Згадуємо акторський шлях Міли Йовович напередодні виходу постапокаліптичного екшену «Останній подих»

Найвідоміші фільми, підтримка України та всесвітнє визнання


АВТОР: Юлія Николайчук

опубліковано: 4 квітня 2024

Міла Йовович починала свою кар'єру як модель, але світову славу отримала саме за ролі у постапокаліптичному жанрі. У новому фільмі «Останній подих», що виходить в український прокат вже 4 квітня, вона зіграла головну роль. Продюсерами стрічки стали творці блокбастерів «Гренландія» та «Джон Уік». Розповідаємо про кар’єрний шлях зірки через іконічні ролі у стрічках, які за понад 20 років стали культовою класикою.

Фото зі знімань фільму «Останній подих»

Міла Йовович народилася у 1975 році у Києві, де прожила перші 5 років. Попри нетривале життя в Україні, акторка має міцний зв’язок з батьківщиною. Під час Помаранчевої революції Міла підтримувала народ України й відвідала Київ зі своєю матір’ю. З початку війни та після повномасштабного вторгнення Міла не залишалася осторонь: у лютому 2023 року вона написала вірш українською мовою, присвячений українському народу. Його надрукували на сукні від бренду Lever Couture. Сукня стала одним із лотів на аукціоні, де зібрані з ініціативи Міли кошти були відправлені у благодійний фонд на підтримку України.

«Пʼятий елемент» — культурний феномен

Міла Йовович досягла визнання після ролі у фільмі «П’ятий елемент» режисера Люка Бессона. До цього фільму Міла вже мала досвід акторства, брала участь у декількох проєктах. «П’ятий елемент» став культурним феноменом, а Йовович — надзвичайно популярною акторкою.

Водночас для самого Бессона це кіно теж мало неабияке значення. Це єдиний фільм режисера, який отримав номінацію на «Оскар», також він був гарно прийнятий у Каннах. Не побачити у цьому знак було неможливо. Тож, після спільної роботи Бессон і Йовович стали подружжям і творчим дуетом: французький режисер називав Мілу своєю Музою і взяв її на головну роль в історичному епіку «Жанна д'Арк». Роль сильної та одержимої французької воїтельки закріпила статус суперзірки Міли та відкрила їй дорогу до найперспективніших кіноекшенів.

Кадр з фільму «П’ятий елемент»

Творчий дует Міли Йовович і Пола Андерсона

Наступним важливим етапом у карʼєрі Міли стала співпраця з Полом Андерсоном. Режисер готував екшн «Оселя зла», який був екранізацією популярної відеогри. В одному з інтерв’ю Андерсон зізнався, що був під враженням від зустрічі з акторкою.

«Я вийшов з офісу і побачив, як вона сидить просто на сходах. Це була найкрутіша жінка, яку я колись бачив. Ще я звернув увагу на крутезний, агресивний пікап, який стояв поруч з будівлею, і виявилось, що це її тачка! Я одразу зрозумів, що в мене немає шансів», — розповів Андерсон в інтерв’ю The New York Times. 

Перший спільний фільм режисера та акторки «Оселя зла» став хітом і швидко перетворився на франшизу. Наразі вона нараховує шість фільмів і один римейк, в якому Міла вже не брала участь. Наступний проєкт Андерсона та Йовович «Мисливець на монстрів» — це ще одна екшн екранізація популярної відеогри.

Кадр з фільму «Оселя зла»

Міла Йовович і Пол Андерсон перебувають у шлюбі та мають трьох доньок. Евер Андерсон, старша донька Міли й Пола, навіть зіграла в одному із фільмів франшизи «Оселя зла». Їй дісталась роль юної Еліс, персонажа Міли.

Окрім «Оселі зла» Евер зіграла в блокбастері від студії Marvel «Чорна вдова», отримавши роль Наташі Романов у дитинстві. Також їй дісталася одна з головних ролей в фільмі від Disney «Пітер Пен і Венді», де вона грає разом з Джудом Лоу та Аланом Тьюдіком.

«Ультрафіолет» та ще одна культова роль

Для Мілли Йовович знімання в «Ультрафіолеті» Курта Віммера стали перервою між декількома частинами «Оселі зла». Тут їй дісталася вже знайома роль бійчині, яка може протистояти натовпам ворогів. Цього разу — напіввампірам.

«Ультрафіолет» знову довів, що Міла Йовович — найкраща екшен-зірка десятиліття, хоча сама стрічка піддалася нищівній критиці. Втім, час усе розставив на свої місця, і коли фільм вийшов на DVD, то зібрав понад 35 мільйонів доларів — більше, ніж у кінотеатральному прокаті.

Кадр з фільму «Ультрафіолет»

Нові роботи

Не так давно закінчився знімальний процес фільму «In the Lost Lands» — екранізація фантастичної розповіді Джорджа Мартіна, автора серії книг «Гра престолів». Пол Андерсон виступив режисером, а Міла Йовович зіграла головну роль разом з Дейвом Батістою («Вартові галактики»).

Зовсім скоро можна буде побачити фільм «Останній подих». У цьому блокбастері Міла Йовович постане в постапокаліптичному антуражі, де на Землі майже не залишилось повітря. Тим не багатьом людям, кому вдалося вижити, доведеться ховатися в спеціальних бункерах, обладнаних пристроями, що виробляють кисень. На поверхню виходять нечасто, адже там тепер на кожному кроці страшна небезпека.

Фото зі знімань фільму «Останній подих»

Цієї роллю Міла Йовович вкотре доводить, що за понад 20 років нікому не бажає поступатися званням королеви постапокаліптичного жанру. І 4 квітня ти зможеш переконатися у цьому.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Люди
ПОПУЛЯРНІ