Якими були перші слова Чарльза III після смерті принцеси Діани

Шок та страх за майбутнє монархії


ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 1 липня 2024

Реклама

1 липня принцесі Діані могло б виповнитися 63 роки, але її життя трагічно обірвалося в останній день серпня 1997 року під час автокатастрофи в Парижі. Діана, відома своєю добротою, благодійністю та непохитною відданістю справедливості, стала іконою та змінила уявлення про королівську родину, показавши нове обличчя монархії. Тож її загибель стала майже особистою трагедією для мільйонів людей у всьому світі.

Утрата глибоко шокувала королівську родину. Та не лише шокувала, а й стривожила та змусила замислитися про майбутнє монархії. Британська журналістка і біограф Пенні Джуніор у своїй книзі The Firm, присвяченій історії Віндзорів, розповіла про те, як тоді ще принц Чарльз відреагував на звістку про смерть колишньої дружини, яку він отримав від свого особистого секретаря Стівена Лемпорта. Цитати з книги наводило видання Express.

«Люди будуть звинувачувати мене в цьому, чи не так? Світ просто втратить розум, правда? Ми побачимо реакцію, якої ніколи раніше не було. І це може знищити все. Це може знищити монархію», — непокоївся Чарльз.

Згідно з інформацією з книги Лемпорт відповів, що таке можливо, однак запевнив принца, що королева Єлизавета зможе впоратися й із цією складною ситуацією. Джуніор також зазначила, що в той день шокований Чарльз у пошуках підтримки телефонував близьким, зокрема Каміллі Паркер-Боулз. Водночас, як запевняє авторка, з королевою Єлизаветою II у Чарльза в цей період стосунки були найбільш напружені, ніж будь-коли.

Схожі статті
Реклама
Люди
ПОПУЛЯРНІ