5 культових girl-bosses із серіалів та фільмів, і чого вони можуть нас навчити

Жінки, які надихають


ФОТО: Кадри з серіалів та фільмів

АВТОР: Анастасія Якубишин

опубліковано: 27 травня 2024

Реклама

Зараз у фільмах і телевізійних шоу як ніколи багато надзвичайних жіночих персонажів. Деякі з них надихають особливо — ті, які кидають виклик суспільним очікуванням і стереотипам, щоб досягти своїх цілей, адже для цього необхідна неабияка відвага. Ці жінки сильні та цілеспрямовані, але в кожної з них своя сила, і вони вчать нас, що все можливо.

Ось п’ять культових жінок-лідерок з фільмів і телевізійних шоу, а також перелік того, чого ми можемо від них навчитися:

1

Ель Вудс, «Блондинка в законі»

Ель Вудс є втіленням історії андердоґа*. Вона блондинка із жіночого клубу, яку всі недооцінюють. Проте Ель доводить, що вони помиляються, коли вступає до Гарвардської школи права та стає успішною юристкою. Ель учить нас, що ми ніколи не повинні дозволяти нікому говорити нам, що ми можемо, а що ні.

Ель також є прикладом того, як може виглядати жінка, що поборола внутрішню мізогінію. Любити укладки, часто одягатися в рожеве і бути дуже розумною — не взаємовиключні речі.

З усмішкою вона каже «What? Like it’s hard?»** усім труднощам, а ми слухаємо і надихаємося.

 

2

Міранда Прістлі, «Диявол носить Prada»

Міранда Прістлі — жорстка головна редакторка журналу Runway. Вона вимоглива і часто прямолінійна, але також неймовірно успішна і знає, чого хоче. Попри те що Міранда виступає антагоністкою у фільмі, вона залишається протагоністкою у своїй історії. Міранда має власну мету: її компанія та її кар’єра.

Фільм показав, що їй багато чим потрібно було пожертвувати, аби зберегти свою лідерську роль. Міранда вчить нас, що це нормально — бути амбіційною і вимогливою і що ми ніколи не повинні погоджуватися на менше.

 

3

Санса Старк, «Гра Престолів»

Санса Старк — молода жінка, яка змушена швидко дорослішати в суворому світі Вестеросу. Її зраджують ті, кого вона любить, вона була бранкою двох найжорстокіших персонажів у шоу й навіть стала свідком страти свого батька. Але, попри все це, Санса ніколи не втрачає надії, хоч і позбувається своєї наївності та романтичності.

У неї немає ні особливих сил, ні дракона, ні бойових здібностей, ні неймовірного розуму. Проте, попри це, вона досягла такої ж поваги та статусу, як інші, завдяки набагато більш цілісному та природному прогресу. Вона прагматична, але має серце Старка. Її емоційний інтелект і є її силою, завдяки якій вона і стала леді Вінтерфеллу.

Санса вчить нас, що наш досвід не визначає нас, але він може зробити нас сильнішими.

 

4

Кетрін Вотсон, «Посмішка Мони Лізи»

Кетрін Вотсон — молода професорка історії мистецтва, яка закликає своїх студентів думати самостійно та вчить сумніватися. Що робить мистецтво мистецтвом? Хто вирішує, що геніально, а що — ні? Кетрін ставить складні запитання і заохочує шукати відповіді не лише у підручниках.

Кетрін сильна й незалежна жінка, яка не боїться відстоювати те, у що вірить. Вона використовує свої уроки мистецтва, щоб довести молодим жінкам, що вони не мусять підкорятися стереотипам про те, що жінки народжуються тільки для ролі домогосподарки й матері, однак і сама здобуває цінний урок, що це може бути й вибором самої жінки.

Кетрін учить нас, що важливо мати власний голос і не боятися кидати виклик суспільству. Вона вчить нас мислити й не боятися думати не так, як інші. Ніколи не пізно щось звичне піддавати сумніву.

 

5

Джулія Чайлд, «Джулія & Джулія»

Джулія Чайлд — легендарна шеф-кухарка, яка привезла французьку кухню в Америку. Вона відома своїм теплим характером, любов’ю до їжі та тим, що не звикла здаватися. У 1950-х роках Джулія переїжджає до Парижу разом зі своїм чоловіком-дипломатом, Полом Чайлдом. Вона вступає до школи кулінарного мистецтва Le Cordon Bleu, щоб вивчити французьку кулінарію, однак спочатку ніхто не сприймає її серйозно, оскільки вона єдина жінка у класі.

До речі, це справжня історія Джулії Чайлд, американської кулінарки, письменниці та телевізійної ведучої, відомої тим, що познайомила американців із французькою кухнею завдяки своїм книгам та телешоу.

Джулія вчить нас, що ніколи не пізно йти за своїми мріями. Вона була кумедною, відвертою та надзвичайно обізнаною, готувала смачні страви та розповідала про це своїм неповторним голосом. Але найголовніше — вона ніколи не піддавала себе і свій потенціал сумніву.

 

*Андердоґ — учасник, який має менше шансів виграти бій чи змагання. У випадку з Ель Вудс — вступити до престижного університету.

**«What? Like it’s hard?» — культова фраза з фільму «Блондинка в законі», що перекладається як «Що? Ніби це важко?». Ель говорить її Ворнеру, своєму колишньому хлопцеві, який здивований тим, що дівчина потрапила у ту ж престижну школу права, що й він.

Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ