Не тільки «Бріджертони»: 11 історичних серіалів, які можуть тобі сподобатися

Готуйся до подорожі в інший час


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Кадр із серіалу «Сандітон»

опубліковано: 22 червня 2024

Реклама

Шалений успіх «Бріджертонів» довів одне: аудиторія жадає хорошої історичної драми. Але цей жанр пропонує набагато більше, ніж просто розкішні вечірки та скандальні плітки (хоч ми і їх любимо та цінуємо).

Любительки історії та домашні світські левиці, готуйтеся до перенесення в інші епохи!

«Корона»

Поринь у період правління королеви Єлизавети II. Стань свідком ключових моментів історії британської корони разом з особистою боротьбою, перемогами та падіннями королівської родини. Цей серіал — справжній майстер-клас з історичного оповідання, який ретельно відтворює події та пропонує новий погляд на життя і виклики королівських сімей.

«Абатство Даунтон»

Щоб отримати уявлення про зміни початку XX століття в Англії, точно варто звернутися до «Абатства Даунтон». Слідуй за життям аристократичної родини Кроулі та їхньої прислуги, які намагаються впоратися із соціальними потрясіннями, технологічними досягненнями та викликами нового часу.

«Бріджертони: історія королеви Шарлотти»

Немає сумнівів у тому, що, якщо тобі сподобалася основна серія «Бріджертонів», ти із задоволенням подивишся і цей приквел. Історія розповідає про молодість королеви Шарлотти та короля Георга: від дня їхнього весілля, коли вони були просто незнайомцями, до душевної історії кохання. По секрету: деякі фанати кажуть, що любовна лінія тут навіть цікавіша та романтичніша, ніж у «Бріджертонах». 

«Чужоземка»

Цей жанрово різноманітний серіал розповідає про Клер Рендл, британську медсестру часів Другої світової війни, яка таємничим чином подорожує в часі у 1743 рік. Опинившись у небезпечному для жінки світі, Клер мусить орієнтуватися в політичних інтригах та кланових війнах і закохується у воїна Джеймса Фрейзера. Їхня історія кохання розвивається на тлі історичних подій, небезпек та містики, роблячи серіал емоційним, динамічним та візуально дивовижним. Чи повернеться Клер назад?

«Вікторія»

Серіал про життя королеви Вікторії починається з її коронації у 18 років і закінчується пізнішими роками правління, охоплюючи 60 років життя. Серіал зображує становлення Вікторії як монархині, її складні стосунки з матір’ю, прем’єр-міністром лордом Мельбурном та чоловіком, принцом Альбертом, а також політичні та соціальні події, що відбувалися у Британії протягом її правління. Додатково очікуй детально відтворену Вікторіанську епоху з усіма її розкішними костюмами.

«Полдарк»

Британська історична драма, що розгортається в мальовничій місцевості Корнуолл постреволюційного XVIII століття. Колишній солдат Росс Полдарк повертається додому після війни та з’ясовує, що його світ зруйновано. Його кохана заручена з іншим, а родина на межі банкрутства. Росс змушений боротися за те, щоб відбудувати своє життя, здолати несправедливість та знайти нове кохання.

«Тюдори»

Цей драматичний серіал розповідає про правління англійського короля Генріха VIII, зосереджуючись на його численних шлюбах, придворних інтригах та злеті Протестантської Реформації. Генріх VIII відомий своїм складним особистим життям, яке включає шість шлюбів, і створенням Англіканської церкви після розриву з Папою Римським. «Тюдори» демонструють багатогранний погляд на монарха, який показаний і як політичний стратег, і як жорстокий правитель. 

«Останнє королівство»

Для дози вікінгської суворості та саксонської стійкості звернися до «Останнього королівства». Ти побачиш історію очима Утреда, саксонського хлопчика в бурхливому світі IX століття в Англії, викраденого та вихованого данами. Він розривається між двома культурами, відчуваючи себе і саксом, і даном водночас. Серіал не уникає правдивого зображення того часу — жорстоких битв, політичних зрад та суворого побуту. Сам Утред постає не як бездоганний герой, а як людина з власними слабкостями та прагненнями. 

«Сандітон»

Фанатки Джейн Остін, радійте! «Сандітон», знятий на основі незакінченого роману авторки, розповідає про пригоди молодої жінки на ім’я Шарлотта Хейвуд на морському курорті під час епохи Регентства. Глядачі мають можливість не лише насолодитися захопливою історією, але й пофантазувати про те, яким би міг бути фінал книги Джейн Остін. Очікуй дотепних діалогів, соціальної сатири та натяку на романтику в стилі Остін.

«Оповідь служниці»

Хоча технічно події відбуваються в дистопічному майбутньому, «Оповідь служниці» глибоко вкорінена в історичних подіях. Серіал досліджує теми гноблення, опору та боротьби за свободу в суспільстві, змодельованому за прикладом репресивних режимів. Серіал порушує актуальні питання гендерної рівності, тоталітаризму та репродуктивних прав.

«1670»

Новий польський серіал у жанрі мок’юментарі від Netflix. Серіал розповідає про Яна Павла Адамчевського, шляхтича, який мріє стати найвідомішим польським діячем, але стикається із численними комічними перешкодами у вигляді сімейних чвар, інтриг сусідів і щоденних труднощів життя в 1670 році. Дія відбувається на тлі ослабленої Речі Посполитої з її політичними проблемами. Серіал відзначається сатирою та критикою як історичних, так і сучасних суспільних проблем. Фани кажуть, що цей серіал — найсмішніше, що вони бачили за довгий час.

Тож бери улюблений напій (наприклад, чай для «Абатства Даунтон» чи медовуху для «Останнього королівства»), обирай історичний серіал на свій смак, влаштовуйся зручніше та готуйся до подорожі в інший час.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ