Що таке lifelong learning і як зробити його частиною свого життя

Ключ до постійного розвитку і самовдосконалення


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 5 липня 2024

Реклама

Коли ти думаєш про навчання, що одразу спадає на думку? Можливо, це школа чи університет. Але чи завершується навчання, коли закінчуються студентські роки? Нові технології та тренди з’являються щодня. А щоб бути успішними, йти в ногу із часом та просто жити цікаво, важливо не зупинятися на досягнутому й постійно вчитися. Саме цю ідею втілює концепція lifelong learning, або навчання протягом життя.

Що ж означає поняття lifelong learning?

Lifelong learning — це концепція постійного саморозвитку й отримання знань протягом усього життя. Це не обмежується лише формальними навчальними закладами, а охоплює всі аспекти життя: від самонавчання до участі в курсах, семінарах, вебінарах, читання книг та спілкування з експертами в різних галузях.

Кілька фактів про lifelong learning:

  • У Швеції люди віком від 60 років можуть здобути освіту безкоштовно в будь-якому університеті країни.
  • У Японії існує програма «Університет для людей похилого віку», що пропонує широкий спектр курсів для людей, яким понад 60 років.
  • Дослідження показали, що люди, які постійно навчаються, мають менший ризик розвитку деменції та інших вікових захворювань.

Instagram: @rikkekrefting

Як же впровадити lifelong learning у свою рутину?

1. Зрозумій, чого ти бажаєш. Які знання тобі хочеться отримати? Які навички допоможуть тобі отримати роботу твоєї мрії? Або ж тебе просто щось цікавить? Від кулінарії до відеоігор — ти точно знайдеш напрям для себе й отримуватимеш лише задоволення від нових знань та умінь.

2. Знайди свій формат. Існує безліч способів учитися:

  • Онлайн-курси: такі платформи, як Coursera, Udemy, Prometheus, EdEra та інші, пропонують широкий спектр курсів на будь-який смак.
  • Книги: читай художню та наукову літературу, біографії успішних людей, статті та блоги на теми, які тебе цікавлять. Якщо ти читаєш цю статтю, то це вже чудовий початок.
  • Вебінари та семінари: відвідуй онлайн- та офлайн-заходи, де можна не лише здобути нові знання, але й познайомитися з однодумцями. Це класний спосіб нетворкінгу і можливість подружитися з людьми, що можуть розділити твої інтереси.
  • Практика: найкращий спосіб закріпити знання — це застосувати їх на практиці. Недарма кажуть, що якщо хочеш дізнатися, чи розумієш ти щось, то спробуй це пояснити іншій людині. Поділися новими знаннями з подругою, сім’єю, у соцмережах або ж навіть почни вести блог.

Instagram: @matildadjerf

3. Виділи час на навчання. Навіть 15 хвилин на день — це вже на 15 хвилин більше за 0. Тому не картай себе, якщо тобі не вдається приділяти цьому більше часу. Навчання впродовж життя — це теж звичка, і краще займатися цим щодня хоч трошки, аніж не займатися зовсім.

4. Зроби навчання веселим. Шукай теми, які тебе захоплюють. Тобі не обов’язково знати все про квантову фізику, якщо вона не дуже-то тебе цікавить. Головне, отримуй задоволення від процесу і шукай своє.

Пам’ятай, що lifelong learning — це не лише засіб досягнення нових цілей, але й ключ до постійного розвитку і самовдосконалення. Він допомагає розширювати кругозір, адаптуватися до змін у суспільстві й розвивати потенційні можливості. І не забувай: життя — це не спринт, а марафон. Тож тримай мозок у формі!

Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ