Не поруч, але разом: як підтримувати стосунки на відстані

Поради психогині, як зберегти почуття та довіру


ФОТО: @martamysakphoto

опубліковано: 10 березня 2024

Від початку повномасштабного вторгнення багато пар опинилися на відстані. І відчули на собі основну властивість розлуки: підсилювати те, що є між людьми. Так, палко закохані на відстані відчувають пристрасть ще гостріше. Втомлене роками подружжя ― віддаляється ще більше. Сьогодні разом із психологинею та експерткою COSMOPOLITAN Україна Оленою Шершньовою знаходимо відповіді, як підтримувати стосунки на відстані, аби вони не виснажували й не псувалися, а наповнювали обох партнерів.

#1 Дбайте про себе

Основна причина сварок у парах ― нестабільний психологічний стан партнерів. Тож перше, що варто зробити задля сімейної злагоди ― це подбати про себе та своє ментальне здоров’я. Задовольняйте свої базові потреби, такі як повноцінний відпочинок, нормальне харчування, адекватне фізичне навантаження, достатнє спілкування. Вчіться справлятися зі стресом, екологічно проживати емоції. І тоді левова частка гострих кутів згладяться самі собою. 

#2 Будьте командою

У скрутних ситуаціях люди часто фокусуються на собі та своїх власних почуттях. Водночас забуваючи про почуття інших. Як наслідок: починають сипати претензіями, докоряти, навіть влаштовувати перевірки. І тоді взаємини більше нагадують протистояння опонентів, ніж командну роботу. Відстежуйте це і будьте зі своїм партнером на одному боці.

@martamysakphoto

#3 Підтримуйте романтику

Якщо ваші зідзвони більше схожі на робочі ZOOM-дзвінки, а в листуванні ви обговорюєте лише поточні проблеми ― час це змінити. Започаткуйте традицію влаштовувати онлайн-побачення. Візьміть улюблені напої, зідзвоніться по відеомесенджеру і спробуйте не говорити про організаційні та побутові моменти. Можливо, таким чином ви не тільки зможете підтримати стосунки на відстані, а й освіжити свої почуття. 

#4 Пам'ятайте, що це не назавжди

Ця чарівна фраза може підбадьорити у будь-якій скрутній ситуації. Зокрема, і коли ви та ваша кохана людина далеко одне від одного. Адже все, що відбувається ― не буде тривати вічно.

Експертка COSMOPOLITAN Україна: Олена Шершньова

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
ПОПУЛЯРНІ