Girlboss: актуальні професії та навички у 2024 році

Що готує для нас завтрашній день


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 1 квітня 2024

Реклама

Світ змінюється, а разом з ним змінюються і наше робоче життя. Після складного 2023 року працедавці та працівники продовжують вирішувати низку викликів, що впливають на робоче середовище. У центрі уваги — вплив інфляції на бюджети як роботодавців, так і працівників, виникнення генеративного штучного інтелекту (GenAI), геополітичні та соціокультурні зміни, серія великих страйків працівників, збільшення напруги щодо обов'язкового повернення до офісів, глобальна зміна клімату та інше.

Прогнози стосовно того, що чекає нас завтра, такі ж примарні як гороскопи чи прогноз погоди (а іноді — ще примарніші). Однак, ніколи не завадить спробувати передбачити, що готує для нас завтрашній день.

Як залишатися у контексті та якими знаннями та навичками потрібно володіти для успішної кар’єри? Які професії набуватимуть у 2024 році все більшої популярності, а які soft і hard скіли потребують твоєї уваги вже зараз?

@rosiehw

Професії майбутнього

До сфер, що отримають особливу популярність у 2024 році, належатимуть штучний інтелект, «зелена» економіка, сталий розвиток, екологія та DEI (рівність, інклюзія та різноманіття). Серед найпопулярніших професій, експерти виділяють наступні:

Спеціалісти з етичного використання штучного інтелекту. З поступовою інтеграцією штучного інтелекту у робочі аспекти нашого життя, потреба у його етичному використанні лише зростатиме. Ці фахівці забезпечуватимуть розвиток, впровадження та використання систем ШІ з етичним компонентом, розв'язуючи такі проблеми як авторське право, конфіденційність та прозорість.

Архітектори віртуальної реальності. Ці експерти створюватимуть захопливі віртуальні середовища для різноманітних галузей, включаючи розваги, освіту, охорону здоров’я та архітектуру.

Екологічні архітектори. Окрім віртуальних світів, особливої уваги потребуватимуть і реальні. Спеціалізація у створенні енергоефективних та екологічно чистих будівель стане дуже важливою.

Аналітики даних. Дані — це ресурс, а ресурс потрібно берегти. Дата-аналітики і є тими чарівниками, що відповідають за впорядкування, збереження та аналіз цінних для компаній даних.

DEI спеціалісти. Створення культури різноманіття та відкритості вимагає постійної та кропіткої роботи. DEI спеціалісти допомагають у створенні інклюзивного робочого середовища, де кожен голос залишається почутим, а усі інтереси — врахованими.

Світовий Економічний Форум передбачає, що протягом наступних 5 років все актуальнішими ставатимуть креативність, аналітичне мислення та адаптивність. Також у звіті Форуму йдеться про те, що й надалі культивуватиметься культура навчання впродовж життя. Життєвий цикл навичок скорочується, тому важливо постійно здобувати нові й вдосконалювати набуті.

Що ж щодо hard skills? Попри те, що зазвичай — це вміння та знання, необхідні для певної посади та конкретної роботи, однак універсальними залишатимуться технологічна та медіаграмотність.

@pernilleteisbaek

На які світові кар'єрні тенденції очікувати у 2024 році?

Передбачаються п’ять ключових напрямків, які визначатимуть кар'єрний ландшафт та професійний розвиток у 2024 році у світі:

Творчі бенефіти для зменшення витрат на роботу. Зважаючи на те, що працівники все частіше працюють дистанційно або в гібридному форматі, компанії будуть пропонувати нові креативні бенефіти, аби повернути людей в офіс. Такими бенефітами можуть стати субсидії на житло біля місця роботи, підтримка для догляду за дітьми у робочий час та студентські кредити.

Зростальна потреба у психологічній підтримці та коучингу. Сучасний ринок праці заповнений безліччю можливостей для розвитку кар'єри та навчання, що може викликати в людей відчуття загубленості. У зв'язку з цим зростає попит на психологів, коучів і терапевтів, які допомагають зрозуміти свої цілі, розробити стратегії кар'єрного розвитку та подолати страхи та перешкоди на шляху до успіху.

Вимоги до вмінь та навичок перевершать вимоги до академічної освіти. Традиційно університети були головним критерієм для пошуку роботи. Проте сучасні компанії все частіше відмовляються від цієї практики та обирають працівників на основі їхніх вмінь, а не наявності дипломів.

Чотириденний робочий тиждень. Чотириденний робочий тиждень, що колись вважався радикальним, поступово стає стандартом, що сприяє підвищенню продуктивності та поліпшенню самопочуття працівників.

Традиційні кар'єрні шляхи зникають. Не новиною є те, що наше традиційне уявлення про роботу вже відходить у минуле. Працівники зараз більш схильні частіше змінювати місця праці, планувати швидший вихід на пенсію та прагнути до work-life balance. Компанії адаптуються до цих змін, пропонуючи більш гнучкі умови праці, такі як робота на часткову ставку або гнучкий графік. Особливо завбачливі використовують експертизу працівників незалежно від їхнього стажу, створюючи програми наставництва та внутрішні ротації.

Майбутнє вже зараз

Хоч світ й змінюється, завжди актуальними залишаються такі професійні якості як доброчесність, толерантність, допитливість і наполегливість. Володіючи цими характеристиками, ти матимеш готовність до будь-яких викликів та можливостей, які принесе майбутнє.

Навчитися розвивати ці якості можна через постійне самовдосконалення, навчання та відкритість до нових досвідів. Пам’ятай, саме такий підхід допоможе не лише пристосовуватися до змін, але й ефективно керувати ними, будуючи успішну кар'єру у сучасному світі.

Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ