Тренування з естетикою балету: що треба знати про Barre у Smartass

Комбінація балету, фітнесу та пілатесу, яка дозволяє пропрацювати все тіло


опубліковано: 5 червня 2024

Пліє, релеве та інші вправи з балету не тільки виглядають надзвичайно красиво, але й допомагають зміцнити м’язи та схуднути. Натхнений балетом barre-фітнес — це популярний напрямок тренувань, який поєднує в собі вправи з йоги, пілатесу і балету під ритмічну музику.

Уперше про barre-фітнес заговорили ще у 60-х роках минулого століття, коли німецька балерина Лотте Берк після травми представила систему тренувань, які допомагають тримати тіло у формі. Напрям тренувань видозмінився і поширився по всьому світу. Україна — не виняток.

Smartass — це мережа спортивних клубів бутикового типу, яка однією з перших представила Barre в Україні. А у 2022 році команда переосмислила ці групові тренування та відкрила першу в Україні моностудію Barre.

У цьому матеріалі розповідаємо про тренування Barre, його переваги та особливості занять у моностудії Smartass Barre. 

Що таке Barre? 

Barre — це красиве та ефективне тренування в залі зі станком. Це комбінація балету, фітнесу та пілатесу, яка дозволяє пропрацювати все тіло без стрибків і бігу. Завдяки спеціальним вправам залучаються всі м’язи, включаючи дрібні, які розміщені під корсетом великих і не працюють у повсякденному житті.

Залежно від складності тренування на ньому працюють зі своєю вагою, кілограмовими гантелями, гумками та слайдерами, виконують вправи біля станка.

Важливо, що Barre підходить для всіх рівнів підготовки й не має протипоказань. Навантаження на суглоби мінімальні, адже тут не працюють з великими вагами, а використовують легкі гантелі (1-2 кг), гумки, м’ячі та власну вагу. Тренування адаптовані таким чином, щоб при високому темпі уникнути будь-якої травми, а тренери пропонують модифікації вправ залежно від рівня підготовки людини.

Де спробувати Barre?  

Smartass однією з перших запропонувала тренування Barre в Україні, і цей формат так сподобався відвідувачам, що зараз він представлений у кожному клубі мережі. Унікальна концепція Smartass — поєднання спортзалу з атмосферою нічного клубу, використання спеціально підібраних музичних треків та світлових сценаріїв. Заняття проходять у напівтемряві під авторські плейлисти, що має кращий вплив на нервову систему та допомагає відвідувачам викладатися на всі 100% і отримувати максимальний результат.

Станом на травень 2024 року налічується 8 клубів Smartass у 5 містах (Київ, Львів, Харків, Софія, Варшава), та протягом найближчого року очікується відкриття ще кількох закладів у Києві та на Балі. 

Формати тренувань у моностудії Smartass Barre

Smartass на «Новопечерських Липках» — це girl-only моностудія, для якої тренери розробили нові класи, спрямовані на досягнення більш спеціалізованих цілей: розвиток гнучкості, формування рельєфу та схуднення. Серед таких форматів:

Power Barre — тренування, на якому переважає силове навантаження. Воно допомагає скульптурувати тіло та досягти бажаної форми.

Cardio Barre — високоінтенсивне тренування, де переважає високий темп та пліометрика (стрибки). Допомагає схуднути та зробити тіло більш витривалим.

Barre TRX — поєднання елементів класичного Barre з балансувальними вправами завдяки петлям TRX. Це дозволяє легко збільшити або зменшити рівень складності тільки внаслідок зміни кута виконання вправ.

Functional Barre — тренування, основою якого є функціональні вправи. Мета — прокачати координацію та підсушити тіло.

Barre Bands — заняття з гумками, які додають нового та цікавого навантаження. Тренування ділиться на блоки: класичний баре та з гумками.

Cardio Bands — авторське тренування, в якому поєднуються цікаві кардіовправи зі спеціальними гумками, вправи на підлозі, за допомогою яких опрацьовують сідниці, ноги, кор та розтяжку.

Hatha Yoga — активна йога, в якій використовуються статичні асани та концентрація на диханні. Вона спрямована на розвиток гнучкості та фізичної витривалості.

Power Yoga — тренування, спрямоване на розвиток гнучкості та фізичної витривалості. Активна йога для просунутого рівня. 

Recovery — такий собі самомасаж. За допомогою спеціальних ролів, м’ячів та вправ дозволяє розслабити та промасажувати м’язи, які були задіяні під час силових тренувань і кардіонавантажень.

Stretching — заняття не про шпагат, а про гнучкість та функціональність тіла. Рекомендоване після інтенсивних функціональних та кардіотренувань для відновлення та кращого розвитку м’язів.

Stretching TRX — тренування для розвитку гнучкості та рухливості. Ідеальна комбінація розтяжки з використанням петель TRX, яка додасть тонусу та зміцнить основні м’язові групи.

Hot Ass — функціональне тренування на сідниці, ноги та стегна. Програма побудована таким чином, щоб ноги ставали стрункіші, а сідниці більш пружні. 

TRX — тренування без додаткового інвентарю, тільки з вагою власного тіла і петлями TRX. Завдяки балансу та різним кутам нахилу дозволяє залучити та пропрацювати все тіло.

Актуальний розклад тренувань можна подивитися на сайті та у зручному застосунку Smartass на iOS та Android.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ