«Король пекла»: в Мережі обговорюють перший офіційний портрет Чарльза III після коронації

Монархія в червоних тонах


ФОТО: Instagram: @theroyalfamily

опубліковано: 16 травня 2024

Британський художник Джонатан Єо, який раніше малював, зокрема, колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, одного з найвідоміших у світі ведучих-натуралістів Девіда Аттенборо та пакистанську активістку Малалу Юсафзай, зробив перший офіційний портрет короля Чарльза III після коронації, яка відбулася у травні 2023 року. Відомо, що Єо розпочав роботу над портретом, коли Чарльз ще був принцом Уельським, а перша зустріч відбулася у Гайґроув у червні 2021 року.

На великому полотні (його розмір — 2,3 метра на 1,65 метра), написаному олійними фарбами, король зображений у формі Валлійської гвардії (Чарльз отримав звання полковника гвардії в 1975 році) та з мечем у руці, а на його плече приземлився метелик, який, за словами Єо, символізує «метаморфозу і відродження».

Як зізнався сам художник у коментарі BBC, Чарльз, який побачив роботу в напівзавершеному стані, був «злегка здивований насиченим кольором, але в цілому він, здається, схвально посміхався».

«Злегка здивовані» портретом і користувачі Мережі, які зазначають, що яскраво-червоний колір як мінімум асоціюється з кров’ю, а як максимум робить Чарльза схожим на «короля пекла».

«Так, люди можуть не погоджуватися з тим, як я намалював короля Чарльза, але ця робота дещо відрізняється від інших королівських портретів, які я бачив. Я бавився з ідеєю містицизму. Ми все ще віримо в те, що королівська родина в чомусь відрізняється від нас», — відреагував художник на критику.

Водночас дружина короля Камілла залишилася задоволеною портретом коханого. За інформацією BBC, подивившись на роботу Єо, вона сказала йому: «Так, ви його упіймали». До слова, раніше художник писав також портрети королеви Камілли та принца Філіпа.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Люди
ПОПУЛЯРНІ