Планування вагітності під час війни: на часі чи ні?

Поради психолога


ФОТО: @pernilleteisbaek

опубліковано: 3 травня 2024

Війна навчила нас не відкладати життя на потім. Але коли мова заходить про планування вагітності, може виникнути думка, що зараз це не на часі. Як же все-таки наважитися на народження дитини під час війни? Розбираємося разом із психологинею та експерткою COSMOPOLITAN Україна Оленою Шершньовою.

НАВЧИСЯ ПРИЙМАТИ ПІДТРИМКУ

Можливо, тебе лякає думка, що тобі буде важко розв’язувати всі завдання, які виникнуть з появою дитини. Та тягнути все на своїх плечах важко не лише під час війни. Тож якщо тобі здається, що ти не впораєшся, звернися по допомогу. До рідних, близьких, небайдужих людей, які будуть готові цю допомогу надати. А головне — будь готова прийняти ту допомогу, яку тобі запропонують. Адже часом наше «я сама» не дає змоги навколишнім нас підтримати, а нас самих прирікає на тотальне виснаження.

ЗНАЙДИ ПОЗИТИВНІ ПРИКЛАДИ

Більшість обмежень існують лише в голові. І якщо тобі здається, що народити під час війни — це щось із галузі фантастики та що «діти війни» — це завжди про обмеження і позбавлення, то звернися до реальних життєвих прикладів. Богдан Ступка, Іван Миколайчук, Орест Субтельний — це лише декілька прізвищ славетних людей, народжених у розпал Другої світової. І вони прожили повне, яскраве, видатне життя. Поцікався біографіями знаменитих людей, народжених у війну, і твоє бачення цього питання точно розшириться. Окрім того, надихайся сучасними зірками та інфлюенсерами, які радіють материнству, попри все.

@pernilleteisbaek

НЕ ЗНЕЦІНЮЙ ВЛАСНІ СИЛИ

Материнський інстинкт — один з найпотужніших. Думаю, ти чула про випадки, як у жінок з’являлася неймовірна сила, коли їхнім дітям загрожувала небезпека. Це обумовлено природою. І саме це допомагає матері в найскладніших життєвих обставинах продовжувати дбати про своє дитя. Ба навіть з більшою силою. Тож будь певна, що в ситуації небезпеки чи загрози — воєнної або ж побутової — ти завжди зробиш для своєї дитини максимум. 

РОЗВИВАЙ ДОВІРУ ДО ЖИТТЯ

Ця війна продемонструвала, що наші найретельніші плани можуть бути зруйновані в один день. Із цього приводу можна перейматися, а можна — це прийняти. І вчитися більше довіряти життю. Вірити: якщо дитина вирішила прийти у цей світ саме зараз, значить саме зараз для неї і є найкращий час. 

Хай яким буде твоє рішення, памʼятай, що воно — правильне для тебе. Адже підсвідоме вже давно прорахувало всі можливі варіанти. І зараз тихим внутрішнім голосом говорить тобі про найкращий з них.

Експертка COSMOPOLITAN Україна: Олена Шершньова

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ