6 найочікуваніших фільмів Каннського кінофестивалю — 2024

До них прикута вся увага публіки


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Кадри з фільмів

опубліковано: 15 травня 2024

У вівторок, 14 травня, на півдні Франції стартував 76-й Каннський кінофестиваль, і він обіцяє бути насиченим подіями.

Цьогоріч фестиваль вирізнятиметься серед інших років не лише добіркою фільмів, що братимуть у ньому участь, а й медіакризою у США. Ціни на акції медіакомпаній падають, а технологічні гіганти, які раніше щедро витрачали кошти, переходять у режим економії. Водночас дистриб’ютори, що постраждали від страйків у Голлівуді 2023 року, гостро потребують контенту для заповнення розкладу на кінець 2024 та початок 2025 року. Престиж Каннського фестивалю може допомогти посилити ажіотаж навколо перспективних фільмів та потенційно забезпечити фінансування багатообіцяльним кінострічкам.

Читай про 6 найочікуваніших кінострічок, які зроблять цьогорічний Каннський фестиваль особливим.

Megalopolis

Режисер: Френсіс Форд Коппола 

У ролях: Адам Драйвер, Наталі Еммануель, Обрі Плаза, Шая ЛаБаф, Дастін Гоффман, Джон Войт, Джанкарло Еспозіто

Сюжет фільму розповідає про ідеалістичного архітектора, який намагається побудувати місто-утопію на руїнах Нью-Йорка, всупереч бажанням мера.

Режисер Френсіс Форд Коппола витратив половину свого життя та 120 мільйонів доларів власних коштів на створення свого науково-фантастичного епосу. Адам Драйвер, Зендея, Обрі Плаза, Джанкарло Еспозіто, Наталі Еммануель, Грейс ВандерВол — з таким кастом будь-який фільм майже приречений на неминучий успіх.

Перші реакції на фільм неоднозначні. Дехто називає його «абсурдно божевільним», інші — «шедевром». Фільм порушує такі важливі теми, як політика, ідеалізм проти прагматизму, вплив технологій, кохання та вірність.

Bird

Режисерка: Андреа Арнольд 

У ролях: Баррі Кеоган, Франц Роговскі, Нікія Адамс

Фільм розповідає про життя Бейлі, молодої дівчини, яка разом з братом Гантером виховується батьком Багом. Однак Баг не присвячує багато часу своїм дітям, що змушує Бейлі шукати уваги та пригод деінде.

Про фільм відомо небагато, окрім того, що його зняли минулого літа у Великобританії, в районі Кент, і, як і більшість робіт Арнольд, він досліджує життя на маргінесі суспільства.

Emilia Perez 

Режисер: Жак Одіар

У ролях: Селена Гомес, Карла Софія Гаскон, Зої Салдана, Едгар Рамірез

Історія розгортається на тлі жорстокого та небезпечного світу мексиканських наркокартелів. Юристка Рита отримує несподівану пропозицію. Вона має допомогти босу картелю залишити свій бізнес і зникнути назавжди, ставши жінкою, якою він завжди мріяв бути. Фільм поєднує в собі елементи криміналу, драми та комедії, досліджуючи теми гендерної ідентичності, кохання та зради.

The Shrouds

Режисер: Девід Кроненберг

У ролях: Діане Крюгер, Венсан Кассель, Гай Пірс

Цей фільм жахів розповідає про Карша, бізнесмена-новатора і скорботного вдівця, який створює пристрій для зв’язку з мертвими всередині похоронного савана. Спочатку концепція фільму була розроблена як серіал для Netflix. Девід Кроненберг навіть написав два сценарії епізодів, але потім стримінговий сервіс скасував свої плани. Режисер неодноразово наголошував на глибоко особистому та автобіографічному характері фільму.

The Last Showgirl

Режисер: Джія Коппола

У ролях: Памела Андерсон, Джеймі Лі Кертіс, Кірнан Шипка, Біллі Лурд, Дейв Баутіста, Бренда Сонг

Після вдалого дебюту на Бродвеї, виходу зворушливого документального фільму на Netflix та купівлі бренду засобів для догляду за шкірою Sonsi Памела Андерсон і далі переживає власний ренесанс та зачаровує публіку. Цього разу вона з’являється у головній ролі нового фільму від Джії Копполи. Стрічка розповідає про досвідчену танцівницю, яка змушена планувати своє майбутнє після раптового закриття шоу, де вона виступала протягом 30 років.

To Live, To Die, To Live Again 

Режисер: Гаель Морель

У ролях: Віктор Бельмондо, Лу Лампрос, Тео Крістін

Фільм розповідає історію, що розгортається на тлі епідемії СНІДу на початку 1990-х років. У стрічці знімається трійця молодих французьких акторів, чиї кар’єри стрімко розвиваються: Віктор Бельмондо, Лу Лампрос та Тео Крістін. Вони грають закоханих, чиї юнацькі стосунки кардинально змінюються з хворобою.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ