7 книжкових фестивалів та ярмарків по всьому світу, які варто відвідати

Нагода для маленької подорожі


АВТОР: Анастасія Якубишин

опубліковано: 15 травня 2024

Книжкові фестивалі — це чудовий спосіб не лише познайомитися з новими авторами й авторками та знайти нові улюблені книги, а й поспілкуватися з іншими шанувальниками/цями читання і навіть здійснити невелику подорож (і ми не лише про подорож у світ літератури). Ось деякі з найвідоміших та найбільших книжкових фестивалів та ярмарків світу:

Лондонський книжковий ярмарок (Велика Британія)

Коли: 11-13 березня 2025 року

Це один з найстаріших і найпрестижніших книжкових фестивалів у світі. Він щороку збирає понад 250 тисяч відвідувачів та понад 5 тисяч авторів та видавців. Гості можуть відвідати більш ніж 100 семінарів на кількох сценах, зокрема на Головній сцені, у Штаб-квартирі автора, Літературному салоні English PEN, Центрі літературного перекладу, Tech Theatre, Focus Theatre та Sustainability Hub.

Франкфуртський книжковий ярмарок (Німеччина)

Коли: 16-20 жовтня 2024 року

Це ще один великий книжковий ярмарок, який щороку збирає понад 250 тисяч відвідувачів та понад 7 тисяч авторів та видавців. Своєю місією організатори ярмарку вважають створення майданчиків для поточних дебатів про міжнародні та суспільно-політичні події.

@buchmesse

Міжнародний літературний фестиваль авторів у Торонто (TIFA) (Канада)

Коли: 19-29 вересня 2024 року

Цей фестиваль протягом 10 днів щороку пропонує понад тисячу заходів, включаючи читання, бесіди, лекції та майстер-класи. TIFA пропонує читання, інтерв’ю, підписання книг, панельні дискусії та багато іншого. У ньому беруть участь автори та авторки міжнародних бестселерів, місцеві письменники та письменниці й галузеві експерти/ки.

Паризький книжковий фестиваль (Франція)

Коли: 11-13 травня 2025 року

Спершу відомий як ярмарок, після двох років пандемії Паризький книжковий ярмарок змінив свій формат і перетворився на фестиваль у 2022 році. Програма Паризького книжкового фестивалю у 2024 році дала слово 329 авторам, а також містила у собі 160 зустрічей на 6 сценах Гран-Пале-Ефемер та в різних місцях за його межами. Організована за темами, з перевагою перехресних та оригінальних підходів, програма сприяє обміну та дискусії між жанрами.

Книжковий арсенал (Київ, Україна)

Коли: 30 травня — 2 червня 2024 року

Цей фестиваль, що проводиться щорічно з 2011 року, є однією з найважливіших культурних подій України. Він пропонує широку програму заходів, включаючи читання, бесіди, лекції, презентації книг, виставки та майстер-класи. Щорічно майже 200 українських видавництв представляють свої видання на виставці-ярмарку. До речі, у березні 2019 року Книжковий Арсенал визнали найкращим літературним фестивалем року на Лондонському книжковому ярмарку. Яким буде цьогорічний фестиваль, читай за посиланням.

@book_arsenal

Фестиваль письменників у Сіднеї (Австралія)

Коли: 20-26 травня 2024 року

Фестиваль пишається своєю ретельно підібраною програмою, яка відображає сучасний стан світу та пропонує платформу для нових ідей та історій у Сіднеї. Організатори прагнуть представляти голоси аборигенів та жителів Торресової протоки, первісних оповідачів континенту.

Дублінський міжнародний фестиваль літератури (Ірландія)

Коли: 17-26 травня 2024 року

Провідна літературна подія Ірландії. Фестиваль проходить з 1998 року і збирає найкращих письменників світу для захопливих читань, бесід та інших заходів, підтримуючи як відомих, так і нових авторів, а також письменників, що працюють з ірландською мовою.

Якщо ти любиш читати, подорожувати та купувати книги й хочеш відчути себе частиною літературної спільноти, то такий формат туризму неодмінно тобі сподобається. Не забудь подбати про квитки на обраний фестиваль заздалегідь і ознайомся з програмою заходу, щоб точно нічого не пропустити.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ