Літня відпустка з гарним настроєм: 5 книг для відпочинку

Cosmo

Ось вже й екватор літа, але для літньої відпустки ще досить багато часу. Тож ми підготували для тебе 5 книг для відпочинку. У цій добірці ти знайдеш поради як позбутися бентежних думок, відчуєш абрикосовий присмак, потрапиш на екскурсію музеєм та дізнаєшся рецепти для ментального здоров`я. 

«37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи» Ольга Корнюшина

Практика буддизму у повсякденному житті не завадить жодному з нас, оскільки практично кожній людині в той чи інший час доводиться переживати бентежні часи. Минуле, що не відпускає, плітки та несправедливість, втрата близьких людей й безліч інших життєвих обставин вимагають вміння давати раду емоціям. Ольга Корнюшина розповідає, як стати спокійнішими і доброзичливішими, як змінити психологічний стан на краще. Всьому притаманна непостійність як поганим подіям, так і хорошим, тож усвідомлюйте цінність власного життя. В основі кожного кроку буддійська мудрість переплетена з історіями з власного досвіду авторки та паралелями зі сфер психології.

«Мені знадобилося багато років, щоб зрозуміти одну важливу річ. Щоб бути дорогоцінним, життя не має бути ідеальним. Ознакою безцінності є не цілковита відсутність негараздів, хоча це було б справді безцінно, а саме здатність до розвитку, сприйняття та застосування в житті того, що наближає нас до найбільшого прагнення — бути щасливими».

«Абрикосова книгарня» Ореста Осійчук

Родинна сага, яка має дві сюжетні лінії. Перша про дитинство хлопчика Михайла Фариняка, який вимушений жити в родині власника книгарні вуйка Стефана та його дружини цьоці Касі, яка не дуже зраділа появі чужої дитини. Щоразу, коли хлопчик чув клич цьоці Касі, він кидав всі найцікавіші забавки і біг щодуху додому, бо що довше Михайло біг, тим більше змінювався колір цьоціного обличчя. Друга сюжетна лінія  — це історія дорослого чоловіка Михайла вже в наш час. Врешті ці дві долі поєднуються і розкривають сімейні таємниці, які пройшли крізь століття. Серйозна книга з кумедними моментами захоплює своїм абрикосовим присмаком та тримає увагу до останньої сторінки.

«Маленьке провінційне містечко дивилося на мене щирими, широко розплющеними очима його мешканців. Вони знали один одного та мене бачили вперше. І саме факт моєї «нетутешності» відразу робив мене «своїм», єднав з усіма мешканцями».

«За межами порядку. Ще 12 правил життя» Джордан Пітерсон

Автор книги Джордан Пітерсон — професор психології, клінічний психолог, автор бестселера «12 правил життя. Як перемогти хаос» і праць про природу креативності й особистість людини. Нові 12 настанов про життя у сучасному світі вчать як не потонути в грузькому болоті та як позбавитися від надмірного контролю над власним життям, оскільки порядок життєвих обставин не є досконалим. Деякі з порад Джордана Пітерсона: не легковажте соціальними відносинами, підтримуйте романтичні стосунки, не піддавайтесь брехливості, будьте відповідальними за власні вчинки, але не схиляйтесь до надмірного контролю того, що контролювати практично неможливо.

«‎У світі незліченно багато проблем і, гіпотетично, незліченно багато потенційних розв’язань, але відносно небагато розв’язань можуть спрацювати практично, психологічно та соціально водночас»‎.

«Їжа для ментального здоров`я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії, тривожності» Ума Найду 

Чи можливо завдяки правильному раціону подолати депресію і тривожність? Як настрій залежить від їжі, яку ми споживаємо? Що їсти, коли дошкуляють втома і безсоння? На всі ці питання і не тільки відповідає Ума Науду в своїй книзі «Їжа для ментального здоров`я». Авторка пропонує різні варіанти як позбутися ментальных проблем. Поради сформовані на базі аналізу надсучасних досліджень. Також  в книзі ви знайдете детальні рецепти про те як скласти меню для зменшення втоми, подолання тривожності, для ідеального сну та поліпшення пам`яті.

«Незначні зміни у віддалених частинах тіла можуть призвести до змін у мозку. Найглибшим із таких віддалених зв’язків є комунікація між органом мислення і травним трактом».

«Історія світу в 100 предметах» Ніл Макґреґор

З цією книгою на вас чекає захоплива екскурсія Британським музеєм, який збирає експонати з усього світу уже понад 250 років. Дослідник та автор книги Ніл Макґреґор за допомогою 100 предметів з музею розкриває історію від двох мільйонів років тому до нашого часу. Нефритова сокира, Золота монета Креза, Китайський бронзовий дзвін — все це історичні експонати, які охоплюють різні епохи і континенти. Автор послідовно розповідає про давнє минуле, розгадує послання, які несуть нам історичні реліквії, щоб показати як люди формували світ і як світ формував людей.

«Історія, складена з історій цих предметів, багатьом здасться незвичною. В ній майже не буде всім відомих дат, славетних битв і видатних подій. У центрі нашої оповіді  — зовсім не загальновизнані історичні віхи. Ми намагалися говорити про сучасність, відображену у предметах особистого вжитку».

5 5 1
Фото: instagram.com/reesewitherspoon
Спецпроекты
Реклама

7 лучших книг, которые стоит взять с собой в отпуск

Делимся новинками нон-фикшн и художественной литературы, которые точно скрасят твой отдых.

Loading...
Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

LIFESTYLE / Культура
Это интересно

7 найкращих міні-серіалів HBO

Кожен з них не відпустить тебе до останньої серії. 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.