Книжкова полиця Cosmo: 7 порад, як безболісно змінити життя з книги «Переписати життя»

Cosmo

Cosmogirl, щоб твій час на карантині проходив виключно приємно та з користю, ми започатковуємо нову рубрику — «Книжкова полиця Cosmo», в якій розповідатимемо про найкращі книжкові новинки та ділитимемося цінною інформацією з книг, які точно мають опинитися і у твоїй домашній бібліотеці.

купити

Сьогодні говоримо про книгу «Переписати життя: як і що змінювати, щоби стати щасливою людиною» практикуючого психолога Олени Любченко, видавництво #книголав.

Одразу зауважимо: ця книга вирізняється серед подібних за тематикою тим, що:

а) тут є конкретні, покрокові поради, як саме змінювати життя;

б) пояснення, що самого лише прагнення — недостатньо. Змінам передує ретельна робота над собою;

в) авторка сама пройшла цей складний шлях змін, фактично переписавши своє життя заново. І тепер ділиться з нами власним досвідом.

Книга починається з того, що навіть найуспішніші за всіма прийнятими в суспільстві критеріями люди глибоко в душі можуть почуватися нещасними. У тебе може бути суперуспішна кар’єра, чудова родина, діти, час на хобі. Але якщо постійно не покидає відчуття неспокою і думка «щось не так» — потрібні зміни. Це промовляє до нас наш внутрішній голос. І єдиний спосіб стати щасливою і жити своє життя —  прислухатися до нього. 

Як почути свій внутрішній голос і зрозуміти, яка сфера життя потребує змін? Як їх здійснити і знову відчути себе щасливою? Тримай 7 корисних порад із книги психологині.

Зрозумій, чого хочеш

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений користувачем @parisianvibe 29 Сер 2019 р. о 1:18 PDT

Найнещасніші люди — ті, що живуть не за покликом серця, а так, як потрібно. Як навчили батьки, вчителі. Як вимагає партнер. Олена пише: «Якщо у вас не лишилося сил на те, щоби жити своє життя, дуже ймовірно, що ви живете не своє життя». Зроби паузу, проаналізуй, в яких моментах ти керуєшся не власними бажаннями, а прагненням задовольнити когось і робити, як треба. І припини нарешті слухати когось, окрім себе.

«Важливе усвідомлення цього етапу: сказати «ні» всьому непотрібному, зайвому, чужому, нав’язаному, — тому, що відволікає від свого і збиває з власного шляху».

Щастя — це вибір

І тут Олена говорить зовсім не про силу позитивного мислення. А про те, що лише ми обираємо, як проживати власне життя — підлаштовуючись під інших чи поводячись так, щоб почуватися щасливими. 

«Так вийшло, що ви і тільки ви можете й повинні вирішувати, як жити своє життя… Щойно ризикуєш та починаєш жити за цим законом, світ стає складнішим, багатомірнішим і об’ємнішим. А життя — щасливішим і простішим».

Навчися слухати свій внутрішній голос

Саме це і є універсальним секретом щастя! Тому що лише ти знаєш, що для тебе найкраще. «Загалом, у психотерапевта, коуча, консультанта є лише одне завдання — допомогти клієнтові почути свій внутрішній голос і перетворити це заняття на навичку та звичку».

Ось декілька порад, як почути свій внутрішній голос:

  • звертай увагу на тіло. Ти напевно чула про психосоматику. Таким чином, через біль в окремих частинах тіла наш внутрішній голос розмовляє з нами і волає: «Тут щось не так!»;
  • уяви ідеальний день свого життя. Що в цій картинці не збігається з реальністю? Так внутрішній голос говорить нам про справжні бажання;
  • знаходь час, щоб побути наодинці з собою. В абсолютній тиші. Можеш медитувати або просто розмірковувати над власним життям, ходити на довгі прогулянки наодинці. Обирай будь-що!
  • веди щоденник. І не редагуй написане. Просто виливай усі думки, все, що наболіло, на папір.

Коли навчишся слухати свій внутрішній голос, то зрозумієш: «Усі відповіді всередині!».

Мало планувати. Потрібно діяти!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений користувачем @parisianvibe 12 Лип 2019 р. о 9:53 PDT

Окей, ти вже трохи розібралися в собі, навчилася слухати внутрішній голос і зрозуміла, яких змін бажаєш. Але вони так і не відбудуться, якщо не робитимеш рішучих кроків.

«Знати, що потрібно робити, і не робити цього — значить не почуватися господарем свого життя, бути не в змозі впливати на нього і розпоряджатися собою».

Що саме не дозволяє рухатися далі? Олена Любченко виокремлює такі фактори:

а) страх змін і невідомості: «Життя без звичних стін, знайомих і тому зрозумілих ритуалів сповнює тривоги, а багатьох лякає. Так влаштований наш мозок. У такий спосіб наша психіка захищає нас від небезпек»;

б) страх помилки і труднощів: «Якщо у вас живе глибинний страх помилки, то вам здається, що зробити неправильний крок — все одно, що наступити на міну: ви або помрете, або важко, непоправно постраждаєте. Що в більшості випадків і близько не відповідає дійсності»;

в) закон неможливості одночасно всього: «Це базовий закон вибору. ВІн звучить так: якщо ти обираєш щось одне, то обов’язково втратиш щось інше. Інакше ніяк». Протидіяти цьому закону неможливо. Потрібно просто обрати те, що для вас важливіше, і те, чим ви готові заплатити за зміни.

Залиш зону комфорту

Цікавий факт: «Зона комфорту — часто зовсім не те місце нашого життя, де нам дійсно комфортно. Але це завжди те місце, де нам звично», — пише Олена.

І наводить приклад: «Де все знайоме, пахне рідним болотом і знаєш, коли готуватися — до побоїв чоловіка, до головного болю від понаднормової роботи, до вибриків шефа, до туги від стосунків, що віджили своє, до депресії через безглуздо втрачений час і до інших неприємних і, звичайно, об`єктивно некомфортних — та що там! — болісних речей. Але ці болісні речі такі знайомі, такі звичні, такі зрозумілі...».

Справжні зміни починаються тоді, коли ти полишаєш зону комфорту і потрапляєш у зону розвитку. Так, це непросто! Але необхідно: «У зоні розвитку ми відчуваємо позитивний і корисний для здоров`я стрес: у нашому житті з`являється драйв, інтерес, мотивація, радість подолання, нові горизонти...».

Не поспішай зі змінами

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений користувачем @parisianvibe 25 Кві 2019 р. о 3:33 PDT

Зопалу змінювати життя і кидати все — не найкращий варіант. Щоб переписування життя проходило найменш болісно, потрібно підготуватися. А перш за все переконатися, що ці зміни дійсно тобі потрібні.

Часто від змін на емоціях (дуже негативних або дуже позитивних) нас утримує здоровий глузд. І це дуже добре! Олена радить: «Переспіть із революційною ідеєю. А потім переспіть ще раз, якщо вона стосується серйозних та доленосних речей».

Якщо точно вирішила, склади план

Перш ніж повністю переписати життя, переконайся, що у тебе є для цього ресурси і чіткий план. Ось про що радить подбати авторка:

  • накопичення ресурсів (сил, здоров’я, зрештою, грошей)
  • розуміння себе (Що я хочу? Хто я?);
  • визначення обсягу робіт (Що саме я хочу змінити?);
  • вибудовування стосунків з іншими (попередити всіх, кого можуть зачепити ваші зміни).

«Пам`ятайте про одну важливу умову: підготовка не має тривати нескінченно. У якийсь момент потрібно зупинитися. Неможливо передбачити всі складнощі. Щось буде вирішуватися на ходу. Люди будуть поводитися непередбачувано. Усе може піти зовсім не так, як ви припускали». Але це нормально. І якщо ти дійсно наважилася змінити життя — ніщо не стане тобі на заваді.

Ще більше порад, як почати життя з чистого аркуша, шукайте у книзі Олени Любченко «Переписати життя». Замовити можна тут>

 

4 5 5
Спецпроекты
Реклама
LIFESTYLE / Культура
Это интересно

Wonder women: 7 фильмов о сильных женщинах, которые должна увидеть каждая

Вдохновляют, мотивируют и возвращают веру в себя!

LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

10 книг о любви, от которой захватывает дух

Истории, которые трогают до мурашек.

Loading...
LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

На одном дыхании: 5 романов о женщинах и свободе быть собой

Чувственные истории, которые точно не оставят тебя равнодушной!  

Украинские бизнес-леди: книга-собрание историй успеха, которые мотивируют 

Новая книга от Евгения Черняка, предпринимателя, участника ТОП-100 Forbes, автора популярного Youtube-канала «Big Money» — о самых успешных украинках.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп

10 фильмов, которые должна увидеть каждая девушка

О «Завтраке у Тиффани» ты и так знаешь. Мы составили список не самого очевидного кино.  

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.