Що читали головні герої та героїні серіалу «Ти»

Нова рубрика, у якій обговорюємо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Сайти українських видавництв; кадри з серіалу «Ти»

опубліковано: 12 червня 2024

Реклама

В ефірі знову рубрика, де ми занурюємося у світ літературних уподобань персонажів та персонажок фільмів та серіалів. І мабуть, немає кращого серіалу, щоб обговорювати книги, ніж «Ти», що розповідає історію Джо Голдберга — одержимого сталкера, який закохується у жінок і прагне контролювати їхнє життя.

«Ти» аж кишить літературними референсами. Зрештою, саме книги супроводжували Джо впродовж усього серіалу і стали його найтривалішими та найздоровішими стосунками. У першому сезоні він працює менеджером у книгарні, у другому — викладачем літератури у старшій школі, а в четвертому — професором в університеті.

Які книги обирають Джо, Лав, Пако та інші герої? Чи відображає цей вибір їхні особистісні риси, прагнення, травми, болі та, можливо, навіть таємниці? Чи вдасться нам їх розгадати? Читай і розгадуй цю головоломку.

«Відчайдушні персонажі», Паула Фокс

1-й сезон

Одна з головних героїнь першого сезону Бек заходить у книжковий магазин і купує книгу улюбленої авторки Джо. Згодом дівчина завантажує фото щойно придбаної книги у соцмережі, що лише пробуджує інтерес Джо.

У «Відчайдушних персонажах» Паули Фокс ми зустрічаємо Софі та Отто Бентвудів, заможну, але емоційно холодну пару, яка живе в Брукліні 1960-х років. Їхнє, здавалося б, ідеальне життя руйнується.

Книга заглиблюється в теми розчарування, суспільних хвилювань і розпачу шлюбу без кохання. Ці елементи, ймовірно, перегукуються з темним поглядом Джо на світ його внутрішніх конфліктів. Хоча роман досліджує розпад соціального порядку та особисті негаразди, він не прославляє насильство та маніпуляції, які використовує Джо.

«Франкенштейн», Мері Шеллі

1-й сезон

Пако, юний сусід Джо, який любить книжки, стає основним протеже головного героя. Симпатія та навіть якась батьківська ніжність Джо до Пако робить глядачів прихильнішими до нього.

Після того як Пако розповідає, що ненавидить роман про перевертня, про який постійно говорять дівчата в його класі, Джо рекомендує йому прочитати «Франкенштайна» Мері Шеллі.

Роман розповідає історію Віктора Франкенштайна, молодого науковця, який створює живу істоту з неживої матерії. Ця істота є центральним персонажем історії. Попри свою страхітливу зовнішність, істота прагне людського тепла і розуміння, але зустрічається з неприязню та відчуженістю з боку суспільства. У серіалі Джо каже:

«Монстр справді крутий і страшний, але насправді не чудовисько».

Пізніше глядачі розуміють, що так, імовірно, Джо відчуває самого себе.

«Алієніст», Калеб Карр

1-й сезон

Джо згадує Кінга і Калеба Карра як авторів, яких він досліджував для вирішення своїх «проблем». Які ж проблеми міг хотіти вирішити за допомогою цієї книги Джо?

«Алієніст» — книга, дія якої відбувається в Нью-Йорку 1896 року. Місто охоплене лицемірством у владних колах, корупцією в поліції, а жорстокий вбивця тероризує молодих хлопців. Поліцейський комісар Теодор Рузвельт вирішує звернутися до видатного алієніста, доктора Ласло Крайзлера, щоб зупинити криваві вбивства. Це дає Крайзлеру можливість глибше зануритися в темну сутність злочинності, наближаючи його до розгадки злочинів, але й водночас наражаючи на небезпеку.

Джо із серіалу «Ти» вважає «Алієніста» цікавою книгою, адже вона описує ритуального вбивцю, що допомагає йому знайти способи позбутися тіла своєї жертви.

«Під знаком чорного лебедя», Девід Мітчелл

1-й сезон

Цей роман складається з кількох взаємопов’язаних історій, які охоплюють століття та континенти. У центрі уваги — теми випадковості, долі та пов’язаності людських життів. Книга досліджує, як окремі події можуть мати глобальні наслідки і як людські дії формують історію.

Джо є складною особистістю з глибокими психологічними травмами та схильністю до маніпуляцій і насильства. Читаючи «Під знаком чорного лебедя», він може побачити відображення своєї власної життєвої філософії, згідно з якою він вірить, що кожен його вчинок виправданий і має далекосяжні наслідки. Взаємопов’язаність і неминучість подій, описані в книзі, можуть резонувати з його переконанням, що все в житті має певний сенс і мету, навіть його жахливі вчинки.

«Про красу», Зеді Сміт

1-й сезон

Цей роман, який читає Бек поруч із Джо, захопленим книгою «Під знаком чорного лебедя», зосереджується на сім’ї Білінгс, де кожен член родини стикається зі своїми проблемами в особистому та професійному житті. Книга досліджує теми краси, мистецтва, расових і культурних відмінностей, а також внутрішні конфлікти та суперечності.

Бек — молода жінка, яка прагне знайти своє місце в житті та реалізувати себе як письменниця. «Про красу» резонує з її бажанням розібратися у своїх почуттях, стосунках і власній ідентичності. Вона, як і герої роману, бореться з внутрішніми суперечностями та шукає гармонію між своїми амбіціями та реальністю. Книга допомагає їй зрозуміти складність людських відносин і красу, що приховується в різноманітності та недосконалості.

«Грай як по писаному», Джоан Дідіон

2-й сезон

Марія Ваєтс, головна героїня книги, проживає життя, яке на перший погляд здається гламурним, але насправді сповнене болю і розчарувань. Вона проходить через низку особистих трагедій, включаючи розлучення, аборт і нервовий зрив. Книга детально описує її психічний стан, відчуження від світу і пошуки сенсу в житті. Дідіон майстерно передає атмосферу тогочасного Голлівуду, показуючи порожнечу та безглуздість життя знаменитостей.

Лав дарує цю книгу Джо на початку другого сезону. Книга розкриває її власну темряву, стає свідченням її насильницького минулого та підкреслює зв’язок Джо з темами відчуження, розчарування та моральної неоднозначності. Такий вибір додає глибини та пророкує темний шлях, яким підуть стосунки Лав та Джо (чи вже пішли?).

І Джо, і герої роману відчувають розчарування від світу навколо них. Джо цинічний щодо кохання та стосунків, тоді як герої книги борються з порожнечею Голлівуду та американського суспільства.

«Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд

3-й сезон

Книга «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда є класичним романом, який розповідає історію загадкового багатія Джея Гетсбі, короля вечірок, які він організовує у своєму особняку на західному березі Лонг-Айленду. Ніхто не знає джерела його багатства, але всі одержимі ним і його способом життя.

Розповідь ведеться з погляду Ніка Карравея, молодого письменника, який знайомиться з Гетсбі та стає його другом.  Згодом Нік розкриває таємницю Гетсбі: він закоханий у Дейзі Б’юкенен, багату світську леді, яка тепер заміжня.

Як і Гетсбі, Джо прагне досягти вищого соціального статусу та завоювати кохання жінки, яку він ідеалізує. Однак подібно до Гетсбі Джо зрештою руйнує свої ілюзії та стикається з трагічними наслідками своїх дій.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ