Sex education: усе, що потрібно знати про бар’єрну контрацепцію

Презерватив — найбільш надійний спосіб захисту від незапланованої вагітності й ІПСШ


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Gettyimages, світлину надано героїнею матеріалу

опубліковано: 3 травня 2024

Зустрічай нашу нову постійну рубрику Sex education з матеріалами від фахівців — про твоє здоров’я, секс і задоволення. Сьогодні для Cosmopolitan Ukraine дала коментар Тетяна Осауленко — лікарка-гінекологиня й експертка з питань жіночого здоровʼя. З нею ми поговорили про презервативи як надійний спосіб бар’єрної контрацепції.

Презерватив — найпопулярніший метод контрацепції в усьому світі.

Але окрім контрацептивного ефекту він також забезпечує надійний захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПШС).

Він абсолютно незамінний під час сексу з новим партнером, коли немає можливості переконатися в тому, чи він здоровий. У тривалих стосунках пари часто переходять на інші методи запобігання вагітності, найкраще — попередньо обмінявшись свіжими результатами аналізів на ІПСШ. 

Ефективність використання презерватива може сягати 98% за ідеальних умов, однак при неправильному використанні надійність може суттєво знижуватися. 

Цілісність презервативів ретельно перевіряється на кожному виробництві. Для цього їх надувають повітрям або наповнюють значною кількістю води.

Однак усі ми чули історії про те, як презерватив підвів у найбільш неочікуваний момент, а можливо, і стикались із цим особисто. У більшості випадків це повʼязано з неправильним їх використанням.

Тому нагадаю декілька рекомендацій: 

  • купуй презервативи в аптеці;
  • зберігай їх у темному, недоступному для сонця місці;
  • переконайся в тому, що термін придатності не минув (особливо коли йдеться про «щасливий презерватив», що довго лежав десь і чекав на свій час);
  • не розривай пакетик із презервативом зубами, не розрізай ножем або ножицями;
  • на кожен статевий акт використовуйте новий презерватив.

Використання одночасно двох презервативів не тільки не підвищує надійність, а, навпаки, може призвести до їхнього пошкодження й порушення контрацептивного ефекту.

Якщо при використанні презерватива ти відчуваєш дискомфорт — додай лубрикант. Треба враховувати сумісність конкретного типу змазки з презервативами, адже, наприклад, лубриканти на жирній основі можуть пошкодити цілісність презерватива і призвести до неочікуваних наслідків. Це одна з причин, чому як змазку не можна використовувати не призначені для цього косметичні засоби: креми, бальзами, олії, вазелін. Сумісними з презервативами зазвичай є водні та силіконові лубриканти.

Окрім того, багато жінок відзначають, що використання безлатексного презерватива є більш комфортним варіантом. Презервативи, виготовлені з поліуретану або поліізопрену, будуть найкращим вибором для жінок і чоловіків з алергією на латекс.

А ще презервативи бувають різних кольорів, смаків, часом форм (з рельєфом або різними виростами-вусиками) або ж такими, що світяться в темноті.

І це чудовий спосіб внести різноманітність у своє сексуальне життя та отримати нові відчуття. Не бійся експериментувати! 

Коли ми говоримо про презерватив, то в 99% випадків думаємо про контрацептивний засіб для чоловіків. Але існують презервативи і для жінок. Наразі вони значно менш поширені, однак також можуть бути ефективним засобом контрацепції, хоча і менш зручним. Для використання жіночого презерватива його вводять у вагіну, залишаючи гнучке кільце зовні (на вульві). Часом це потребує певного контролю, тому може зменшувати задоволення від сексу.

І наостанок — не думай, що мати із собою презерватив має лише чоловік. Адже саме ти відповідальна за свою безпеку, тому не соромся купувати їх самостійно!

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ