Мастурбація: всі за та проти

Ты и он / Секс
10 января 2021
Cosmo

Чи знаєш ти, скільки відсотків людей у світі мастурбує? Може, тобі соромно про це говорити? Тож, послухай, самозадоволенням займається 95% чоловіків і 80% жінок. Крім того, доведено, що мастурбація — це не ознака самотності. Люди, що живуть у шлюбі, займаються мастурбацією частіше за самотніх. У світі навіть на честь цього обрали дату святкування Дня мастурбації — 7 травня. Cosmopolitan вирішив визначити всі плюси та мінуси самозадоволення, щоб показати, що це такий же природний процес, як і, власне, секс.

ПЛЮСИ:

 • Вважається, що люди, які систематично мастурбують, менш схильні до стресів. Крім того, у чоловіків знижується ризик розвитку раку простати, а у жінок — інфекцій.
 • Регулярне тренування свого сексуального апарату призводить до того, що жінки починають розуміти, що допомагає їм досягти оргазму. Тому, за словами сексологів, це чи не найкращий спосіб впоратися з проявами фригідності.
 • «Ваш найбезпечніший сексуальний партнер зараз — це ви самі», — медики. На тлі поширення коронавірусу лікарі закликають бути обережним в сексі, оскільки збудник COVID-19 передається саме від людини до людини. Тому секс підвищує ризик захворювання. Проте варто пам‘ятати, що руки і секс-іграшки потрібно мити після кожного використання.
 • Мастурбація потрібна для підтримки кровообігу в статевих органах та малому тазу. Для жінок це один з найбільш ефективних способів полегшити менструальні спазми. Цікаво, що існують навіть певні кейси полегшення симптомів мігрені та фізичного болю процесом мастурбації.
 • Мастурбують розумні! Дослідження свідчать, що чим вищий освітній рівень жінки, то вища ймовірність того, що вона буде мастурбувати. Дані говорять, що 41% жінок, які закінчили лише середню школу, ніколи не мастурбували. Тим часом, лише 7% жінок з університетською освітою ніколи не займалися самозадоволенням. 

МІНУСИ: 

 • Часом мастурбація має компульсивний характер. Наприклад, доторки до геніталій на робочому місці. Така поведінка є неусвідомленою, але може призвести до негативних наслідків.
 • Сексуальна залежність. Здебільшого таке звикання з‘являється через систематичне зняття напруги. Але з часом процес створює новий стрес і тоді важко вилізти із замкнутого кола. Така звичка має багато загроз: репутаційні втрати, зменшується продуктивність, збільшується ризик хвороб статевих органів.
 • Через систематичну мастурбацію у чоловіків зменшується чутливість. Лікарі ж зазначають, що утримання від самозадоволення протягом певного часу відновлює нормальний процес збудження. 
 • Якщо під час мастурбації переглядати порно, з часом з‘явиться бажання відтворити все із своїм сексуальним партнером у реальному житті. Варто пам‘ятати, що порно — це лише фільм, у якому є сценарій і зйомка відбувається у декілька дублів. Наполягаючи на відтворення порно в житті, можна втратити довіру і порозуміння із партнером, а також травмуватись як психологічно, так і фізично.
 • Від процесу мастурбації з‘являються нереалістичні очікування від сексуального партнера. Це неабияк може зіпсувати стосунки. Тому, вивчаючи своє тіло, варто говорити про це партнеру або не очікували нереального результату. 

Тож радимо не впадати в червону фарбу при слові «мастурбація»! Пам‘ятай, що кожен з нас хоча б один раз в житті займався самозадоволенням. Це нормально і природньо. А ось займатись цим чи ні - це вже особистий вибір кожного, який не підлягає осуду! 

А наостанок ми зібрали декілька цікавих фактів про мастурбацію у світі:

 • В Індонезії мастурбація або секс на вулиці караються відрубуванням голови. 
 • З 18 і до кінця 19 століття за допомогою мастурбації лікували істерію, яка в той час вважалася важкою хворобою.
 • Єгипетські фараони здійснювали групову, ритуальну мастурбацію. Їхні храми були заповненні статуетками людей, що самозадовольняються.
 • Тварини теж мастурбують. Наприклад, собаки, коти, моржі, білки та мавпи. Самки мавп навіть роблять із гілок щось схоже на секс-іграшки.

Автор: Олена Костюк

5 5 1
Фото: giphy.com
Спецпроекты
Реклама
Ты и он / Секс
Это интересно

5 горячих вариантов позы догги-стайл, которые точно понравятся тебе и твоему парню

Каждая из них позволит тебе показать свои достоинства во всей красе!

Топ-5 секс поз, чтобы побаловать бойфренда

Готова сегодня взять секс-инициативу на себя?

Loading...

В подписки: 5 интересных причин популярности секс-блогов

А ты подписана на какие-то, кроме рассылки на нашем сайте?

Ужасно и интригующе: 9 сексуальных фетишей, которые активно практикуют по всему миру

Форнифилия, книсмолагния, насолингус и еще шесть слов, которые изменят твои представления о сексе.  

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ксения Мишина

Давай без короны: как устроить вечеринку дома и выбрать подарки для близких

Новый год, новая ты: обещания самой себе и большой астропрогноз на 2021

Cosmo Beauty Awards: главные продукты года

Меняем секс к лучшему: новые реалии вашей близости

15 способов одеться тепло и нарядно


Хочешь больше узнать про "Секс"?
Ты и он / Секс
Надо прочитать

Выбор сексолога: 5 поз, которые должна попробовать каждая пара

Они гарантированно приведут к яркому финишу.

Гороскоп
Ты и он / Секс
Надо прочитать

50 лучших секс-советов всех времен

Практика после прочтения обязательна.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Почему сегодня многие отказываются от презерватив: 5 неожиданных фактов

Ты будешь очень удивлена! P.S. Это отнюдь не пропаганда небезопасного секса.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.