Святослав Вакарчук, Джамала, Monatik та інші знялися в документальному фільмі про українську поп-музику 

Cosmo

Сьогодні відбулася прем’єра останньої серії документального серіалу про українську культуру СПАЛАХ. Темою фінального епізоду стала українська поп-музика. 

Остання серія СПАЛАХ — це музична подорож тим, що ми слухали протягом багатьох років цілою країною. Від Володимира Івасюка і музики на першому фестивалі «Червона Рута» до пісень, що перемагають на «Євробаченні» та збирають стадіони.

Документальний фільм досліджує, завдяки чому українська популярна музика перестала бути примітивною і рушила абсолютно новим маршрутом, експериментуючи з електро, хіп-хопом, хаусом, ню-диско та фольком.

Коли в Україні стався перший музичний бум? Як Володимир Івасюк відродив і популяризував українську пісню? Як програма «Територія А» сформувала музичні смаки українців та звернула увагу України на власних виконавців? І як Іван Дорн суттєво вплинув на нових музикантів та музичну індустрію в цілому? 

Фінал серіалу якнайкраще доносить його головну думку: ми живемо в країні надзвичайно талановитих людей з різних сфер культури, які творять нову українську історію.

Героями та героїнями серії стали: MONATIK, Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Наталя Могилевська, Макс Барських, Аліна Паш, Джамала, Олексій Потапенко, Юрій Нікітін, Юрій Бардаш, Даніела Заюшкіна, Гліб Проців (Vivienne Mort), Віталій Дроздов, Олексій Завгородній, Євген Філатов, Ігор Тарнопольський, Cape Cod та Юлія Юріна.

Святослав Вакарчук, цитата з серії:

«Казати, що за часів Радянського Союзу взагалі не було чогось цікавого і якісного, я б не став. Проблема для України була в тому, що вся ця прогресивна поп-культура відбувалася в Москві. Це було свідомо, щоб на периферії залишалася шароварщина, яка примітивно показуватиме «багатогранність» народів Союзу, а в центрі — дозволили контрольований ковток свіжого повітря».

Олексій Завгородній, цитата з серії:

«Тоді ми не заробляли багато. Я пам’ятаю кліп, де я вперше в житті сидів у «Рендж Ровері», та й то на знімальному майданчику, а після — сідав на маршрутку і метро, і повертався додому».

Monatik, цитата з серії:

«Серед усіх молодих артистів дуже великий імпульс дав Іван Дорн. 100% це велика його заслуга. І я пам’ятаю той момент, коли я говорю собі, що музика в Україні неймовірна і хочеться бути частиною цього всього»

Давай дивитися!

5 5 2
Спецпроекты
Реклама

10 легких французских комедий, которые поднимут настроение

То, что нужно, после тяжелого рабочего дня. Или недели.

Loading...

7 лучших книг, которые стоит взять с собой в отпуск

Делимся новинками нон-фикшн и художественной литературы, которые точно скрасят твой отдых.

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.