Коронавірус: що це таке і як від нього захиститись

Cosmo

Загальна паніка довкола коронавірусу змушує людей ходити в масках, уникати сторонніх контактів і скоса дивитись на всіх, хто кашляє в радіусі декількох метрів. Давай не впадати в паніку і з’ясувати всю ситуацією. Про те, що таке коронавірус, чим загрожує і як захиститись. 

Що таке коронавірус?

Коронавіруси — це група вірусів, які викликають певні захворювання. Симптоматика цих хвороб дуже нагадує грип. Та форма вірусу, яка сьогодні спричиняє стільки паніки зветься COVID 19. Невідома науковцям раніше, вона має такі симптоми: 

  • Висока температура — найголовніший симптом. Проте не варто впадати в паніку при 37.0. Більш того, навіть дуже висока температура не означає, що ти захворіла саме на це. Шукай адекватну причину. Якщо напередодні прояву симптомів ти замерзла чи потрапила під дощ, ймовірніше за все причина не у COVID 19. 
  • Сухий кашель. 
  • Втома. Але не плутай зі звичайним перенавантаженням. Втома, ломота в тілі, незрозуміле самопочуття і безпричинне виснаження. 
  • У деяких людей можуть також проявлятись інші подібні до грипу симптоми. 

Наскільки ця хвороба небезпечна?

Великий відсоток проблем із цією хворобою спричинений панікою довкола неї. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 80% інфікованих видужують, не потребуючи особливого лікування.  Більшість людей взагалі не мають симптомів. Тому в цій ситуації найбільшою проблемою є твій страх і паніка. 

Один з шести інфікованих (теоретично) може мати ускладнення. Найчастіше — це пневмонія. Науковці й лікарі стверджують, що найбільшому впливу піддаються люди з низьким імунітетом. А за попередніми підрахунками помирає 2% хворих. 

Дійсно, в Україні офіційно зафіксовано перший випадок кароновірусу. Проте, точну кількість людей, які є носіями вірусу достеменно встановити неможливо. Тобі лишається тільки дотримуватись загальних правил. 

Як вберегтись від вірусу?

Тепер про головне. Скуповувати маски в аптеках, незрозумілі антибіотики і гречку не варто. Просто частіше мий руки (і придбай санітайзер), в метро і публічному транспорті зайвий раз не комунікуй. Також хорошим варіантом буде скоротити контакт з готівкою. Підвищуй загальний імунітет. Можеш пропити вітаміни.

Водночас, якщо розумієш, що з’являються деякі характерні симптоми (і ти не можеш їх пояснити жодною адекватною причиною) звертайся до лікаря. Спершу фахівець дасть оцінку твоєму стану і або відразу виключить ймовірність коронавірусу, або направить на додаткові аналізи. Перевірка буде направлена на виявлення всіх гострих респіраторних інфекцій. І тільки якщо їх не виявлять, аналізи направлять в лабораторію на виявлення саме коронавірусу.

5 5 3
Автор: Tania Suhachova
Фото: Getty Images
Спецпроекты
Реклама
Loading...
Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.