Прем'єра: Monatik презентував масштабну відеороботу «Вічно танцююча людина»

Мистецтво, яке лікує


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Надані пресслужбою

опубліковано: 20 березня 2024

Реклама

Нещодавно MONATIK заінтригував своїх шанувальників релізом інтро до четвертого студійного альбому «Вічно танцююча людина», а також тизером однойменного синглу, що презентував у понеділок. Спеціально для цієї відеороботи артист проводив кастинг танцівників, який відвідали сотні талантів із різних куточків України. 

Як зізнається MONATIK, для нього повернення до рідного танцювального жанру музики (який він може ще більше конвертувати в допомогу Україні) — це надзвичайно важливий етап з декількох причин. По-перше, це створення мотивації для танцювальної індустрії, студій, колективів, митців, хореографів та талановитої молоді не покидати Україну, а продовжувати створювати саме тут. І, що не менш важливо, у танцю є дуже важлива функція «зашивати» душу і допомагати залишити негатив позаду, повертати в тонус не тільки фізично, а й морально.

«На початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну я загубив, заховав танці й любов до них глибоко в собі. Не міг відчути їх необхідність більше. На другий рік зʼявилось дві ситуації, які пробудили їх. Перша — "Конотопська відьма" від режисера Івана Урицького в театрі ім. Івана Франка, друга — це "Кабаре", яке Олена Коляденко та її надталановита команда втілила у життя у київському "Молодому театрі". Я дякую вам, неймовірні митці, за ці роботи й за те, що нагадали, танці — це мистецтво. Після перегляду цих вистав я не міг заспокоїти минуле, яке просто виносило давно замкнені двері. Я згадав, що танці — це сонце, вони дарують вітамін D. Танці всупереч, танці зі сльозами на очах через біль. Вони вміють залишити негатив позаду і повернути в тонус не тільки фізично, а й морально».

Режисеркою кліпу стала Юлія Паскаль, яка зізнається, що від початку творення самої роботи у неї з MONATIK склався єдиний вектор розуміння, як оживає дух людини, що вічно танцює. Далі історія почала народжувати символи — 12 знаків Зодіаку.

«Це одна історія і певний триптих, коли спочатку герої зʼявляються в бомбосховищі в першій частині "Отже". Потім вони оживають на сцені в "Привіт", де спочатку були завмерлі, ніби барельєф. Побачивши себе в залі, вони вриваються у Світ, де кожен проявляє себе, уособлюючи знак Зодіаку. Діма в цій історії 13-й знак чи Ефір. В цій роботі ми прагнули створити синергію різних видів мистецтва, які несуть дуже різні люди, характери й темперамент, думки й досвід. Вона сповнена символізмом та силою, прагненням створювати попри все. Це наша культура, яка має існувати, має надихати, бо сповнена енергією життя. Танцем і стилем ми проявили характер і танцівники розкрилися в імпровізації. Дух Вічно Танцюючої Людини — про силу перетворення і народження нового». 

Схожі статті
Реклама
Люди
ПОПУЛЯРНІ