Дослідження: українські журналістки продовжують стикатися з домаганнями й приниженням на роботі

Результати опитування Інституту масової інформації


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 14 березня 2024

6% українських журналісток стикались із сексуальними домаганнями під час роботи протягом останнього року. Такими є результати анонімного кількісного онлайн-опитування журналісток, проведеного Інститутом масової інформації. 

«Дослідження проводилося методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респонденток — журналісток і редакторок, що працюють. Усього отримано 124 відповіді від українських журналісток з усіх регіонів України. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося протягом 12–29 лютого 2024 року», — йдеться на сайті ІМІ.

За результатами дослідження:

  • 11% опитаних журналісток зізналися, що зазнають жартів та принижень, пов'язаних з тілом й сексуальністю;
  • 7% стикалися з небажаними дотиками, обмацуванням та іншими фізичними контактами;
  • 3% отримували натяки та пропозиції сексуального характеру з боку осіб, від яких перебували в залежності;
  • по 2% отримували натяки та пропозиції сексуального характеру з боку осіб, від яких перебували в залежності, а також домагання «послуга за послугу».

10% опитаних ІМІ респонденток вказали, що агресорами сексуальних домагань ставали пересічні громадяни під час роботи над редакційним завданням та гості редакції. Другою категорією є люди при владі (посадовці тощо) — 6%. 3% респонденток зазнавали домагань від військових. 

2% респонденток розповіли, що постраждали під час роботи у своїй редакції та зазнавали сексуальних домагань від колег або керівництва.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ