Ти не сама: українки зможуть безкоштовно отримати психологічну підтримку офлайн

Проєкт ментальної підтримки жінок REGENERATION розпочав роботу в офлайн-форматі в містах України

ФОТО: Gettyimages, світлини надано прес-службою проєкту

опубліковано: 9 липня 2025

Реклама

Після майже трьох років роботи в онлайн-форматі програма підтримки ментального здоров’я жінок REGENERATION вперше стала доступною офлайн. Завдяки партнерству Фонду Олени Пінчук з Міністерством соціальної політики українські жінки можуть долучитися до безкоштовних груп підтримки в Центрах життєстійкості — просторах турботи, створених у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Перші офлайн-групи вже запрацювали в Бучі, Вінниці та Кропивницькому.

Психологічна допомога офлайн

Офлайн-формат дає змогу отримати глибшу підтримку завдяки особистому контакту з психологом і взаємодії із жінками, які переживають схожі емоції. А регулярний графік зустрічей — одна на тиждень упродовж трьох місяців — створює відчуття стабільності та безпеки, що надзвичайно важливо в умовах постійного стресу. 

«У часи тривалих викликів ментальне здоров’я жінок має розглядатися як фундаментальне питання. Ми створили проєкт REGENERATION, щоб кожна жінка, яка проходить через досвід війни, мала простір для відновлення. Вперше з моменту запуску проєкт вийшов за межі онлайну та став доступним у фізичному просторі — Центрах життєстійкості, створених у межах програми “Ти як?”. Це важливий крок, який підсилює нашу спільну роботу на шляху до того, щоб кожна жінка мала змогу отримати підтримку та повернутися до активного життя», — говорить Ольга Сердюк, директорка Фонду Олени Пінчук. 

«Третій рік поспіль ми працюємо в онлайн-режимі — це надзвичайно ефективний спосіб охопити велику кількість учасниць в різних умовах та куточках України чи світу. Завдяки співпраці з Центрами життєстійкості ми тепер можемо поглибити нашу спільну роботу з групової психологічної підтримки жінок в офлайн-форматі. Це вкрай необхідний крок, адже робота наживо допомагає ще швидше і глибше опрацьовувати складні теми через прямий, безпечний тілесний та емоційний контакт», — коментує новий формат ініціаторка та координаторка проєкту REGENERATION Ярослава Кот-Міронова.

Уперше в історії проєкт надає підтримку «тут і зараз» — під час переживання травматичного досвіду, щоб запобігти глибшим наслідкам стресу. З учасницями працюють українські психологи під супервізією міжнародних та українських фахівців, які мають глибокий досвід у роботі з травмами та наслідками воєнних конфліктів. Від старту ініціативи психологічну допомогу вже отримали понад 2144 жінки. Програма реалізується Фондом Олени Пінчук у партнерстві з Інститутом Процес-орієнтованої роботи в Україні.

З травня 2025 року також триває набір до онлайн-груп підтримки REGENERATION.

Психологічна допомога жінкам

Кому буде корисною програма REGENERATION

Для українських жінок, які: 

  • проживають випробування війни, але схильні знецінювати свій досвід;
  • залишаються в Україні або працюють в українських компаніях / проєктах, перебуваючи за кордоном;
  • мають активну професійну зайнятість та хотіли б мати більше ресурсу для роботи;
  • переживають загострення конфліктів у сім’ї чи колективі через війну;
  • залишаються в Україні, навіть у відносно безпечних регіонах, але продовжують жити у стані тривалого стресу;
  • знесилюються у підтримуючих професіях та волонтерстві, продовжуючи піклуватися про сім’ю;
  • чекають на повернення рідних з фронту чи полону.

Як працює проєкт психологічної підтримки:

  • 3 місяці групових сесій;
  • онлайн-формат та доступ до записів;
  • 1 заняття на тиждень;
  • робота з досвідченими українськими психологами під супервізією міжнародних експертів.

Безкоштовна психологічна підтримка

Проєкт REGENERATION працює з 2022 року в партнерстві з ГО «Інститут Процес-орієнтованої роботи в Україні імені Григорія Сковороди». Програма пропонує жінкам групову психологічну підтримку, що дозволяє подолати емоційне виснаження, відновити внутрішню рівновагу та знайти сили для подальшого життя. Центри життєстійкості створені з ініціативи Мінсоцполітики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, відкриті у 247 громадах у 23 областях України. 

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ