Як створити свою першу писанку: покрокова інструкція

Створюємо оберіг власними руками


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 3 травня 2024

Без чого ми не уявляємо Великдень? Безперечно, без рум’яної, смачної паски та писанок. Історія писанкарства в Україні сягає у сиву давнину. Є припущення, що воно бере початок з язичницьких часів, коли яйце шанували як символ життя, сонця та весни. Однак більшість етнографів сходяться на тому, що писанка є радше християнським символом.

Для українців писанка стала справжнім оберегом, нашою традицією, історією, а також незмінним атрибутом Великодня. Але як створити ту саму, свою першу писанку?

Нам знадобиться:

  • яйця (краще білі);
  • бджолиний віск;
  • барвники;
  • писачок (спеціальна голка для розпису, яку можна купити у канцелярських магазинах);
  • свічка;
  • місткості для фарбування (наприклад, пустий лоток з-під яєць);
  • паперові рушники.

Покрокова інструкція:

1. Підготуй яйця: для початку шилом або голкою зроби в яйці дві дірочки (зверху та знизу) і видуй з нього вміст — білок і жовток. Після цього ретельно вимий яйця теплою водою з милом, просуши.

2. Розігрій віск: на водяній бані або запаливши свічку.

3. Нанеси візерунок: візьми писачок, занур його у розігрітий віск і нанеси бажаний візерунок на яйце. Дірочки від шила також акуратно залий воском. Інтернет рясніє безліччю візерунків для писанок, але для першого досвіду рекомендуємо обирати прості геометричні орнаменти: їх простіше виконати, адже вони потребують менше кольорів та дрібних деталей.

4. Пофарбуй писанку: опусти яйце у барвник, дотримуючись інструкції на упаковці. Зазвичай чим довше тримаєш, тим насиченіший колір.

5. Повтори: якщо хочеш додати інші кольори, дай першому шару барвника висохнути, нанеси новий візерунок воском і занур яйце у наступний барвник.

6. Зніми віск: коли всі бажані кольори нанесені, обережно підігрій яйце над свічкою, щоб віск розтанув. Знімай віск паперовою серветкою.

7. Відполіруй: блиск писанці надасть олія (лляна, оливкова).

До речі, спеціально до Великодня бренд Shypelyk зняв відеоурок, де детально розповідає та показує, як легко і просто зробити свою першу писанку.

Не бійся експериментувати з кольорами та орнаментами. Можеш розпитати про розпис писанки свою бабусю чи маму. Вони можуть підказати, у який спосіб це колись робили вони. До речі, створювати писанки дуже весело разом з друзями та рідними, адже це чудовий спосіб зблизитися та відчути атмосферу свята. Пам’ятай, кожна писанка — унікальна. Тому просто розслабся й отримуй задоволення від процесу.

З прийдешнім святом!

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ