«Моє життя було випробуванням, я натерпілася і образ, і негативної уваги»: Монро про ідентифікацію, гендер та ЛГБТ

Cosmo

Видавництво #книголав та Фонд Олени Пінчук запустили в Instagram онлайн-проект #поговоримопросекс. Це серія розмов з експертами, відомими особистостями та фахівцями про секс-освіту за мотивами книжки британської блогерки Ханни Віттон «Про секс. То як поговоримо», яка вийшла українською у видавництві #книголав.

Про виховання, гендер, ЛГБТ та ідентифікацію говорили директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва та ведуча, блогерка, травесті-діва Невгамовна Монро. Редакція Cosmopolitan зробила конспект ефіру й обрала найцікавіше.

Ольга: Ти вже прочитала книжку Ханни Віттон?

Монро: Так. І зараз ця книжка піде по руках, бо книжками, які мене надихають, я щедро ділюся зі своїми підписниками. Ти знаєш, мені 42 роки. Інколи здається, що мені досі 16–18 років, я переживаю статеве дозрівання, період перманентного страху, адже з народження я почувалася інакше — моє природне єство у 1980-90-ті не могло так яскраво проявитися, як зараз. Моє життя було випробуванням, я натерпілася і образ, і негативної уваги. Але зрештою я рада, що народилася в Україні, на зламі епох, і пройшла весь цей шлях, щоби зараз сміливо розповідати власну історію, обговорювати інтимні теми, про які мені свого часу ніхто не розповідав.

О.: А вдома мама, бабуся, батьки — вони з тобою говорили про секс?

М.: Жодного разу. Ми жили в класичній радянській сім’ї, де не було прийнято говорити про особисте, обійматися чи цілуватися, підтримувати одне одного словами. Я розуміла, що це мої близькі люди, які мене люблять і підтримують, але зі мною ніхто не розмовляв про секс. Звісно, в період статевого дозрівання, коли я вже могла відчувати пристрасть до чоловіків, будучи анатомічно юнаком, для мене це було шоком. Паралельно ще хотілося стати на підбори, підкрутити волосся плойкою. Із цим шоком я і закінчувала школу, переживала внутрішню трагедію і нерозуміння. 

На щастя, моя інтуїція щодо людей та інформації мене не підводила, і я знайомилася з тими, хто зрештою мене привів у світ ЛГБТ-спільноти, познайомив із drag culture і пояснив, хто такі геї, лесбійки і трансгендери.

О.: Як ти про це дізналася? Тоді ж було мало інформації.

М.: Це не так. На зламі епох, коли Союз розвалювався, ЗМІ почали масово писати і про ЛГБТ, до того ж обґрунтовану. Я читала газети. Взагалі батьки, бабуся заклали в мені культурний базис, який я повсякчас підтримувала, любов до книжок, до освіти. Мені пояснили, що вища освіта — це привілей освіченої людини. Я завжди гарно вчилася і мені було цікаво дізнаватися щось нове. Тож я читала газети, дивилася ток-шоу. У свої 17-18 років я вже розуміла, що я — не така, як усі, і це нормально.

Найбільший страх для представників ЛГБТ-спільноти — це внутрішня гомофобія. І коли тебе виховують у суспільстві, де ЛГБТ критикують і сприймають негативно, ти відчуваєш збентеження. Хоча, з іншого боку, ти розумієш, що ти таким є, таким народився, і всі люди мають право бути собою. Так відбувається внутрішній конфлікт.

Так сталося, що мій однокласник усвідомив, що він гомосексуал, і почав знайомитися з чоловіками через газету. Були газети інформаційних оголошень, і там була рубрика знайомств із чотирма категоріями: «він шукає її», «вона шукає його», «вона шукає її» і «він шукає його». Саме цей однокласник і познайомив мене з людиною, яка дуже вплинула на моє життя. Його звали Джозі, він був дуже творчим. Коли я вперше його побачила, це було у 1993-му, втратила дар мови: на мене йшла діва з апельсиновим каре в костюмі кольору гірчиці. Я відчувала, що Джозі мені допоможе, і зрештою, саме ця людина стала моїм провідником в зовсім інший світ. І мій пазл склався: я зрозуміла, що ось є я, у мене є артистичні здібності, я комфортно почуваюся, коли перевтілююся.

О.: А чи треба взагалі писати про ЛГБТ в книжках?

М.: Обов’язково. особливо враховуючи те, що книжка про секс — це частина сексуальної освіти для підлітків та дорослих (я би, до речі, починала секс-освіту з батьків, яким би радила прочитати цю книжку). В питаннях ЛГБТК+ сучасне українське суспільство все ще неосвічене. У нас є поняття «чоловік» і «жінка». Вже є розуміння, що існують геї та лесбійки і що є фемінні та маскулінні геї. Проте лесбійки досі у нас зображуються чоловікоподібними, а геї — ніжними й «солодкими». Це стереотип, який треба зруйнувати. Крім того, є люди, які перебувають за межами загальної гендерної сітки.

Жінки у нас живуть теж у стереотипах: букетний період, подарунки, гроші, залицяння від чоловіка мають бути такими. І з одного боку, я розумію чому. Ми росли в сім’ях, де були недолюбленими. Дівчат і хлопців виховують мами, а батькам сини цікаві, лише коли можуть розділити спільні інтереси, поговорити про футбол чи рибалку. Батьки якось мовчки розділили ці ролі, не домовляючись про це «на березі». Зараз багато інформації, яка може вплинути на життя дівчат, допомогти розвінчувати стереотипи. Але хлопчикам теж змалку потрібно розповідати, що плакати — не соромно, говорити про свій біль, розчарування — не соромно.

О.: А тобі дозволяли плакати? Чи носити рожевий колір?

М.: Та звісно, ні. Мені завжди щастило знаходити правильних людей, тому якісь проблемні ситуації зі мною не траплялися. Від свого друга Джозі я дізналася про безпечний секс. Були знайомі, які ставали для мене прикладом, який не треба наслідувати. Однак все ж було кілька досвідів не дуже приємних. Тому що батьки не пояснювали, як це має бути.

О.: Як твої батьки дізналися про те, хто ти є? Як мама це сприйняла?

М.: Я довірилася мамі негласно після 30 років.

О.: Тобто доти ти жила подвійним життям?

М.: Я переїхала, ми рідко бачилися. А коли бачилися, я намагалася мати вигляд сина, якого вони виховували. Накладні вії я знімала, наприклад. Однак розуміла, що я артистка, актриса, і в стосунках з чоловіками почуваюся жінкою. Я — нетиповий представник трансгендерної історії.

О.: А що означає «нетиповий»?

М.: Типовий — це ядерний трансгендер, якому обов’язково потрібно перейти в іншу стать. Я цього не робила, тому що не відчувала потреби отримати тіло жінки. Тільки 5-7 років тому зрозуміла, що швидше за все я гендерквір — людина з «плаваючою» самоідентифікацією. У більшості випадків я хочу, щоб до мене зверталися як до жінки. Я використовую щодо себе жіночий рід, однак у соціальних історіях, що пов’язані з держструктурами, я не змінювала документи. І я мрію, щоби в нас визнали третю стать, як це зробили в Австралії та Німеччині. Я мрію, щоб у нашій країні всюди були гендерно нейтральні туалети.

О.: Що таке третя стать?

М.: Це коли ти ні чоловік, ані жінка. Є три рівноправних займенники: він, вона, воно. Так і тут.

О.: А коли ти взаємодієш із державними органами, у них виникають якісь запитання?

М.: Я досить відома в Україні, тож у цьому випадку я не звичайна людина: рівень сприйняття мене трошки інший. Саме тому проблем не виникало. Однак я завжди позитивно налаштована і не «стаю в позу». Поступово все змінюється. Це стало помітно, коли в 2013-2014 роках ми зробили колосальні кроки назустріч Європі і відірвалися від радянської ментальності. Так, на початку «нульових» на кордоні, наприклад, виникали питання, однак світ поступово рухається в бік прийняття.

О.: Що робити підліткам, які почуваються іншими, але не можуть себе прийняти і поділитися з батьками?

М.: Якщо ви відчуваєте, що щось відбувається, коли ви підліток — почекайте трохи. І довіртеся комусь із цим: комусь близькому із вашого середовища або зверніться до фахівця. Є психологи, які надають послуги онлайн, абсолютно анонімно. Часом вони навіть працюють безплатно, і якщо ви напишете їм свою історію, вони допоможуть.

О.: У нас в Dialog Hub на Володимирський, 43 у Києві є психологи, до яких можна звернутися, якщо підлітку потрібна консультація. Це безкоштовно та анонімно. А яка була твоя історія з мамою, коли ти все ж наважилася відкритися їй?

М.: Я ніколи не була нахабою і завжди від цього страждала. Я швидше самовпевнена і марнославна. І у своєму житті я боялася, але робила. Маму в своє життя я впустила, коли попросила посидіти з моїми кішками, бо мені потрібно було кудись летіти. Вона вже тоді знала про мою роботу, але відверто ми ніколи про це не говорили. Хоча колись, у часи студентства, я намагалася почати з нею цю розмову, попередньо сходивши до психолога, щоби з’ясувати, хто я: гей чи трансгендер. Я не розуміла, що відбувається всередині мене.

Мама так і не наважилася поговорити зі мною. Я випила для хоробрості, а вона подивилася на мене й сказала: «Іди спати». Передчувала, що я хочу їй щось сказати, однак злякалася цієї розмови.

А от коли я вже покликала її додому посидіти з котами, вона побачила мою квартиру — будуар імператриці з перуками, костюмами, боа — однак не поставила мені жодного запитання. Раніше, коли ми бачилися, вона мене завжди критикувала, тому що її так виховали. Але зараз вона дуже делікатно запитує, як у мене справи, засвоїла термін ЛГБТ і намагається висловлюватися толерантно. 

О.: На жаль, люди у нас в переважній більшості не вміють говорити про секс. 

М.: Це все через незнання та страх. Люди живуть в матриці «чоловік-жінка», вони не знають або ж не розуміють, що є соціальний гендер. Наприклад, я хочу, щоб мене сприймали як жінку. Багато хто звертається до мене як до чоловіка, хоча вони чують, що я себе ідентифікую інакше. Неприйняття іншого — це твоя проблема. Мені не складно назвати людину так, як вона себе ідентифікує. 

 

3 5 5
Фото: instagram.com/monritta
Спецпроекты
Реклама
Ты и он / Секс
Надо прочитать

Топ-7 секретов самого лучшего секса в твоей жизни

Сексолог плохого не посоветует!

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Выбор сексолога: 5 поз, которые должна попробовать каждая пара

Они гарантированно приведут к яркому финишу.

COSMO / Тренды

Вау-эффект: редакция тестирует маски для лица, волос и кожи головы

Стильные и жизнерадостные упаковки, потрясающие ароматы, экологичность, travel-формат и, главное, вау-эффект, который ты заметишь сразу.

По-быстрому: топ-5 поз для горячего секса прямо в одежде

На тот случай, когда вы не хотите терять время на раздевание…  

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Доказано наукой: топ-10 главных эрогенных зон мужчины

Спойлер: пенис не на первом месте!

Loading...

О чем мужчины разных знаков зодиака мечтают в сексе?

Перед тем, как удивить бойфренда секс-сюрпризом, прочти и узнай, чего ему хочется больше всего!

Ты и он / Секс
Это интересно

5 чудернацьких сексуальних традицій із різних країн

Деякі з них настільки дивні, що здається — такого не може бути.

Топ-7 его секретных «горячих точек» (Часть II)

Ну что, ты уже попыталась найти секретные эрогенные точки на теле бойфренда, о которых мы писали вчера? Предлагаем тебе еще четыре «горячих местечка»!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Ты и он / Секс
Надо прочитать

10 секретов девушек, которые всегда получают удовольствие от секса

Когда ты применишь их советы на практике, твоя сексуальная жизнь больше не будет прежней, не говоря уже о том, что оргазм станет неотъемлемой частью каждого твоего дня!

Хочешь больше узнать про "Секс"?

Топ-5 секс поз, чтобы побаловать бойфренда

Готова сегодня взять секс-инициативу на себя?

Ты и он / Секс
Надо прочитать

Що робити, якщо у вас різний сексуальний темперамент?

Як вирішити делікатну проблему?

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Ты и он / Секс
Это интересно

7 признаков, что он (ну очень) хорош в постели

Признак №1: ему не нужно об этом говорить, он готов доказать прямо сейчас…

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.