7 книг про психологію, які розширять твій кругозір


ФОТО: Gettyimages

АВТОР: Юлія Николайчук

опубліковано: 15 березня 2024

Реклама

7 книг про психологію, які розширять твій кругозір

Незалежно від того, чи ти студентка, чи професіоналка, чи просто цікавишся роботою людської психіки, заглиблення у світ психології за допомогою книг може стати просвітницьким і трансформаційним досвідом. У цій статті ми зібрали 7 книг про психологію, які пропонують глибоке розуміння різних аспектів людського розуму та поведінки.

1

«Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом», Олівер Сакс

Це книга відомого невролога і психіатра, який описує різні неврологічні розлади та клінічні випадки, з якими він стикався у своїй практиці. Книга є збіркою реальних історій пацієнтів, які допомагають поглянути ближче на різноманітні порушення сприйняття, розуміння та обробки інформації в головному мозку. Одним із випадків є історія чоловіка із зоровою агнозією, який переплутав свою дружину з капелюхом.

Це захоплива і легка для читання книга, яка змусить тебе зрозуміти, що в нашому мозку багато чого може піти не так.

 

2

«Тлумачення снів», Зигмунд Фрейд 

«Тлумачення снів є королівською дорогою до пізнання підсвідомого, це саме основа психоаналізу…» — писав Зигмунд Фрейд.

«Тлумачення снів» вважається однією з найвпливовіших праць Фрейда, що зробила революцію в галузі психології. Автор представляє свою теорію несвідомого в контексті тлумачення сновидінь і обговорює те, що згодом стане теорією Едіпового комплексу.

 

3

«Бог завжди подорожує інкогніто», Лоран Гунель

Алан Грінмор має роботу, яка його дратує, та життя, яке йому не подобається. Окрім цього, нещодавно його зненацька покинула кохана дівчина. Життя здається сірим та безнадійним, тож він вирішує покінчити життя самогубством, стрибнувши з Ейфелевої вежі. Від смерті його рятує загадковий незнайомець, з яким головний герой на знак вдячності за спасіння укладає угоду. Алан обіцяє виконувати різноманітні завдання, які дивовижним чином змінюють його життя.

Ця книга — це подорож самопізнання, відкриття нових горизонтів та зміна світогляду. Вона допомагає зрозуміти, що кожна проблема може стати можливістю для особистісного розвитку.

 

4

«Психологія впливу», Роберт Чалдіні

Книга розглядає техніки, які використовуються для того, щоб змусити людину погодитись на щось, а також психологічні процеси, які стоять за цим. Чалдіні пояснює, що існує шість психологічних принципів, які змушують нас підкорятися впливу інших, а також розповідає про те, як захиститися від певних комунікативних технік, або як їх використовувати для досягнення бажаного результату в переговорах.

 

 

5

«Передбачувана ірраціональність», Ден Аріелі

У своїй книзі Ден Аріелі відкидає поширену думку про те, що люди приймають раціональні рішення. Натомість він наводить аргументи на користь того, що ми поводимося ірраціонально. Наприклад, ми з'їмо ще одну тарілку їжі зі шведського столу, навіть якщо вже наїлися.

Ця книга — це дотепний і надзвичайно оригінальний погляд на те, чому ми всі приймаємо нелогічні рішення.

 

6

«Словник мови тіла», Джо Наварро

Протягом 25 років спеціальний агент ФБР Джо Наварро проводив допити шпигунів та інших небезпечних злочинців, відточуючи свою майстерність невербальної комунікації. Після відставки він написав одну з найкращих книг з психології людини під назвою «Словник мови тіла», де поділився своїм поглядом на різні сигнали мови тіла. Ці сигнали включають такі аспекти як вираз обличчя, жести та пози, які автор вчить інтерпретувати. Щобільше, він пояснює їхню інтерпретацію в різних контекстах, таких як особисте чи професійне оточення або стосунки.

«Словник мови тіла» — це новаторський «польовий путівник» з невербальної комунікації, що описує та пояснює понад 400 видів поведінки, які дозволять тобі визначити справжні наміри будь-кого.

 

7

«Мислення швидке й повільне», Даніель Канеман

Деніел Канеман — психолог за освітою та лауреат Нобелівської премії з економіки. У відзначеній багатьма нагородами книзі Канеман розповідає про дві частини людського мозку: свідому та автоматичну, а також про те, як вони постійно борються за контроль над нашою поведінкою та діями в різних ситуаціях. Це нелегка для читання книга з психології, але вона дасть нам уявлення про помилки у нашій пам'яті, судженнях та рішеннях через, наприклад, ефект ореолу. 

Текст: Катерина Романів

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ