5 мов кохання: слова підтримки і 40 способів проявити так почуття

Це більше, ніж казати й отримувати компліменти


АВТОР:

ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 31 серпня 2024

Реклама

Ти можеш знати, яку піцу любить твій партнер або яку позу в сексі він обожнює найбільше. Але весь плавлений сир і оргазми у світі не врятують романтику, якщо ви не вмієте спілкуватися. На щастя, є кілька лайфхаків для стосунків! Розуміння мов кохання і вміння ними користуватися — це доступний і ефективний спосіб закласти в нові стосунки довгостроковий потенціал, а також підтримувати тривалі відносини на належному рівні.

Люди схильні будувати (і підтримувати) зв’язки унікальним чином за допомогою різних мов кохання, і якщо ти любиш милі слова і повідомлення з побажаннями доброго ранку, то є велика ймовірність, що твоя мова кохання — це слова підтримки.

@nataliebrianaphotography

«Слова підтримки — це одна з мов кохання, спосіб, за допомогою якого люди висловлюють і отримують любов у стосунках, — говорить психолог і сексолог Деніз Реньє, доктор психологічних наук, додаючи, що слова, про які йдеться, можуть бути як письмовими, так і усними. — Ключ до пошуку правильних слів — це усвідомлення своїх почуттів та ставлення до свого партнера».

У книжці «П’ять мов кохання. Як висловити сердечну прихильність своїй половинці», опублікованій у 1992 році, Гері Чепмен стверджує, що більшість людей «розмовляють» однією з п’яти мов любові: слова схвалення, турбота, спільно проведений час, фізичний дотик і дарування / отримання подарунків. Визначення цих мов любові — як в інших, так і в собі — є ключем до кращого розуміння дорогих тобі людей. Оскільки більшість людей схильні дарувати любов так, як вони хочуть її отримувати, вивчення мов любові твого партнера, батьків, друзів тощо може допомогти тобі показати близьким, наскільки вони для тебе важливі, так, щоб вони дійсно зрозуміли й оцінили це.

Перше, що тобі потрібно зробити, — це визначити свою мову любові, наприклад, за допомогою тесту в Інтернеті. Потім надішли тест усім, хто тобі небайдужий, щоб отримати краще уявлення про те, як вони висловлюють свою прихильність. І якщо виявиться, що ти або хтось, кого ти любиш, високо цінуєте слова підтримки, що ж, ти потрапила в потрібне місце. Від того, що насправді означають слова підтвердження любові, до порад, як їх казати (а також кілька рекомендацій щодо побачень від експертів), — читай далі, щоб дізнатися все, що тобі потрібно.

@haileybieber

Що означає те, що твоя мова любові — це слова підтримки?

Як ти вже здогадалася, ця мова кохання базується на словах. «Це можуть бути вимовлені або написані слова, які виражають підтримку і співпереживання, — пояснює Дженні Марі Баттістін, сімейна терапевтка в Центрі терапії “Надія”. — Вони часто визнають, ідентифікують і оцінюють поведінку, внесок, успіхи або проблеми людини».

Нижче ми розглянемо більш конкретні приклади та ідеї, але якщо коротко, то люди із цією мовою любові є великими шанувальниками відвертих розмов і компліментів — як говорити їх, так і отримувати.

І перш ніж ти подумаєш, що слова схвалення — це «погана» або «неповноцінна» мова кохання, зауваж, що експерти сходяться на думці, що зазвичай усе навпаки. «Ті, хто розмовляє цією мовою кохання, здебільшого звертають увагу і піклуються про найдрібніші деталі життя інших людей», — говорить сертифікований секс-педагог Дайніс Граверіс, експерт із питань стосунків у компанії MysteryVibe.

Для тих, чия мова кохання — це слова підтримки, влучний комплімент або фраза «Я тебе кохаю» працюють як любовне заклинання. Люди, які використовують слова підтримки, також виражають любов за допомогою мови. Це ті люди, які незмінно надсилають повідомлення з побажаннями доброго ранку, присвячують коханим вірші та додають до подарунків рукописні листівки.

Які ознаки того, що твоя мова кохання — це слова підтримки?

Слова підтримки — одна з найпростіших мов кохання, яку легко визначити, каже Баттістін. Мало того що тобі приємно чути «Я тебе кохаю», тобі ще й, за словами Граверіс, імовірно, подобається чути, чому твій партнер кохає тебе, і, швидше за все, цей обмін думками ніколи не набридне.

Іншими ознаками може бути те, що ти цінуєш, коли твій партнер помічає, що ти змінила свій зовнішній вигляд, тобі подобається обирати ідеальну листівку на день народження для когось, а пісні про кохання дуже сильно тебе зачіпають. Граверіс стверджує, що тобі також, імовірно, дуже приємно писати своєму партнеру текстові повідомлення та/або висловлювати своє обожнювання через соціальні мережі. Ти також можеш цінувати любовні листи і сердечні промови.

І навпаки, беззмістовна розмова, відсутність усного привітання, подяки чи схвалення, а також недобрі слова особливо засмучують людей з такою мовою кохання.

@anonnuit

Як я можу розповісти партнеру про свою мову кохання?

Навіть якщо ти усвідомлюєш, що слова підтримки як мова кохання — це чудово, відстоювати свої потреби може бути складно. Однак, подібно до того як сексологи радять використовувати мастурбацію, щоб пізнати своє тіло, перш ніж говорити про свої потреби партнеру, так же самоусвідомлення працює і в емоційному плані. «Ключ до того, щоб просити про те, чого ти хочеш і потребуєш у стосунках, — це прийняття (всередині себе) того, чого ти хочеш і потребуєш», — зауважує доктор Реньє. Якщо ти хочеш чути більше слів підтримки, спочатку спробуй сказати собі: «Я дуже хочу, щоб мій партнер говорив мені більше слів підтримки». Ти також можеш практикувати це, працюючи з психотерапевтом або навіть проговорюючи це з друзями чи обраними членами сім’ї. Коли ти почуватимешся більш комфортно, усвідомлюючи свої потреби і бажання, тобі буде легше їх висловити.

Девін Сімон, постійна експертка Tinder зі стосунків, пропонує ділитися мовою кохання зі своїм партнером, використовуючи метод під назвою «класний сендвіч». Почни з називання того, що твій партнер робить добре, потім вислови потребу, якій ти хотіла б віддати пріоритет, і закінчи озвучуванням ще однієї позитивної риси свого партнера. Наприклад: «Дякую, що надіслав мені це миле повідомлення, коли я прокинулася. Це допомагає мені відчувати, що мене цінують, що, своєю чергою, допомагає мені цінувати тебе. Може, зробимо це традицією? Слова підтримки — це шлях до мого серця, і немає нікого, з ким би я хотіла поділитися своїм серцем більше, ніж із тобою».

Які є приклади слів підтримки?

Коли мова заходить про мову кохання, більшість людей вважають, що слова підтримки є відносно простими для розуміння. «Якщо ти намагаєшся знайти правильні слова, щоб висловити свої почуття, може бути корисно почати з тих рис твого партнера, за які ти найбільше вдячна, або з тих якостей, які тебе надихають», — радить Сімона. Ось кілька речей, які ти можеш сказати і зробити для свого партнера, мовою кохання якого є слова підтримки:

1. Просто скажи: «Я кохаю тебе».
2. А потім поясни, що саме ти в ньому любиш.
3. Висловлюй свої почуття до нього частіше.
4. Детально розкажи, як ти пишаєшся ним через щось конкретне, наприклад через те, що він впорався зі складним сімейним святом або витримав важку розмову з начальником.
5. Скажи: «Я така щаслива бути з тобою».
6. Вітай його з великими і маленькими перемогами — від здобуття підвищення до паралельного паркування з першої спроби.
7. Роби компліменти його зачісці, одягу, парфумам, посмішці, кмітливості — ну, ти зрозуміла, про що ми.
8. Дякуй за те, що він робить для тебе чи твоєї родини.
9. Почни писати листівки від руки й обов’язково даруй своєму партнеру записку на кожен день народження і свято.
10. Залишай по всьому дому маленькі записки, в яких говориш про все, що ти любиш у ньому.
11. Поклади записку в сумку перед роботою, щоб підбадьорити його у важливий день.
12. Надсилай йому love messages просто так.
13. Зберігай листівки та записки, які він дарує, тому що, швидше за все, його слова дійсно йдуть від щирого серця.
14. Опублікуй милу фотографію з особливим підписом у соціальних мережах на його день народження.
15. Частіше говори йому слова схвалення і похвали, особливо коли в нього важкі дні.
16. Роби йому компліменти щодо вбрання або очей, які в цей день особливо блакитні.
17. Пиши йому протягом дня, щоб нагадати, що ти думаєш про нього.
18. Розкажи йому, як і чому він тебе надихає і що тебе в ньому захоплює.
19. Відзначай, коли він робить щось хороше або вражаюче, і вказуй на те, що він робить добре, особливо як він це робить.
20. Говори йому, коли він робить тобі приємно (як у спальні, так і поза нею), наскільки він тобі подобається і як ти його цінуєш.
21. Зосередься на позитивних словах і спілкуванні, навіть у важкі часи. Пам’ятай: кожне слово має для нього велику вагу, тому завжди думай, перш ніж говорити.
22. Уникай критики, негативних коментарів і звинувачень, оскільки образи можуть мати довготривалий вплив на людей і їх нелегко забути.
23. Помічай, коли він виходить за межі своєї зони комфорту, і хвали його за сміливість.
24. Не пропускай свята. Тобі не обов’язково витрачати багато грошей, але привітай його з Днем святого Валентина сердечною листівкою.
25. Якщо в нього є домашня тварина, обов’язково скажи йому, що його кіт неперевершений, а собака найкращий.
26. Похвали його вміння в сексі — чим конкретніше, тим краще.
27. Якщо хтось ображає кохану людину, стань на її захист. Важливо використовувати слова підтримки, щоб продемонструвати лояльність.
28. Якщо він знайомить тебе з гуртом, піснею чи телешоу, які тобі сподобалися, висловлюй свою вдячність за його чудовий смак.
29. Ніколи не стримуй вираження емоцій, бо боїшся, що «занадто перехвалиш». Це завжди токсично, але може бути особливо шкідливим для чутливих людей.
30. Склади для нього плейлист. Це нормально — запозичувати слова у музикантів.
31. Спробуй присвятити йому вірш про кохання.
32. Переконайся, що ти зауважуєш, як важко він працює. Навіть якщо його бос цього не помічає, зроби так, щоб він знав, як його роботу цінуєш ти. 
33. Не бреши. Слова підтримки втрачають свою силу, якщо він не може тобі довіряти.
34. Пам’ятай, що сказати щось приємне — це безкоштовно. Якщо ти не наважуєшся зробити комплімент своєму партнеру, це, швидше за все, ознака того, що у тебе є емоційні блоки, які заважають тобі насолоджуватися життям повною мірою.
35. У важкий день спробуй підняти йому настрій жартами.
36. Якщо ваш секс особливо гарячий або ви пробуєте щось нове в ліжку, обов’язково дай йому знати, наскільки тобі це сподобалося.
37. Не веди рахунок. Те, що він забув відзначити твою останню зачіску, не означає, що ти повинна навмисно утримуватися від компліментів на його адресу.
38. Коли він боїться — чи то покинутості, чи звільнення, запевни його, що ти будеш з ним і в добрі, і в погані часи.
39. Під час важливих розмов, наприклад про те, щоб зробити відносини ексклюзивними, з’їхатися або заручитися, неодмінно пояснюй, чому ти хочеш присвятити йому свій час.
40. Якщо в нього є хобі поза роботою, наприклад музика чи малювання, обов’язково помічай і хвали його наполегливу працю і зростання.

Важливо пам’ятати, що ці ідеї не є універсальними. Деякі люди не є фанатами соціальних мереж, а інші віддають перевагу короткій і милій похвалі, а не монологам. Жодна людина чи пара не може чітко віднести себе до прихильників однієї з п’яти мов кохання. Спочатку поговоріть про те, що це означає для ваших унікальних стосунків.

@martamielczarskaa

Які поради щодо стосунків, якщо ваша мова кохання — це слова підтримки?

Як і в будь-яких стосунках, незалежно від того, однакова у вас мова кохання чи різна, комунікація є ключовим фактором. Якщо ви не здатні ефективно виражати свої почуття та емоції, відносини не можуть розвиватися і процвітати. Ось чому так важливо визначити ваші з партнером основні мови кохання і постійно ними розмовляти, зазначає Граверіс. Це не тільки допоможе вам краще зрозуміти потреби одне одного, але й сприятиме зростанню, оскільки мови кохання «допомагають нам зрозуміти, як виражати любов партнеру і як він виражає любов», пояснює Баттістін.

Коли мова кохання твого партнера — це слова підтримки

Усе дуже просто: він хоче, щоб ти дарувала йому заспокоєння, схвалення і підтримку своїми словами, і, що ще важливіше, він бажає, щоб ти мала на увазі саме те, що говориш. «Партнерам, для яких слова підтримки є мовою кохання, дуже легко розпізнати фальшиві компліменти та зауваження, — вказує Граверіс. — Моя порада номер один — переконайся, що коли ти кажеш щось своєму партнеру, то це йде від чистого серця. Якщо ти говориш випадкові слова або вигадуєш щось, він зрозуміє, що ти нещира».

Емпатія до почуттів партнера має велике значення, так само як і підбадьорливі розмови, коли він почувається пригніченим, а також подяка чи похвала якомога частіше. Не просто припускай, що твій партнер знає, що тобі не байдуже, — говори йому про це, і говори часто.

Якщо тобі важко запам’ятати, що потрібно щоденно підтримувати його словесно, Баттістін пропонує встановити щоденне нагадування в телефоні, щоб написати йому щось приємне або надіслати смішний мем. «Візьми кілька листівок з “думками про тебе” і надсилай по одній щомісяця своєму партнеру або напиши “Я тебе кохаю” пастою, яку можна стерти, на дзеркалі у ванній», — пропонує вона. Не встигнеш й оком змигнути, як заговориш його мовою.

Коли слова підтримки — це твоя мова кохання

Тобі потрібно використовувати слова, щоб дати зрозуміти це своєму партнеру. Пари часто мають різні мови кохання. Тож, якщо твій партнер не знає, що усні чи написані слова дозволяють тобі відчути, що тебе кохають, він може і не подумати про їх використання. Крім того, навіть якщо твій партнер знає твою мову кохання, за словами Граверіс, він може не так добре виражати свої почуття або не помічати дрібниць, тому будь терплячою і пробачай.

«Як і в будь-яких стосунках, дуже важливо відчувати, що тебе цінують і розуміють, — пояснює Граверіс. — Просто для людей, які використовують слова підтримки як мову кохання, це означає набагато більше». Слова, ймовірно, зачіпають тебе сильніше, тому, якщо хтось говорить тобі щось образливе, спробуй пояснити це, не стаючи в оборону. Цілком ймовірно, він не усвідомлював повною мірою вагу своїх слів.

Нарешті, важливо зазначити, що твоя мова кохання може час від часу змінюватися залежно від ситуації. Після поганого дня ти можеш захотіти обіймів замість підбадьорливої розмови або ж просто провести час разом замість того, щоб обговорювати свої почуття. Граверіс зазначає, що все зводиться до спілкування з твоїм партнером і до того, щоб ви обоє говорили про те, що вам потрібно в конкретний момент.

@kirstencorleyofficial

Що робити, якщо ви не розмовляєте однією мовою кохання з партнером?

Гарна новина: парам зовсім не обов’язково мати однакову первинну мову кохання, щоб їхні стосунки працювали. Усе просто зводиться до того, щоб дізнатися, як вам обом подобається дарувати та отримувати любов. «Якщо одна людина у стосунках (платонічних, романтичних чи інших) виражає любов словами ласки / підтвердження, а інша — діями, то, можливо, ви обоє проявляєте любов, але не усвідомлюєте цього», — каже Райт. Отже, важливо розпізнати первинну мову любові одне одного.

Проте будь-хто може навчитися говорити новою (або іншою) мовою любові, витративши трохи часу і зусиль. «Запитай свого партнера, що ти можеш зробити, аби показати йому, що кохаєш його», — радить Баттістін. Намагайся не ставати в захисну позицію, коли він пояснює, а будь уважною і зацікавленою, щоб дізнатися відповідь.

Поставте собі за мету працювати в парі, щоб разом відкривати і вивчати мову кохання одне одного. «Якщо ви будете любити одне одного так, як це важливо для іншого, ви незабаром опинитеся в щасливих і повноцінних стосунках», — говорить Граверіс. І це слова, які ми всі можемо підтримати.

За матеріалами cosmopolitan.com

 

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ