Об’єкт бажання: нова книга «Contemporary Ukrainian Crafts. Традиційні ремесла у сучасному виконанні»

Перша книга про розвиток народних художніх промислів в Україні


опубліковано: 17 квітня 2024

У видавництві Creative Publishing (нова назва видавництва CP Publishing, яке створює книги подарункового формату про сучасну культуру України з 2020 року) вийшла книга «Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні» — перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні.

До неї увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та створюють сучасний культурний код. Це видання є літописом сьогодення — книга фіксує історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах.

Книга поділена на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому та традиційні ремесла: кераміку, килимарство та гобелени, домашній текстиль, витинанку, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також додана глава про сучасне переосмислення матеріалів.

Також у виданні розповідається про низку українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі.

«Нова книга є унікальною — в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна — трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», — прокоментувала видання авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й магічний процес створення доповнені аналітичними статтями та історичною довідкою. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках.

«Україна — держава з давніми традиціями, які яскраво відображені у цьому виданні в роботах майстрів, що несуть регіональний колорит. Нашій нації дуже цінно зберегти народні художні промисли, а також розвивати майстерність та поєднувати звичаї із сучасністю», — наголосила співавторка проєкту, експертка з креативних індустрій Уляна Хром’як.

Придбати книгу можна за посиланням.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ