Виставка гігантських витинанок просто неба від всесвітньо відомої української мисткині відкрилася в Києві

LIFESTYLE / Культура
22 декабря 2020
Cosmo

Спеціально до різдвяних та новорічних свят всесвітньо відома українська мисткиня Дарія Альошкіна вручну створила серію величезних витинанок, загальною площею понад понад 60 квадратних метрів.

Коли: з 19 грудня (з 11:00 - 23:00, без вихідних)

Де: тераса River Mall (Дніпровска набережна, 12)

Дарія Альошкіна — мисткиня-новаторка, яка не тільки відродила старовинне українське ремесло витинанки, але й перетворила його в сучасне мистецтво і презентувала всьому світу. Дарія першою почала створювати витинанки гігантських розмірів. Ці величезні ажурні панно стали точкою тяжіння безлічі виставок і арт-проєктів в різних країнах: Польща, Німеччина, Франція, Південна Корея, Канада, США, Бельгія, Австрія, Швейцарія, Данія. Всі орнаменти — авторські до останнього штриха, всі витинанки робляться тільки вручну. Особливість техніки — симетрія: так само, як і в давні часи складали аркуш паперу і вирізали фігурки і узори, величезне полотно складається рівно навпіл, прорізається орнамент, і потім, як фантастична сніжинка, полотно розгортається і перетворюється на величезне паперове мереживо!

«Мене завжди приваблювала робота з публічними просторами — власне, тому я й почала робити витинанки величезного розміру. Я дуже хочу, щоб про витинанку дізналося якомога більше людей, адже це прекрасне мистецтво! Особливо загадково витинанки виглядають просто неба: а з тераси River Mall чудовий вигляд на Дніпро, і коли дує вітер, навіть зимовий, мені вони нагадують мереживні вітрила — це дуже романтично і красиво!”» —захоплено каже Дарія.

Це – справжня магія. За свою творчу біографію Дарія створила сотні квадратних метрів полотен. Жоден візерунок ніколи не повторюється, як не повторюється візерунок сніжинки, тому що створений на основі «живого» імпровізаційного малюнка-ескізу. Вона створила витинанки для відомої французької декораторки Ізабель Дерон, яка багато років оформлює вітрини для бутіків Hermes в Японії і Франції (це був спеціальний проєкт для магазину ВСІ Свої. Дім та декор). Дарія співпрацювала з ювелірними бутіками: створила панно для київського бутіка Cartier і ювелірного бренду Oberig. Незабаром буде презентовано новий фешн-бренд у колаборації з Дарією Альошкіною. Нещодавно місткиня отримала запрошення від фонду Мікеланджело для участі в бієнале у Венеції крафтового мистецтва.

5 5 5
Спецпроекты
Реклама
LIFESTYLE / Культура
Надо прочитать

До последней страницы: 5 книг-триллеров, от которых невозможно оторваться

Истории, которые затянут тебя в миллион раз сильнее, чем видео в TikTok!  

Loading...
Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ксения Мишина

Давай без короны: как устроить вечеринку дома и выбрать подарки для близких

Новый год, новая ты: обещания самой себе и большой астропрогноз на 2021

Cosmo Beauty Awards: главные продукты года

Меняем секс к лучшему: новые реалии вашей близости

15 способов одеться тепло и нарядно


LIFESTYLE / Культура
Это интересно

5 нових дівочих серіалів, які прикрасять твій вечір

Плани на вечір п`ятниці та усі вихідні!

Подпишись на новостную рассылку Cosmo

Топ-5 книг для девушек, которые ты прочтешь на одном дыхании

Научат строить бизнес и получать удовольствие от жизни и секса.

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.