Red flags токсичного менеджменту: як розпізнати та що робити

Змінити роботу — не страшно, страшно застрягнути в місці, де тебе не поважають і не цінують


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Кадр із фільму «Нестерпні боси»

опубліковано: 21 червня 2024

Реклама

Упродовж життя середньостатистична людина проводить на роботі близько 90 тисяч годин. Це дуже значна частина нашого життя, і саме тому важливо, щоб робоче середовище було здоровим і підтримувало тебе. На жаль, токсичний менеджмент може суттєво зіпсувати цей час, негативно впливаючи на твоє психічне та фізичне здоров’я, знижуючи продуктивність та моральний дух.

Ось кілька червоних прапорців, які свідчать про токсичний менеджмент:

Постійні знущання та приниження

Токсичний менеджер або менеджерка може постійно критикувати твою роботу, применшувати твої досягнення та змушувати тебе відчувати себе некомпетентною. Він чи вона може використовувати образи, сарказм або недоречні чи неприємні жарти, щоб ти почувалася погано. Також ця людина може публічно критикувати тебе перед іншими співробітниками або клієнтами.

Нездійсненні очікування та дедлайни

Перед тобою можуть ставити нереалістичні цілі та очікувати, що ти будеш їх виконувати без додаткової підтримки або ресурсів. Менеджер або менеджерка може встановлювати нездійсненні дедлайни, які змусять тебе працювати понаднормово або жертвувати особистим життям. Зміна пріоритетів або нові завдання в останню хвилину також є характерними ознаками.

Непрофесійна поведінка

Токсичний менеджер або менеджерка може поводитися непрофесійно, наприклад вживати нецензурну лексику, фліртувати або розносити плітки на роботі. Приходити на роботу п’яним або під дією наркотиків, створюючи вороже або небезпечне робоче середовище, — не окей, і це теж не можна вважати нормальним.

Мікроменеджмент та контроль

Токсичний менеджер або менеджерка буде постійно стежити за твоєю роботою, вказувати на кожен твій крок і не давати тобі свободи дій. Відмова делегувати завдання або давати тобі будь-яку автономію, постійні перевірки та критика твоєї роботи, навіть якщо вона виконана добре, також свідчать про токсичний менеджмент.

Фаворитизм та несправедливе ставлення

Ще один red flag — коли менеджер чи менеджерка необ’єктивно віддає перевагу певним співробітникам, надаючи їм більше можливостей, визнання та винагород.

Він чи вона може ставитися до тебе несправедливо, даючи менш цікаві завдання або ігноруючи твої досягнення. Ворожа або ж гіперболізовано позитивна робоча атмосфера, де ти відчуваєш себе виключеною або ізольованою, також є ознакою токсичного менеджменту.

Відсутність емпатії та брехня

Токсичний менеджер або менеджерка може не виявляти емпатії до твоїх потреб або проблем. Ти не матимеш достатньо підтримки, коли вона буде тобі потрібна, твої прохання про допомогу ігноруватимуться. Також така людина може брехати тобі або твоїм колегам, обіцяти те, чого не може виконати, або перекладати провину за свої помилки на інших.

Що робити, якщо ти зіткнулася з токсичним менеджментом?

Зберігай записи про всі інциденти з твоїм менеджером, включаючи дати, час та те, що сталося. Якщо відчуваєш себе комфортно, спробуй поговорити з менеджером чи менеджеркою про ситуацію спокійно та професійно, зосереджуючись на тому, як його чи її дії впливають на тебе і твою роботу. Якщо на твої скарги та прохання не реагують, звернися до ейчара, який зможе розслідувати твої скарги та вжити відповідних заходів. 

Якщо ситуація не покращується і твоє здоров’я та психологічний стан страждають, розглянь можливість звільнення і пошуку нової роботи, де тебе будуть цінувати та підтримувати. Піти на нову роботу — не страшно, страшно застрягнути в місці, де тебе не поважають і не цінують.

Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ