Що читали головні герої та героїні серіалу «Білий лотос»

Рубрика, у якій обговорюємо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Сайти українських видавництв; кадри з серіалу «Білий лотос»

опубліковано: 8 липня 2024

Реклама

В ефірі знову рубрика, де ми досліджуємо, які книжки читали, гортали чи любили наші улюблені герої та героїні з фільмів та серіалів.

Де ми маємо можливість багато читати? Правильно, на курорті. Сатиричний шедевр від HBO «Білий лотос» переносить нас у розкішну відпустку з персонажами, які приховують різні таємниці. Більшість персонажів багато часу проводять, відпочиваючи біля басейну, а їхній вибір літератури дає нам уявлення про їхні особистості, бажання та складну соціальну динаміку.

Персонажі «Білого лотоса» тяжіють до роздумів, які перегукуються з їхніми внутрішніми конфліктами. Творець «Білого лотоса» Майк Вайт є великим шанувальником символізму — ніщо в серіалі не випадкове. Так і книги, що їх читають герої, зовсім не просто артефакти.

Олівія та Паула намагаються створити образ інтелектуалок. Майк Вайт сказав Wall Street Journal, що вибір книг говорить «щось про те, ким вони є — або як вони хочуть бути сприйняті. Вони ті молоді жінки, яких я зустрічав, що володіють усією сучасною термінологією та здатні звести все до культурного стереотипу в смішний і гострий спосіб — і до цього додається інтелектуальний підхід».

Ось деякі з книг, які читають головні герої та героїні, — що вони можуть нам розповісти?

«ПОРТАТИВНИЙ НІЦШЕ», ВАЛЬТЕР КАУФМАН І ФРІДРІХ НІЦШЕ

1-й сезон

Олівія занурюється у «Портативного Ніцше» — збірку, що кидає виклик традиційній моралі. Це не окрема книга, а радше антологія найвпливовіших творів Фрідріха Ніцше. Складена Вальтером Кауфманом, вона пропонує комплексний погляд на філософію Ніцше в різних творах.

Ніцше кидає виклик традиційній християнській моралі та ідеї доброзичливого Бога. Він стверджує, що ці концепції послаблюють і обмежують потенціал людини. Ніцше ставить під сумнів глибоко вкорінені переконання та спонукає читачів мислити критично, що співзвучно до того, як намагається мислити Олівія (проте чи завжди їй це вдається?).

«ТЛУМАЧЕННЯ СНІВ», ЗИҐМУНД ФРОЙД

1-й сезон

Паула обирає «Тлумачення снів» Зиґмунда Фройда, натякаючи на бажання досліджувати власне підсвідоме. Фройд стверджує, що сни є реалізацією прихованих бажань, які не можуть бути задоволені у свідомому житті через соціальні або моральні обмеження.

«Тлумачення снів» залишається ключовою роботою в галузі психоаналізу і є важливим внеском у розуміння несвідомого. Фройд вважав, що через аналіз снів можна отримати глибше розуміння психіки людини та її внутрішніх конфліктів. Цікаво, а що сниться Паулі, що теж потребує аналізу?

«АРХІВ ЗАГУБЛЕНИХ ДІТЕЙ», ВАЛЕРІЯ ЛУЇСЕЛЛІ

2-й сезон

На жаль, другий сезон серіалу не потішив нас великою кількістю книг у кадрі. Проте дещо таки трапляється і тут.

Адвокатка Гарпер, яка бореться за права працівників, імовірно, погоджується із соціальним дискурсом книги «Архів загублених дітей» — роману, присвяченого таким складним питанням, як сім’я, імміграція та американська ідентичність. Вибір цієї книги говорить про те, що Гарпер любить літературу, що спонукає до роздумів.

Роман також досліджує питання створення мистецтва із чужого страждання. Можливо, Гарпер бореться з власними внутрішніми суперечностями — вони із чоловіком розбагатіли завдяки продажу стартапу Ітана. Зараз вона може сумніватися в автентичності їхнього життя, хоча бажає вірити, що нічого не змінилося. Та навіть її оточення на курорті натякає, що насправді змінилося все.

«МОЯ НЕЙМОВІРНА ПОДРУГА», ЕЛЕНА ФЕРРАНТЕ

1-й сезон

Застрягши між своїм робітничим походженням та заможною родиною чоловіка, Рейчел знаходить розраду в «Моїй неймовірній подрузі». Це перша книга з «Неаполітанської саги», серії романів італійської письменниці Елени Ферранте.

Вона розповідає про глибоку дружбу двох дівчат — Елени Греко та Лілії Церулло, які ростуть у бідному районі Неаполя після Другої світової війни. Роман досліджує, що значить бути жінкою в італійському суспільстві 1950-х та 1960-х років. Елена та Лілія борються за свою незалежність та самовизначення в умовах патріархального суспільства.

Роман описує їхнє життя протягом багатьох років, досліджуючи теми бідності, насильства, класової нерівності, освіти, дружби, кохання та втрати, що частково віддзеркалює і власні проблеми Рейчел.

Під час відпустки Олівію та Паулу помічають за читанням дуже різних книг, за що їх зрештою з насмішкою критикує Шейн.

«СЕКСУАЛЬНІ ПЕРСОНИ», КАМІЛЬ ПАЛЬЯ

1-й сезон

Олівія читає роботу Каміль Пальї, відомої своєю критикою фемінізму. Її текст охоплює тему сексуального занепаду в західній літературі, досліджуючи провокативні зв’язки між мистецтвом і язичницькими ритуалами.

Палья кидає виклик традиційній історії мистецтва, яка, на її думку, часто нехтує сексуальними підводними течіями, присутніми в багатьох роботах. Так і події серіалу можна аналізувати, враховуючи або не враховуючи хіть, сексуальні чи інші бажання головних героїв та героїнь (як першого, так і другого сезону).

«ОКАЯННІ ЗЕМЛІ», ФРАНЦ ФАНОН

1-й сезон

Паула в той самий час зайнята читанням твору Франца Фанона «Окаянні землі». Уперше опублікований у 1961 році, цей текст досліджує громадянські права, антиколоніалізм і психологію колонізованих, а також їхній шлях до звільнення. Фанон заглиблюється у фрустрацію, яку відчувають колонізовані народи, і те, як насильство спричинило історичні зміни.

«ОСЯЙНІ РІШЕННЯ», МАЛКОЛЬМ ГЛАДУЕЛЛ

1-й сезон

Шейн читає «Осяйні рішення» Малкольма Гладуелла протягом усього свого перебування в «Білому лотосі». Книга досліджує, «як ми думаємо, не думаючи», та доводить, що прості рішення є складнішими, ніж здаються.

У книзі досліджується концепція «тонкого зрізу», яка стосується нашої здатності аналізувати обмежену кількість інформації з короткої зустрічі та робити напрочуд точні висновки. Гладуелл стверджує, що ці миттєві судження, часто зроблені несвідомо, можуть бути такими ж ефективними, а то й кращими, ніж ретельно обдуманий вибір. Він використовує дослідження в галузі психології та поведінкової економіки, щоб вивчити силу підсвідомості, яка впливає на наші рішення.

Також текст книги досліджує, чому видатні люди, які приймають рішення, не обов’язково витрачають багато часу на обговорення результату, що, ймовірно, близько й Шейну.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ