Чому нам всім варто засвоїти техніку заземлення

Метод, який працює


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 1 квітня 2024

Немає нічого ненормального в тому, щоб під час стресової ситуації виділити хоча б 10 хвилин для того, поглянути всередину себе, розібратися в емоціях і заспокоїтися. І заземлитися.

Техніку заземлення придумали далеко не у 2024-му, коли нам щогодини потрібно заплющувати очі й глибоко дихати, щоб не збожеволіти. В альтернативній медицині Рейкі її застосовували ще тисячоліття тому, хоча в цьому контексті вона виконувалася трохи інакше. Тобі ж для заземлення у звичайному житті не обов'язково шукати коуча, який буде проводити практику. Підійде і більш спрощений варіант.

Фото: @gisele

Навіщо і як правильно заземлюватися

Заземлення — це техніка, що допомагає людині заспокоїтися в складних, стресових ситуаціях та ситуативно стабілізувати емоційний стан. Найчастіше її рекомендують тим, хто страждає від панічних атак, хронічної тривожності та фобій. Але сьогодні заземлюються і під час сильного хвилювання, і в разі занепокоєння, і коли потрібно терміново сконцентруватися на чомусь, і навіть якщо довго не можуть заснути. Психологи також рекомендують застосовувати техніку тим, хто часто стикається з неприємними емоціями: образою, відчуттям безвиході та самотності.

Як допомогти собі в стресовий момент?

Існує до десятка найпопулярніших технік заземлення. Одні краще виконувати вдома на підлозі чи у ванній, інші — за містом чи біля річки. Є також і такі техніки, для виконання яких вистачить просто сісти в будь-якому місці й звернути увагу на все, що є навколо. Предмети, голоси, звуки, аромати, текстури, світло — кожна з цих деталей допомагає стабілізувати кризу всередині та відчути спокій. Саме цю техніку ми рекомендуємо використовувати щодня.

Виконувати її дуже легко. Якщо маєш можливість, відійди подалі від того місця, де погано себе відчула або пережила неприємні емоції. Тепер озирнися і назви вголос п'ять найцікавіших речей та п'ять найменших предметів, які тебе оточують. Потім заплющ очі, глибоко вдихни й спробуй відчути п'ять приємних ароматів. До речі, іноді в таких випадках допомагають розслабитися натуральні олії. Відшукай свою, і завжди тримай її в сумочці, щоб насолоджуватися ароматом.

В процесі пошуку добре б тримати в руках якийсь невеликий і важливий для тебе предмет. Це може бути улюблена іграшка, шарф, прикраса, квітка або будь-яка інша річ, яка поверне тіло «до землі». Можеш навіть заплющити очі й пальцями обмацати її з усіх боків, подумки описавши кожну деталь.

Дихання під час заземлення має бути максимально спокійним і рівним. Якщо заземлюєшся на вулиці, відчуй холод повітря, у приміщенні — тепло. Ковтай його і насолоджуйся кожним вдихом.

Фото: @frida_aasen

Також у важкі періоди переглядай фотографії з друзями, відео з відпустки або просто спостерігай за чимось приємним. До речі, саме для цього в офісах іноді ставлять акваріуми або невеликі зимові сади.

Якщо хочеться, можеш зателефонувати подрузі або близькій людині й декілька хвилин поговорити про життя. Та замість того, аби розповідати про власні проблеми й знову поринати в тривогу, натомість спробуй перейнятися труднощами іншої людини й відчути, що ти не одна в цьому світі зараз відчуваєш стрес або негативні емоції. А ось слухати музику і дивитися відео в соцмережах не рекомендується. Вони, навпаки, віддаляють тебе від «землі», що може погіршити ситуацію і твій стан.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ