Книжкова полиця Cosmo: 5 порад, як безболісно повернутися до офісу після карантину та працювати ефективно із книги «Офіс Будди»

LIFESTYLE / Культура
12 августа 2020
Cosmo

Cosmogirl, в рубриці «Книжкова полиця Cosmo» ми розповідаємо тобі про найкращі книжкові новинки та ділимося цінною інформацією з книг, які точно мають опинитися і у твоїй домашній бібліотеці.

придбати

Сьогодні говоримо про книгу «Офіс Будди» Дена Зігмонда, в минулому ченця, а сьогодні — успішного підприємця, вид-во Yakaboo Publishing. Почати варто з того, що сам Будда жодного дня не працював у офісі та взагалі на будь-кого. Проте деякі з його порад та настанов, якими він щедро ділився з навколишніми, легко можна пристосувати й до типового офісного працівника.

Книга «Офіс Будди» про те, як отримувати задоволення від своєї роботи (навіть якщо ви не вважаєте її надто цікавою або важливою), як концентрувати свою увагу та поводитися з колегами, щоб почуватися в офісі комфортно та працювати ефективно.

Ось лише деякі з порад, які перетворять вас у справжній осередок спокою посеред офісної метушні:

Будьте усвідомленим

Найкращий спосіб навчитися концентруватися на робочих завданнях — бути усвідомленим і в офісі, і у своєму повсякденному житті. Дослідники буддизму пояснюють усвідомленість як «стан уважності й розуміння того, що відбувається просто зараз», це приділення уваги. І найкращий спосіб стати усвідомленим — практикувати медитацію. Знайдіть тихе місце, сядьте, випрямивши спину, та просто сконцентруйтеся на диханні. Виділяйте для такої практики хоча б 5 хвилин на день і результат не забариться. 

Розвивайте у собі «свідомість новачка»

Будда та його послідовники вірили: щойно ви починаєте вважати себе кращим у чомусь, ви перестаєте розвиватися та рости. Це правило особливо яскраво можна прослідкувати в офісі.

Новачки, щойно влаштувавшись на роботу, прагнуть зробити все якнайкраще. Вони шукають нові шляхи розв’язання типових проблем, тому що для них це — вперше. Їхні пропозиції часто креативні та надихаючі. Ось чому важливо зберегти або ж розвивати у собі цей стан на роботі. Пробуйте різні формати роботи, експериментуйте, ставте собі виклики та виходьте за межі зони комфорту.

«Свідомість новачка також може допомогти у боротьбі з синдромом самозванця. Замість того, аби щосили намагатися приховати свою уявну некомпетентність, слід активно розвивати прагнення навчатися і потяг до відкриттів».

Робіть перерви

Ніщо не сприяє підвищенню ефективності роботи так, як якісний відпочинок. Влаштовуйте в офісі повноцінні перерви. Їжте, залишаючи робоче місце, спілкуйтеся з колегами, але не про робочі проекти. А краще вийдіть на прогулянку. Найважливіше: під час перерви саме відпочивайте, а не просто перемикайтеся на іншу роботу.

Висипайтеся

Так-так, здоровий сон — це запорука не лише гарного самопочуття, а й ефективності вашої роботи. Ден Зігмонд пише про це так: «Запізнення в ліжко повинне хвилювати вас так само, як і запізнення на роботу — або навіть більше, бо недосип гарантовано перепаскудить увесь робочий день».

Підтримуйте гарні стосунки з колегами

Не факт, що на роботі ви знайдете справжніх друзів. Але підтримувати хороші товариські стосунки — просто must. Зрештою, в оточенні своїх колег ви проводитимете значну частину дня, а отже, і свого життя. І краще робити це в дружній атмосфері, аніж відчуваючи конкуренцію і байдужість на кожному кроці.

Як налагодити хороші стосунки з колегами? Автор дає кілька порад:

  • будьте обережні з критикою;
  • давайте пораду лише тоді, коли про неї просять;
  • щиро цікавтеся особистими справами: як пройшла відпустка і що коханий подарував на День народження;
  • якщо виникає конфлікт або суперечка, концентруйтеся на розв’язанні самої проблеми і ніколи не переходьте на особистості.

Ще більше корисних порад, як налаштуватися на роботу та полюбити її, шукай у книзі «Офіс Будди». Придбати її можна за посиланням> 

4 5 2
Спецпроекты
Реклама
LIFESTYLE / Культура
Это интересно

5 чуттєвих фільмів про кохання під час війни

Добірка найкращих воєнних мелодрам.

Loading...
LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

7 уютных романов, которые согреют осенними вечерами

Когда совсем не хочется выходить на улицу — просто оставайся дома с классной книгой.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.