5 найкращих фільмів та серіалів з Кілліаном Мерфі

Не лише «Оппенгеймер»


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Кадри з фільмів та серіалів

опубліковано: 21 березня 2024

Роль у фільмі «Оппенгеймер» про життя американського фізика-теоретика, «батька» атомної бомби Роберта Оппенгеймера стала знаковою для виконавця головної ролі Кілліана Мерфі, який цьогоріч став лауреатом всіх головних премій «сезону кінонагород» («Оскар», «Золотий глобус», BAFTA та Гільдії кіноакторів). Втім, попри те, що масовий інтерес до ірландського актора театру і кіно зріс саме після прем'єри потужної стрічки Крістофера Нолана, він має у своєму творчому доробку багато не менш яскравих ролей. В нашому матеріалі — фільми та серіали, які нагадають тобі про те, яким був Кілліан Мерфі до ери «Оппенгеймера».

«Сніданок на Плутоні»

Комедійно-драматичний фільм режисера Ніла Джордана, знятий за мотивами однойменного роману Патріка Маккейба. Кінострічка розповідає про Кіттен Брейден — трансгендерну жінку, яка шукає кохання та прийняття в Ірландії та Лондоні 1970-х років. Кіттен доводиться долати найрізноманітніші виклики, включаючи упередження, боротьбу за ідентичність та пошуки своєї біологічної матері. Попри дискримінацію та труднощі, головна героїня у бездоганному виконанні Кілліана Мерфі зберігає оптимізм та віру у власні мрії.

«Вітер, що гойдає верес»

Події фільму розгортаються під час Війни за незалежність Ірландії (1919-1921) та подальшої Громадянської війни в Ірландії (1922-1923). В центрі сюжету — доля двох братів, Дем'єна (Кілліан Мерфі) і Тедді (Патрік Делані) О'Донованів, які є членами Ірландської республіканської армії, що воює проти британських військ. Фільм досліджує теми націоналізму, вірності, жертовності та жорстоких реалій війни, показує внутрішні конфлікти, з якими стикаються люди, що опинилися в епіцентрі політичних потрясінь. Роль ірландського партизана вкотре продемонструвала акторський діапазон Мерфі, а сам фільм вважається знаковою стрічкою в ірландському кінематографі.

«Початок»

Ще одна співпраця Кілліана Мерфі та Крістофера Нолана, що стала не менш успішною за «Оппенгеймер» та увійшла до рейтингів найкращих фільмів в історії кіно. Науково-фантастичний бойовик 2010 року розповідає про Дома Кобба (Леонардо ДіКапріо), вправного злодія, який спеціалізується на проникненні у сни людей, щоб викрасти їхні таємниці. Однак цього разу, замість того, щоб красти інформацію, Кобб має завдання імплантувати ідею в підсвідомість жертви, — спадкоємця великої бізнес-імперії Роберта Фішера, якому він має навіяти ідею про те, аби той розвалив компанію свого батька. Протягом фільму герой Мерфі подорожує світом сновидінь, стикаючись зі своїми найглибшими страхами та сумнівами в той час, як Кобб та його команда мандрують складною павутиною снів у снах.

«Дюнкерк»

Сюжет воєнного драматичного трилера Крістофера Нолана (так, Кілліан Мерфі — однозначно один з головних улюбленців режисера) розгортається навколо Дюнкеркської операції, що відбулася у 1940 році, коли французи, англійці та бельгійці виявилися заблоковані німцями на узбережжі. Попереду на союзників чекав ворог, позаду — море. Проте вони не готові були здатися так просто. Кілліан Мерфі зіграв у кінострічці роль травмованого британського солдата, відомого як «Солдат, що тремтить», якого рятує цивільний човен під час евакуації союзних військ з Дюнкерка. Гра Мерфі підкреслює психологічні наслідки війни, додаючи глибини зображенню людського досвіду під час хаосу воєнних подій.

«Гострі картузи»

Серіал, який остаточно закріпив за Кілліаном Мерфі звання одного з головних секс-символів сучасного кінематографа. В центрі сюжету — бандитське угрупування з Бірмінгема під назвою «Гострі картузи», яке було відоме в Англії наприкінці XIX століття, та, зокрема, його засновник, харизматичний Томас Шелбі у виконанні Мерфі. Захопливе протистояння вуличної банди та органів правопорядку, історія кохання, що розгортається на тлі, завжди ідеально одягнений Шелбі, який майстерно носить класичні сорочки, костюми з твіду, пальто і, звісно ж, картузи, — ідеальне поєднання, яке точно зробить цей серіал одним з твоїх улюблених.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ