7 причин, чому тобі варто спробувати вегетаріанство

Тело / Здоровье
7 февраля 2020
Cosmo

Сьогодні тема вегетаріанства неймовірно популярна. Все більше людей відмовляються від тваринної їжі, аби покращити стан здоров’я. Дієтологи не припиняють говорити про ефективність вегетаріанського раціону. Ми не змушуємо тебе відмовлятися від улюблених продуктів негайно, але хочемо навести декілька аргументів на користь рослинної системи харчування. Читай 7 причин, чому варто стати вегетаріанцем.

Вегетаріантсво допомагає схуднути. Ще у 2013-му в Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics було опубліковано результати 5-річного дослідження. Воно показало, що люди, які не споживають м’ясо, мають меншу вагу, ніж м’ясоїди. Своєю чергою вегани мають ще нижчий ризик ожиріння, ніж ті, що їсть усе (9,4% проти 33, 3%).

Вегетаріанство знижує ризик виникнення раку. За своєю природою, рослинна їжа містить мало насичених жирів, але натомість багато клітковини і фітохімічних речовин. Усе це допомагає запобігти раку. Дослідження, проведені у Німеччині, Англії та США підтвердили, що прихильники рослинної системи харчування на 40% рідше хворіють раком, ніж м’ясоїди. Зокрема експеримент у Гарвардській медичній школі, у якому взяли участь десятки тисяч чоловіків та жінок, довело, що регулярне вживання м’яса (особливо червоного) збільшує ризик виникнення раку кишківника.

Рослинне харчування позитивно впливає на роботу серця. Найбільші організації охорони здоров’я підтверджують той факт, що їжа тваринного походження, багата на насичені жири і холестерин, провокує захворювання серця та розвиток цукрового діабету. А ось рослинна дієта навпаки допомагає нашим артеріям.

Вегетаріанство не шкодить довкіллю. По-перше, рослинне харчування захищає тварин від страждань. По-друге, воно здатне врятувати планету від голоду. Нині майже мільярд людей страждає від недоїдання. Незважаючи на це, більше третини світового врожаю зернових культур йде на корм для домашніх тварин. До прикладу, у США тварини споживають 70% усієї пшениці. Як висновок, якби більше людей дотримувалися рослинного типу харчування, від голоду страждало би набагато менше населення.

Рослинне харчування збільшує тривалість життя. Чим більше фруктів та овочів ти споживаєш, тим менше токсинів та хімічних речовин накопичується в організмі. Таким чином, тобі гарантоване здоровіше й довше життя.

Вегетаріанство сприяє красі твоєї шкіри. Рослинна дієта — одна з найкращих для шкіри. Велика кількість свіжих фруктів, овочів, цільного зерна насичує організм антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали. Ці небезпечні зв’язки здатні провокувати появу зморшок, пігментних плям та інших ознак старіння.

Ти почуватимешся щасливішою. Економісти та вчені з Університету Ворика і Дартмутського коледжу в США вивчили харчові звички 80 тис. людей у Великобританії. Було виявлено, що відчуття щастя і позитив більш властиві прихильникам рослинного типу харчування.

5 5 6
Фото: instagram.com/reesewitherspoon
Спецпроекты
Тело / Здоровье
Надо прочитать

Що відбудеться з тілом, якщо повністю відмовитися від солодощів?

Дізнайся, як позбутися цукрової залежності.  

Отвечает врач: 8 вопросов пластическому хирургу

Можно ли подтянуть грудь, как вернуться в форму после кесарева сечения и какой оптимальный возраст для блефаропластики.

Loading...

Отвечает врач: 6 вопросов маммологу

Можно ли обезопасить себя от рака молочной железы и стоит ли волноваться, если перед менструацией болит грудь. 

Тело / Здоровье
Это интересно

5 поєднань продуктів, які роблять їх ще кориснішими

Для прихильників здорового способу життя.

Отвечает врач: 8 вопросов неврологу

Боремся с нервным тиком, судорогами и зажимами.

Тело / Здоровье
Надо прочитать

Топ-5 продуктів, які допоможуть тобі зберегти молодість та красу

Лікар-дієтолог Наталія Самойленко склала список продуктів, які допоможуть твоєму організму довше залишатися юним.

Отвечает врач: 7 вопросов онкологу

Все, что ты боялась спросить о раке. 

Отвечает врач: 7 вопросов об урогинекологии

Можно ли заработать цистит от переохлаждения и другие вопросы о мочеполовой системе.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.