоголь чи наркотики».

«Мовчання, або не сказане «ні», не дорівнює «так». Кажуть, що є така реакція на небезпечні ситуації: «бий або тікай», але забувають додати «завмри». А це дуже поширена реакція на некомфортну або страшну ситуацію, зокрема й на сексуальний аб’юз.  Тож якщо партнер/партнерка мовчить, завмирає чи не реагує, переконайтеся, чи з ним/нею все гаразд».

«Пам’ятайте, що ви можете погодитися на одне й не погодитися на інше, погодитися одного разу й не погодитися наступного, ви можете передумати».

Про порно:

«У світі, де більшість згвалтувань і сексуальних посягань здійснюють чоловіки над жінками, поводження із жінками у порно підживлює ідею, що чоловіки сексуально домінують і мають право на жіноче тіло, коли тільки захочуть. Це абсолютно нездорова ідея. У реальному житті, в реальному сексі партнери рівні».

Про відвертий одяг:

«Немає прямої відповідності між одягом і сексуальною поведінкою. Людина може вдягтися так чи інакше з безлічі причин — це форма самовираження… Жінка може носити все, що захоче, це не означає, що вона вас до чогось запрошує чи посилає якісь сигнали, крім «отак я вирішила сьогодні вдягнутися».

Зацікавилася? Придбати книгу «Про секс» можна прямо за посиланням>


 

5 5 1
Спецпроекты
Реклама
Loading...
LIFESTYLE / Культура
Это интересно

Wonder women: 7 фильмов о сильных женщинах, которые должна увидеть каждая

Вдохновляют, мотивируют и возвращают веру в себя!

LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

10 книг о любви, от которой захватывает дух

Истории, которые трогают до мурашек.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

На одном дыхании: 5 романов о женщинах и свободе быть собой

Чувственные истории, которые точно не оставят тебя равнодушной!  

Подпишись на новостную рассылку Cosmo

Украинские бизнес-леди: книга-собрание историй успеха, которые мотивируют 

Новая книга от Евгения Черняка, предпринимателя, участника ТОП-100 Forbes, автора популярного Youtube-канала «Big Money» — о самых успешных украинках.

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.