Новий тренд у стосунках, зіштовхнутися з яким може кожна

Можливо, це як гостинг, але гірше?


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @jourdansloane

опубліковано: 6 вересня 2024

Реклама

Зараз існує багато нових термінів для позначення хаосу, яким є сучасні відносини: від situationships до гостингу. Найновіше вірусне слово в цьому сезоні? Paperclipping, що можна перекласти як «скріплення». Це поведінка, коли старий залицяльник знову з’являється, але не з красивими жестами, а з випадковими, важкозрозумілими посланнями, які ні до чого не зобов’язують.

Забудь про подарунки чи квіти, які тобі приносять на поріг. Натомість це більше схоже на повідомлення «Як справи?» нізвідки, яке в кращому разі призводить до дуже нудної розмови... або до мовчазної тиші в гіршому.

«Скріплення — це спосіб підтримувати контакт із людиною, яка може знадобитися тобі в майбутньому, — говорить професорка психології Венді Волш, докторка філософії, експертка з питань стосунків на сайтах DatingNews та DatingAdvice. — Часто здається, що людина, яка написала тобі, просто хоче знати, що ти є і що ти відповіси, але насправді вона не хоче телефонувати або зустрічатися з тобою особисто. Це може збити з пантелику».

@brit_harvey

Експертка Bumble з питань сексу та стосунків Шан Будрам стверджує, що майже всі люди певною мірою застосовують скріплення (не засуджуємо!), але це може стати токсичним, коли у гру вступають справжні емоції. «Paperclipping може бути нешкідливим фліртом, який дає одній людині відчути, що вона все ще має іншу, — й іноді цього відчуття достатньо, — пояснює вона. — Але коли “це” —  те, із чим не варто гратися (відданість, прагнення глибшого зв’язку), тоді ми маємо проблему».

Незалежно від того, чи є ти досвідченою серцеїдкою, чи намагаєшся розібратися у складнощах сучасних відносин, ми розповідаємо, як розпізнати, коли до тебе чіпляються, і які є найкращі стратегії реагування — чи не реагування — на несподівані есемески «Привіт, як справи?».

Що таке paperclipping?

Питання для всіх міленіалів: пам’ятаєте Скріпку? Набридливого персонажа у вигляді скріпки з Microsoft Office кінця 90-х, який завжди з’являвся на екрані, коли ти найменше цього очікувала (або хотіла)? Що ж, познайомся з його двійником зі світу знайомств: «людиною-скріпкою». Будрам зазначає, що, так само як і Скріпка, така людина з’являється несвоєчасно, пропонуючи не більше ніж розчарування своїми повідомленнями: «Привіт, просто хочу знати, як ти». Вона тут не для того, щоб залишитися з тобою, а для того, щоб трохи розбурхати ситуацію, а потім знову зникнути в цифровій безодні. Це ніби тримати ногу в дверях, адже paperclippers завжди мають купу запасних варіантів.

@jourdansloane

Волш каже, що це не зовсім нова ідея, а просто нова назва для старої поведінки. «Є багато людей, які хочуть мати коло потенційних партнерів на випадок, якщо з тим, з ким вони зустрічаються, не складеться, — пояснює вона. — І є багато людей із тривожним типом прив’язаності, які продовжують ковтати наживку і прив’язуються до тих, хто не може любити їх у відповідь».

Хай як ми це називатимемо, papperclipping не просто дратує — це емоційна карусель, де прихильність — приз, який завжди недосяжний.

Як виглядає papperclipper?

Уяви, що ти скролиш свій телефон, коли раптом з’являється сповіщення — лайк на старий пост від когось, з ким ти не спілкувалася місяцями, або, можливо, мем від колишнього. Це, по суті, і є скріпленням. Це ті поодинокі, часто незрозумілі жести, які змушують нас замислюватися над питанням: «Чого він хоче від мене зараз?».

Такі люди просто нагадують тобі про своє існування, не маючи наміру додати реальної цінності чи глибини взаємодії.

За словами Будрам, «Paperclipping може набувати різних форм — чи то випадковий текст про те, про що ви обоє говорили давно, чи репост мема, чи навіть лайк в Instagram Story». Ці дії часто приводять до короткого обміну повідомленнями або, що ще гірше, до того, що ти залишаєшся без відповіді взагалі. 

«Paperclipping —  це часто банальні запитання, — пояснює Волш, — і подальша розмова — якщо її взагалі можна так назвати — може включати кілька обмінів думками, розтягнутих на кілька днів, але вона рідко переростає у щось значуще».

@emilyklacey

Чому люди користуються скріпками?

Пам’ятаєш, ми згадували, що це стара тактика? Волш зазначає, що з антропологічної точки зору люди, по суті, схильні до скріплювання. «Наявність великого племені, до якого можна звернутися у скрутну хвилину, була важливою частиною нашого виживання в минулому», — пояснює вона. Хоча ми більше не печерні люди, цей імпульс зберігається у формі сучасного paperclipping.

Сьогодні це, як правило, люди, з якими ти мала неоднозначну або точкову взаємодію: колишній, з яким ти все ще підтримуєш випадкові контакти, хтось із situationships, або знайомий, з яким ти фліртувала в минулому (або навіть просто мала з ним платонічний зв’язок). Це твої типові «скріпки» — люди, які з’являються лише для того, щоб нагадати тобі про свою присутність, не маючи іншої мети, окрім як утримувати тебе у своїй орбіті, хоча й на дистанції.

«Це не вимагає особливих зусиль з їхнього боку, а також не передбачає жодних очікувань щодо того, що буде далі. Людям подобається подобатися, і скріплювання — це простий спосіб перевірити, чи зможу я привернути увагу певної людини, якщо захочу», — пояснює Будрам.

Хтось може застосувати до тебе paperclipping, щоб перевірити, чи є ще романтичний потенціал, для швидкого підвищення самооцінки або навіть просто для того, щоб утримати тебе у своєму соціальному колі — хто знає, коли йому знадобляться рекомендації на роботу, цінні звʼязки, порада або плече, на яке можна спертися?

Paperclipping... трохи токсичний?

Не стільки дія, скільки намір, що стоїть за скріпленням, робить його нешкідливим чи шкідливим. Будрам зазначає, що випадкові small talks — наприклад, обмін влучним мемом, корисною інформацією про вакансію або новинами про спільних друзів — насправді можуть зробити твій день яскравішим. Але коли paperclipping — це лише підживлення чийогось его чи створення підґрунтя для нерозділених почуттів без жодних зобов'язань, він уже стає токсичним.

Волш попереджає, що особливо кепсько стає, коли хтось використовує цю тактику, щоб тримати тебе поруч, але не надто близько. Така емоційна приманка може роз’ятрити старі рани в тих, хто все ще тримається за почуття, перетворюючи просте повідомлення на емоційне мінне поле.

Як захистити себе від скріплення

Простіше кажучи: не реагуй. Це може бути легше сказати, ніж зробити, але будь-яка твоя позитивна відповідь може підживити поведінку paperclipper’а. Установлення чітких меж із самого початку щодо формату спілкування, який є для тебе бажаним, може розірвати цикл ще до того, як він почнеться. Якщо ти користуєшся додатками для знайомств, такими як Tinder, скористайся такими інструментами, як Dating Intentions, щоб ясно вказати, чого ти шукаєш. Відвертість щодо своїх намірів зменшує ймовірність спілкування зі «скріпками», які шукають випадкових знайомств.

Якщо взаємодія з paperclipper’ом завжди призводить до глухого кута, то, на думку Волш, можливо, настав час повністю припинити спілкування. Однак, якщо є певна користь у підтримці легкого зв’язку (скажімо, він є у твоєму дружньому колі), цілком нормально відповідати на його випадкові запитання. Усе залежить від того, що тобі здається правильним.

Зрештою, ключовим моментом є опановування мистецтва ухилятися від небажаних типів сучасних відносин. Розпізнавай знаки, керуй своїми реакціями та бери на себе відповідальність за своє особисте життя. Пам’ятай, що кришталево чиста комунікація і надійні особисті кордони — це не просто розумно, це твій найкращий захист від емоційного вихору швидкоплинного флірту, такого, як paperclipping.

За матеріалами cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ