Тактильний контакт: які тканини можуть спричинити акне

Cosmo

Про вплив продуктів харчування і стресу на нашу шкіру написано не одне наукове дослідження. Та мало хто задумувався, що тканина, з якої виготовлений наш щоденний одяг, відіграє не меншу роль. Ми вирішили розібратися, як різні тканини впливають на нашу шкіру.

Вовна

Якщо регулярно носити улюблений 100% вовняний светр, а на додаток, бути володаркою сухої шкіри, можна помітити періодичні спалахи екземи. Причина криється у ланоліні — захисному восковому шарі, який покриває кожну вовняну нитку. Експерти зауважують, що найбільші проблеми зі шкірою внаслідок шерсті мають ті, хто страждає на різні види алергії. Аби запобігти проблемі, радимо носити вовняні речі з бавовняними футболками або майками. До того ж регулярно зволожуй своє тіло.

Бамбук

Ще одним спірним волокном є бамбук. Екологічно чистий матеріал, приємний до тіла, має дивовижні терморегулюючі властивості. Тому з нього часто ш’ють постільну білизну. У природному стані бамбук дуже жорсткий. Існує два способи його перетворення у волокно — механічний і хімічний. Перший випадок більш дорожчий, а другий — із застосуванням хімікатів — може викликати реакцію на чутливій шкірі.

Синтетичні тканини

Акрил, поліестер, штучний шовк, ацетат, нейлон і т.д. Усі ці тканини можуть викликати алергію. Також нікелеві кнопки на одязі (до прикладу, на джинсах або білизні) можуть викликати алергію та висипи.

Латекс

За останні роки він набув широкої популярності. Але цей алергічний матеріал може викликати подразнення на шкірі. Як і будь-який інший штучний продукт, він запобігає диханню епідермісу і сприяє інтенсивному потовиділенню, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Текст Даша Андрійчук

5 5 3
Фото: Getty Images
Спецпроекты
Loading...

Витамин C для лица: любимые средства вечно молодых звезд

Дженнифер Энистон, Миранда Керр, Николь Кидман...все любят витамин С. 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.