Ракінг: приємне і корисне тренування на свіжому повітрі

Ходьба з обважнювачем, яка загартовує тіло і покращує настрій


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @gisele, @walkinggirl

опубліковано: 17 березня 2024

Реклама

Ракінг — тип тренувань, що стрімко набирає популярність. Цим терміном позначається ходьба з обважнювачем, зокрема, з розвантажувальним жилетом або з наплічником, в яких для додаткової ваги розміщуються гантелі, диски від штанги, пляшки з водою, мішечки з піском, книжки або інші предмети. Головне — знати точну вагу вантажу, щоб регулювати її залежно від свого самопочуття і рівня підготовки.

Ракінг є малотравматичним заняттям, яке чудово підходить людям різного віку, зокрема тим, хто звик до малорухомого способу життя і не готовий до інтенсивних пробіжок та силових тренувань. Ходьба з рюкзаком є енергозатратнішою, ніж звичайні піші прогулянки, тому вона ефективно спалює калорії та підвищує рівень кардіозагартованості, а також зміцнює мʼязи ніг, сідниць і пресу. Тренування з ходи з обважнювачами є особливо актуальними з огляду на наші українські реалії, адже вони роблять нас сильнішими та витривалішими.

Практичні рекомендації:

  • почни з невеликої ваги: наприклад, із додаткових 5 кг. Збільшуй її поступово;
  • нехай перші тренування будуть короткими, по 15-20 хв;
  • відрегулюй лямки так, щоб обважнювач тримався ближче до тіла і не провисав назад;
  • під час ходьби не нахиляй корпус тіла вперед, щоб компенсувати додаткову вагу, тримай спину рівно.

Найбільш приємним у ракінгу є те, що за своєю сутністю він є прогулянкою на свіжому повітрі та не сприймається як виснажливе тренування. Обирай зручний час і місце, подбай про комфортні взуття й одяг і вирушай на прогулянку — із санскріном на шкірі, з запасом питної води й улюбленою музикою в навушниках. Це чудова можливість дослідити нові куточки міста або пройтися на природі, отримуючи максимум користі для фізичного і ментального здоровʼя. І рух, і перебування надворі знижують рівень кортизолу та допомагають боротися з тривожними думками та стресом. Цей час наодинці з собою може стати напрочуд продуктивним для розмірковувань і нових ідей — або навпаки тими рідкісними моментами, коли стараєшся не думати ні про що і тільки тішишся краєвидами та дослуховуєшся до своїх відчуттів. А якщо вирушити на прогулянку з друзями, час тренування спливе ще більш непомітно і весело. Гарної прогулянки!

Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ