The End: як зрозуміти, що стосунки вже не про почуття


ФОТО: кадри з фільму «Минулої ночі в Нью-Йорку»

опубліковано: 25 квітня 2024

Коли період закоханості проходить, може здаватися, що почуття вже не ті, або й взагалі зникли. Хоча насправді стосунки просто перейшли на інший рівень. Та буває й так, що люди дійсно стають чужими одне одному. Психологиня та експертка COSMOPOLITAN Україна Олена Шершньова розповідає про червоні прапорці, які вказують, що час звернути увагу на якість взаємин.

 

ВИ НЕ ЦІКАВІ ОДНЕ ОДНОМУ

І мова не про шалену сексуальну цікавість, що була на початку. А про щиру цікавість до життя та потреб близької людини. Як пройшов день, що на душі, чи була під рукою парасоля, коли йшов дощ? Якщо немає почуттів, усі ці моменти не викликають особливого інтересу.

ВИ СТАЛИ ЖАДІБНИМИ

На емоції, ласкаві слова, дотики. Ти не хочеш зайвий раз потурбуватися чи подбати про партнера. Мовляв, хіба він маленький? Сам впорається. Та й щодо матеріальних речей зʼявилася певна жадібність. Не хочеться, як у «Дарах волхвів» продавати годинника чи обрізати волосся, аби добути грошей на подарунок партнерові. Ба навіть останній шматочок торта віддавати шкода. 

ВИ ЖИВЕТЕ ОКРЕМИМИ ЖИТТЯМИ

Навіть знаходячись в одній квартирі, емоційно ви — порізно. У кожного свої радості та негаразди, якими ти не маєш бажання ділитися. Часом і цілі на життя — окремі. За винятком буденних моментів, які ви вимушено плануєте спільно.

ТИ ЛЕГКО МОЖЕШ УЯВИТИ СЕБЕ В ІНШИХ СТОСУНКАХ

Звісно, всі можуть фантазувати. Та там де є почуття, фантазії про принців на білих конях закінчуються думкою: «Але ж він рідний, свій». Там, де почуттів немає, подібні фантазії фіналізуються чимось на кшталт: «Але ж тут іпотека/спільний бізнес/діти…». Або ж не фіналізуються, а перетворюються в дії.

Якщо ти впізнала в описі себе чи свого партнера, вочевидь варто замислитися над тим, куди рухаються ваші стосунки. Можливо, вас дійсно тримає разом лише звичка. А можливо, ви переживаєте кризу, через яку проходять багато пар. У будь-якому випадку — памʼятай, що стосунки мають наповнювати, а не спустошувати.

Експертка COSMOPOLITAN Україна: Олена Шершньова

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ