Топ-5 оманливих ілюзій в стосунках, від яких треба позбавитись якомога швидше

Cosmo

Ти не можеш без нього жити. Про це знають всі — і подруги, і мама, і навіть подруги мами. Так, він далеко не святий. Він шалено ревнує і забороняє тобі бачитися з друзями. Сердиться, коли ти затримуєшся на роботі і просить її кинути. Грюкає по столу, коли ти з ним сперечаєшся. Деколи каже тобі, що без нього ти би зовсім пропала. І ти думаєш: мабуть, він таки правий. Тому треба за нього триматися. Хороший же чоловік! Такими в наш час не розкидаються. Але чи не дуриш ти себе? Разом з психологом Катериною Гольцберг ми розбираємо топ п’ять ілюзій, якими ми себе тішимо в подібних стосунках.

  1. Він зміниться

«Потрібно тільки трошки часу, магії, моєї любові і він стане іншим!» Кажеш собі таке? І скільки місяців/років ти себе в цьому переконуєш? Чим старшими ми стаємо, тим важче нам змінювати свої поведінку й звички. Тому дуже добре пожити разом і побачити яка людина в побуті. На побаченнях все може бути ідеально. А в щоденній рутині твій супергерой раптом виявляється диванним овочем. Який ще й вимагає від тебе ще теплих від прасування сорочок і не може без твоєї допомоги знайти свої шкарпетки. І в цій ситуації тобі варто одразу спитати себе: ти готова з цим миритись чи ні. Розраховувати на те, що заради тебе він стане геть іншим, не варто.

  1. Я його перевиховаю

Ще гірша ілюзія за попередню. Це забере в тебе море сил й енергії і навряд чи знову зробить з нього супергероя, якого ти бачила на перших побаченнях. Ти йому не вихователька і не мама! Ти маєш справу з дорослим чоловіком, в якого є свої напрацьовані схеми поведінки. Він завжди контролював всіх своїх пасій. Виправляв кожне друге речення. Вказував їм як виглядати. Якщо у всіх попередніх стосунках він себе так вів, то ти винятком, на жаль, не будеш. Не витрачай сил на перевиховання. Це вже давно не дитсадок.

  1. Я сама у всьому винна

Тут ти придумуєш собі, що він так себе поводить, бо ти недостатньо хороша. Щось не так зготувала, не так сказала, не зробила так, як треба, в ліжку. Ти не знаєш, що це конкретно, але відчуваєш: таки винна. І от що би такого зробити, щоб він знову став ідеальним? Схуднути? Піти на кулінарні курси? Перестати спілкуватися з Танею, Наталею, Оксаною? Не вигадуй і не кидайся самотужки рятувати ці стосунки. Більше того, якщо він тобі каже, що вся проблема в тобі, ти недостатньо для нього хороша, то це — чистої води маніпуляція.

  1. Це все його друзі

«Він забагато часу проводить зі своїми друзями і нахапався від них усіх цих звичок. Це вони його вчать, що можна бути зі мною грубим або неуважним. Це вони його накручують». У цьому може бути доля правда, але кінець кінцем — він сам приймає рішення як йому себе поводити. Друзі можуть впливати, але фінальне рішення — завжди за ним. Якщо ти придумала ізолювати його від впливу друзів, щоб він знову став твоїм милим і ніжним героєм-романтиком, то відмовляйся від цієї ідеї вже. У нього має бути свій простір і його друзі (якими би вони не були в твоїх очах) важать для нього набагато більше, ніж тобі би хотілося.

  1. Це я собі накрутила

Він періодично гримає на тебе, а потім каже, що голос не підвищував. Це ти занадто вразлива. Тишком перевіряє твій смартфон. А коли ти питаєш навіщо він це робить, він  вдає, що нічого не брав. «Що ти знов собі там придумала?» Каже, що їздив у відрядження в Дніпро, а  ти знаходиш квитанцію із готелю в Одесі. Він знову свято переконує тебе, що тобі привиділося. І ти й сама вже думаєш, що, мабуть, таки він має рацію. Привиділося і ти собі все накрутила. А тепер увага: якщо подібні ситуації стаються неодноразово, а він доводить тобі, що ти все придумала, можеш бути певна — не придумала. І не треба звалювати всю відповідальність на себе.

Що робити з ілюзіями? Розвіювати їх! І чесно запитати сама себе: мені хочеться мати поряд людину, яка постійно мене дурить, а потім ще й винною робить? Я хочу терпіти всі його витівки і вірити, що колись він зміниться? Я збираюся свої сили віддати на його «перевиховання», зазделегідь знаючи, що це пропаще діло? Поговори сама з собою. А потім ще раз з ним. Жити в ілюзіях класно до пори-до часу. Власне, час вертатися до реальності вже прийшов. 

Матеріал було підготовано в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. 

5 5 4
Фото: ATLAS
Спецпроекты

Знаки зодиака, которые идеально дополняют друг друга

Какие отношения в астрологии считаются максимально продуктивными и гармоничными?

Ты и он / Отношения
Надо прочитать

5 секретів ідеальних стосунків, які допоможуть уникнути конфліктів та зберегти кохання

Прості правила, які реально здатні врятувати твої стосунки.

Loading...
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

В прошлом: 4 эффективных методики, как перестать ненавидеть бывшего

Избавляемся от ненужных людей и негативных эмоций!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ванесса Хадженс

Какая разница. Мешает ли возраст отношениям?

Офис + фриланс! Как найти баланс

Angry words: что делать, если тебя хейтят в сети

Сезон открыт: новые тренды в моде, красоте и путешествиях


Ты и он / Отношения
Надо прочитать

Почему парни встречаются с одними, а женятся на других: 7 главных причин

Виновата не всегда ты. Но знать, в чем проблема, однозначно нужно.

Хочешь больше узнать про "Секс"?
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

5 ідей для домашнього побачення під час карантину

Кожен з них сподобається вам не менше ніж класичні сценарії.

Гороскоп
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

Рейтинг жен по знаку зодиака: кто самая лучшая?

Хочешь узнать, кого звезды наградили титулом «Лучшая в мире жена»? Читай наш гороскоп — рейтинг жен по знаку зодиака!

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Как правильно расстаться с парнем

Что сделать, чтобы этот процесс был наименее болезненным

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.