Чим корисна для здоров’я олія розторопші

Продукт, незамінний для здоров’я печінки й серцево-судинної системи


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @brynley.joyner, @keziacook

опубліковано: 5 червня 2024

Реклама

Олія розторопші, що виготовляється з насіння рослини під назвою «розторопша плямиста» (лат. Silybum marianum), — це продукт із легким та мʼяким смаком, вартий того, щоб додати його до свого раціону просто зараз завдяки його цінним властивостям.

Що містить олія розторопші

До складу продукту входять жирні кислоти: лінолева (омега-6) поліненасичена кислота становить 63-64% складу олії. Також олія розторопші містить олеїнову кислоту омега-9 (20-22%) і пальмітинову (7-8%), стеаринову (3-5%), арахінову (1-2%) та бегенову (1-1,7%) жирні кислоти.

Олія розторопші багата на:

  • калій;
  • магній;
  • кальцій;
  • марганець;
  • залізо;
  • цинк;
  • селен;
  • мідь;
  • хром;
  • алюміній;
  • ванадій;
  • бор та ін.

Продукт є джерелом різноманітних біологічно активних речовин, серед яких: флаволігнани (силібінін, силідіанін, силікристин, неогідрокарпін), флавоноїди (кверцетин та ін.), хлорофіл, біогенні аміни.

Чим олія розторопші корисна для організму 

Печінка і жовчна система. Олія розторопші містить потужний гепатопротектор силімарин, який забезпечує антиоксидантний ефект, а також збільшує виділення жовчі — вона розщеплює жири і в крові трансформує холестерин у жовчні кислоти, тим самим знімаючи навантаження із судин. Олія розторопші запобігає застою в печінці, що може провокувати гіпертонію й інсульт, має жовчогінну дію та прочищає жовчні протоки. Також силімарин відомий як протиотрута від одного з найнебезпечніших грибів — блідої поганки. Силімарин відновлює клітини печінки, які зазнали ушкоджень через вплив алкоголю й інших токсичних речовин, та зміцнює і захищає мембрани клітин.

Комплекс флаволігнанів (серед них — силібінін, силідіанін, силікристин, неогідрокарпін та ін.) сприяє регенерації клітин печінки та зміцнює їх. 

Олія розторопші напрочуд корисна при таких станах: гострих і хронічних гепатитах, зокрема В і С, цирозі, отруєнні, ушкодженні печінки внаслідок зловживання алкоголем, проходженні курсу хімієтерапії, при лікуванні цукрового діабету.

Серцево-судинна система. Олія розторопші знижує рівень холестерину, що позитивно впливає і на серцево-судинну систему, запобігаючи розвитку її захворювань. Продукт, багатий на антиоксидантні вітаміни А і Е, живить і зміцнює серцевий мʼяз та нормалізує кровообіг.

Шкіра. Олія має зеленкуватий відтінок завдяки вмісту хлорофілу, відомого своїми антибактеріальними та протизапальними властивостями. Продукт прискорює процеси загоєння й епітелізації, а вітамін К в його складі, відомий своїми антигеморагічними властивостями, пришвидшує згортання крові.

Імунна система. Олія розторопші — ефективний імуномодулятор. Вона усуває запальні процеси в організмі й допомагає долати інфекції та віруси, перешкоджає розвитку онкологічних захворювань.

Репродуктивна система. Марганець, магній, цинк і селен в комбінації з поліненасиченими кислотами омега-6 і омега-9 та вітаміном Е позитивно впливають на стан репродуктивної системи. Жінкам олія розторопші показана як частина терапії при лікуванні ерозії шийки матки, атрофічного вагініту й кольпіту. Продукт полегшує симптоматику в період менопаузи, а також послаблює больовий синдром під час менструації.

Для чоловіків олія розторопші корисна тим, що підвищує потенцію й запобігає розвитку аденоми простати й запальних явищ у сечостатевій системі. 

Нервова система й робота мозку. Багата на антиоксиданти й вітаміни групи В олія розторопші корисна при лікуванні неврологічних захворювань, зокрема хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Продукт позитивно впливає на когнітивні функції, допомагає боротися зі стресом і тривогою.

Як вживати олію розторопші

Для профілактики захворювань і для лікування печінки олію розторопші рекомендовано вживати по 1 столовій ложці 2-3 рази на день за 15-20 хвилин до їди.

Як полівітамінний засіб — 1 столову ложку під час їди та як заправку до салатів і каш.

Перш ніж на постійній основі додавати до раціону олію розторопші, слід проконсультуватися з лікарем.

Бажаємо міцного здоровʼя!

Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ