8 детективних мінісеріалів, які ти «проковтнеш» за один вечір

Сюжети, від яких неможливо відірватися


АВТОР: Юлія Николайчук

опубліковано: 20 квітня 2024

Коли йдеться про серіали, ми, їхні палкі прихильниці та прихильники, зазвичай ділимося на дві категорії: тих, хто любить спостерігати за улюбленими персонажами із сезону в сезон, і тих, хто любить короткі завершені історії, які можна подивитися за один «підхід» і які залишають по собі приємний посмак з нотами ностальгії. У нашій добірці — найкращі детективні мінісеріали, які підтримують однаковий градус напруги від першої до останньої серії.

Мінісеріали в жанрі детектив, від яких неможливо відірватися

«Любов і смерть»

Дія напруженого мінісеріалу, в основі якого лежать реальні події, розгортається у невеликому містечку Вайлі, штат Техас, у 1980-х роках. Домогосподарка Кенді Монтгомері живе у щасливому шлюбі, виховує двох дітей, а також близько товаришує із заміжньою сусідкою Бетті Гор, шкільною вчителькою, разом з якою співає у церковному хорі. Проте кожна з них приховує таємниці, які незабаром призведуть до вбивства. У головних ролях: Елізабет Олсен, Лілі Рейб, Крістен Ріттер та Джессі Племонс.

«Одного разу вночі»

Восьмисерійний драматичний мінісеріал 2016 року, знятий на основі першого сезону британського серіалу «Кримінальне правосуддя» 2008 року. Після бурхливої ночі молодий нью-йоркський таксист Назір Хан прокидається поруч із трупом випадкової знайомої. Він не пам’ятає, що трапилося, проте очікувано стає головним підозрюваним у вбивстві.

«Покерфейс»

Серіал, створений Раяном Джонсоном для Peacock, посів 6-те місце в рейтингу найкращих драматичних серіалів 2023 року від профільного порталу Screen Rant, який розповсюджує новини у галузі телебачення, кінематографу та відеоігор.

«Наташа Лайонн якнайкраще себе проявила у серіалі “Покерфейс”, де вона зіграла Чарлі — жінку, яка вміє розпізнавати, коли хтось бреше. Її дар призводить до неприємностей з могутнім власником казино, і Чарлі змушена втікати, паралельно розкриваючи таємниці та дивні злочини. Створений режисером “Ножі наголо” Раяном Джонсоном “Покерфейс” зібрав в одному проєкті таких зірок, як Едріан Броуді, Хлоя Севіньї, Чарльз Мелтон та багато інших», — говориться в описі серіалу в рейтингу.

«Останнє, що він сказав мені»

Детективний трилер, знятий за однойменним книжковим бестселером Лори Дейв, — приклад серіалів, які можна дивитися лише «запоєм». Чоловік головної героїні Ханни загадково зникає. Усе, що він залишив по собі, — записка з проханням захистити його 16-річну доньку Бейлі. Пошук розгадки таємничого зникнення коханого заводить жінку в лабіринт страшних таємниць, які доводять, що насправді Оуен був не тим, за кого себе видавав.

«Містечко»

Молодий чоловік Марк Ніколас (у виконанні неперевершеного Ендрю Скотта), який давно залишив рідне провінційне містечко Рентон у пошуках кращого життя, вимушений повернутися туди після смерті батьків. Поліція вважає, що вони вчинили самогубство, однак Марк не вірить у це й починає власне розслідування. Дедалі глибше занурюючись у таємниці, Марк мусить протистояти власним демонам і робити складний вибір, який визначить його майбутнє і долю самого міста.

«Аутсайдер»

Сюжет серіалу, що є адаптацією однойменного роману Стівена Кінга (а отже, містить у собі й елементи трилера), розгортається у невеличкому містечку, спокійне життя якого раптом порушує загадкове вбивство хлопчика. Слідчі швидко знаходять головного підозрюваного, проте він має переконливе алібі, а навколо (як, без перебільшення, у всіх роботах, до яких доклав руку Стівен Кінг) починають відбуватися дуже дивні події.

«Неймовірне»

Драматичний мінісеріал створений на основі реальної історії про серію зґвалтувань у штатах Вашингтон та Колорадо у 2008-2011 роках. Дівчинка-підліток на ім’я Марі стає жертвою зґвалтування, однак їй не вірить ні поліція, ні навіть батьки. Дві жінки-детективи беруться розслідувати цю справу, підозрюючи, що в ній усе не так просто, як здається на перший погляд.

«І не лишилось жодного»

Не побоїмося цих слів, серіальна класика жанру, створена за мотивами роману Агати Крісті «Десять негренят». Вісім людей різного віку та соціального статусу прибувають на маленький ізольований острів на запрошення таємничих містера і місис Онім. Утім, замість подружжя на місці їх зустрічає лише прислуга — Томас і Етель Роджерси. Незабаром, у кращих традиціях детективного жанру, на острові починають відбуватися дивні речі, а гостей з кожним днем ​​дедалі меншає.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ