«Мені вже 24, і у мене досі по любові нічого не було», — співачка Jerry Heil про цноту, самотність та чесність із собою

Cosmo

Видавництво #книголав та Фонд Олени Пінчук запустили в Instagram онлайн-проект #поговоримопросекс. Це серія розмов з експертами, відомими особистостями та фахівцями про секс-освіту за мотивами книжки британської блогерки Ханни Віттон «Про секс. То як поговоримо», яка вийшла українською у видавництві #книголав.

Про цноту, самотність та чесність із собою говорили керівниця відділу комунікацій Фонду Олени Пінчук Юлія Янчар та співачка Jerry Heil. Редакція Cosmopolitan зробила конспект ефіру й обрала найцікавіше.

Юлія: Скажи, будь ласка, у тебе в підлітковому віці була книжка про секс?

Jerry: Мені здається, це біда України і країн, у яких нема ніякої секс-освіти. Все, що я могла знати, я брала із заборонених сайтів, де це не подається здорово, ти дізнаєшся цю інформацію у неправильному форматі. Просто у голові не вкладається, що це може бути нормально та здорово. Ти маєш право знати, що говорити про секс не заборонено. У моєму дитинстві вдома забороняли все, що з цим пов’язано. Тому я дуже рада, що книжка Ханни Віттон тепер потрапила мені у руки: у мене буквально очі відкриваються. 

Ю.: Більшість дітей дізнається про секс із порно, доступ до нього ніяк не регулюється. Діти отримують цю інформацію та не розуміють, що із нею робити. Тому і виникає дискомунікація, яка впливає на людину впродовж усього життя. Ми почали знімати нещодавно новий проєкт, першою гостею якого була Маша Єфросініна (йдеться про проєкт Stories, у якому зірки приходять в Dialog Hub на найвідвертішу розмову про секс і стосунки). Я згадую це тому, що ви також давали Маші інтерв’ю, у якому зізналися, що досі незаймана. Як відреагувала на цю інформацію ваша аудиторія? 

J.: Я очікувала того, чого дійсно боялася і чому не відкривалась раніше. Я думала, що будуть говорити щось на кшталт «боже, ну тобі вже 24». Але потім я зрозуміла: якщо не відкриюсь на широкий загал, я не зможу бути повністю вільною. І насправді це відгукнулося у багатьох людей. Мені писали люди різного віку і статі. Я була здивована, коли мені писали і дякували чоловіки. 

Ю.: У книжці Ханни Віттон навіть є цілий розділ, присвячений тому, що бути самотньою — це нормально. Нормально не відповідати «стандартам». 

J.: Зазвичай такі стандарти диктують кіно, медіа, яким треба просувати продукти, а найлегше це робиться через тему сексу чи, наприклад, їжі. Це просто маркетинг, на який ми колись повелися. У твоєму житті має все відбуватися тільки так, як відчуваєш ти. Якщо ти відчуваєш, що ще не час, ти не готова — ти не зобов’язана робити будь-що. Такого правила немає. Хоча страхи всередині завжди говорили, що у мене не буде постійного партнера до 18-ти. Особливо, коли подружки говорять: «Ой, а я вже», — ти почуваєшся наче «зламаною». Після фідбеку до мене повернулось дуже багато правильної енергії і людей, які сказали, що вони такі самі. Психологічно мені стало легше.

Фото: Artem Popkoff

Ю.: Мені в принципі здається, що бували ситуації, коли вам доводилось відмовлятися: не та людина, не той хлопець. Скільки разів доводилось відмовляти і який основний критерій збереження цноти у такому віці?

J.: Я для себе зрозуміла, що думка «вже пора» не така сильна, як думка, що я заслуговую на щось більш прекрасне. Я — ідеалістка. І, здається, прямим текстом, крім соцмереж, мені ніхто ні на що не натякав. Коли я зустрічалась із хлопцем і відчувала, що це не моя людина, я розривала стосунки, бо розуміла, що не люблю. А в цьому житті усе має бути по любові. Мені вже 24, і у мене досі по любові нічого не було. Але нічого страшного — життя триває. Це про особистий вибір. Ти маєш сам відчувати, що тобі близько. Якщо тобі близько мати багатьох партнерів, можливо, ти знайдеш дійсно людей, з якими буде комфортно. Я живу так, як мені підходить. Якщо тобі комфортно, то ти знайдеш таку саму state of mind людину. 

Ю.: Як вам говорити на тему сексу взагалі? Чи є ця тема табу, чи навпаки?

J.: Ні, ніколи не була табу. Але до інтерв’ю з Машею мені було так соромно, адже я нікому про це не говорила досі. Мені було соромно зізнатися, тому я мовчала, бо не могла сказати нічого. Зараз, коли всі знають, навпаки це прикольно: ти можеш пожартувати над собою або розказати щось, про що досі мовчав.

Ю.: А що ви відчуваєте, коли говорять, що вже час, «часіки тікають», давайте дітей? 

J.: Багато людей вже зараз починають мислити інакше. Раніше тривалість життя була меншою, тому і дорослішати доводилося раніше, аби відчути усі спектри життя. Зараз ми живемо довше, у нас є більше часу, щоби насолодитися своїм життям, незайманістю, першим партнером, знайти свою людину. У нас є час зробити правильний вибір. Я за те, щоб робити помилку, але інколи хочеться просто повернутися назад і знову ж таки take your time. 

Ю.: Ви насолоджуєтесь своєю незайманністю?

J.: Так, бо розумію, що це такий період, який ти вже не повернеш. Тому в цей період ти можеш краще зануритися у творчість, повчитися, удосконалюватися. Недаремно артистам із Кореї забороняють мати стосунки під час кар’єри, аби ті витрачали своє життя на творчість. Тому я поки що вся в музиці, хоча розумію, що, можливо, вже пора. Але також розумію, що це «пора» — моє і не є соціальною нормою. 

Ю.: Джеррі, в якому середовищі ви росли? У нас батьки пострадянського виховання, в яких сексу взагалі ніколи не було. І дитині часто навіть заборонено вимовляти це слово вголос. Ви з мамою проговорювали ці моменти? 

J.: Для мами, на жаль, ця тема залишилась забороненою. Я не можу її засуджувати, бо вона так вихована, і їй складно про це говорити. 

Ю.: Як думаєте, якби сексуальна освіта була окремим предметом у школі, батькам і дітям було би легше спілкуватися на таку тему?

J.: Розумієте, в ідеалі — так. Але хто буде говорити про це? Чи буде цій людині комфортно говорити про секс? Бо у школах просто вчительці інформатики запишуть кілька додаткових годин, і вона муситиме цим займатися. А вона не є некомпентною у цьому питання, і зрештою ми завдамо ще більшої травми дитині, або ж вона просто не сприйме вчительку. 

Ю.: Тобто краще просто прочитати книжку або поговорити із фахівцями?

J.: Зараз ще з’явились блогери, які говорять про це достатньо відкрито та розумно. Але тут проблема ще й в тому, що підлітки не завжди можуть адекватно відфільтрувати інформацію. І думка блогера завжди буде суб’єктивною. 

Ю.: Зараз в Україні вже потихеньку з’являються батьки, які розуміють психологію дитини і усвідомлюють, що перші розмови про секс (про особисті кордони, правильні назви частин тіла) із дитиною починаються у віці трьох років. А деякі батьки, у яких в сім’ї вже підлітки, не розуміють, що запізнилися зі своїми розмовами на 10 років. Як ви вважаєте, чи було б вам комфортно говорити із батьками про секс? І чи говорили б ви із ними про це взагалі?

J.: Було б набагато краще, якби могла, адже інакше ти мусиш постійно щось приховувати, і це морально складно. Я думала, що це гріх і, як наслідок, відчувала страшенну провину.

Ю.: Який меседж ви хочете донести людям своєю щирістю і відкритістю в питанні незайманості?

J.: Я завжди транслюю одну ідею: потрібно бути собою в усіх проявах життя. Всюди можна застосувати цю фразу. Якщо тобі комфортно зустрічатися і мати стосунки, коли ти підліток, то це твій шлях. Якщо пізніше — це теж твої шлях і вибір. Ніхто не має права засуджувати тебе, як і ти когось. 

Ю.: Чи були подружки, які знали, що ви незаймана, і жартували з цього приводу?

J.: Так, таке траплялося. Немає освіти. Це сьогодні є ютуб, звідки ти можеш брати інформацію для себе. А раніше всі жили з думками в голові, закладеними батьками або фільмами. Однокласниця шеймила мене, бо я не мала хлопця у 14 років. Вона розповідала мені по телефону про статеві стосунки однокласників, і моя мама про це чула. Мені ще й влітало за ці розмови. У питанні особистого вибору дуже часто насолодитися процесом заважає бажання догодити іншим. І у тебе страх, що ти не такий, і саме він потім може заважати почати з кимось стосунки. 

Ю.: Що би ви як лідер думок серед молоді порекомендували їм сьогодні, коли ми говоримо про секс, повагу до себе, право бути самотньою та незайманою?

J.: Не бійтеся відкриватися. Бути собою недостатньо, якщо ти нікому про це не говориш. Є люди слабші, яким потрібна підтримка, і коли починає говорити один, важливо, щоб це підхоплювали і говорили про це далі, щоб у світі зрештою відбувалися якісь зрушення. Я вірю, що сучасне покоління набагато відкритіше. У нас є всі засоби для цього.

Ю.: Якщо вас дивляться молоді дівчата, які зараз дуже поспішають отримати перший сексуальний досвід не тому, що вони цього хочуть, а тому, що їх булять подружки, однокласники, що би ви їм сказали?

J.: Булінг — це така страшна сила, завдяки якій тебе ніхто не переконає, що твої подружки не мають рацію. Якщо цей тиск є, треба шукати правильне оточення, яке буде тебе підтримувати і з яким ти пройдеш цей шлях без травматичних ситуацій. Звісно, у житті вони все ж будуть, але ти завжди можеш обирати.

 Не бійтесь досліджувати і вивчати літературу. Поки немає освіти, займайтеся самоосвітою, і якщо ви розумієте, що можете почати розмову про секс із батьками першими, — зробіть це. Їм так буде легше. 

5 5 2
Фото: Фото: Artem Popkoff
Спецпроекты
Реклама
Ты и он / Секс
Надо прочитать

Топ-7 секретов самого лучшего секса в твоей жизни

Сексолог плохого не посоветует!

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Выбор сексолога: 5 поз, которые должна попробовать каждая пара

Они гарантированно приведут к яркому финишу.

COSMO / Тренды

Вау-эффект: редакция тестирует маски для лица, волос и кожи головы

Стильные и жизнерадостные упаковки, потрясающие ароматы, экологичность, travel-формат и, главное, вау-эффект, который ты заметишь сразу.

По-быстрому: топ-5 поз для горячего секса прямо в одежде

На тот случай, когда вы не хотите терять время на раздевание…  

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Доказано наукой: топ-10 главных эрогенных зон мужчины

Спойлер: пенис не на первом месте!

Loading...

О чем мужчины разных знаков зодиака мечтают в сексе?

Перед тем, как удивить бойфренда секс-сюрпризом, прочти и узнай, чего ему хочется больше всего!

Ты и он / Секс
Это интересно

5 чудернацьких сексуальних традицій із різних країн

Деякі з них настільки дивні, що здається — такого не може бути.

Топ-7 его секретных «горячих точек» (Часть II)

Ну что, ты уже попыталась найти секретные эрогенные точки на теле бойфренда, о которых мы писали вчера? Предлагаем тебе еще четыре «горячих местечка»!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Ты и он / Секс
Надо прочитать

10 секретов девушек, которые всегда получают удовольствие от секса

Когда ты применишь их советы на практике, твоя сексуальная жизнь больше не будет прежней, не говоря уже о том, что оргазм станет неотъемлемой частью каждого твоего дня!

Хочешь больше узнать про "Секс"?

Топ-5 секс поз, чтобы побаловать бойфренда

Готова сегодня взять секс-инициативу на себя?

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Що робити, якщо у вас різний сексуальний темперамент?

Як вирішити делікатну проблему?

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Ты и он / Секс
Это интересно

7 признаков, что он (ну очень) хорош в постели

Признак №1: ему не нужно об этом говорить, он готов доказать прямо сейчас…

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.