5 варіантів активного відпочинку для твого літа

Про що літо, як не про пригоди?


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 28 червня 2024

Реклама

Ти додивилася третій сезон «Бріджертонів», наїлася черешень і полуниці, напилась еспресо-тоніку в кав’ярні біля дому, і нарешті настав час відкласти серіали та провести літо активно. Замість того щоб цілі дні просиджувати вдома, чому б не дослідити мальовничі куточки України, зарядитися енергією та отримати незабутні враження?

Байдарки

Уяви: ти повільно пропливаєш мальовничою річкою, оточена зеленими краєвидами, відчуваєш легкий бриз на обличчі та веслуєш у такт із друзями. 

Веслування на байдарках та каное залучає всі основні групи м’язів і є це чудовим тренуванням для всього тіла. Вона зміцнює м’язи спини, грудей, плечей, рук, живота та ніг. 

В Україні є безліч місць для сплавів: річки Дністер, Південний Буг, Рата, а загальна кількість таких локацій понад 55. Однак плануй маршрут з урахуванням того, що в деяких областях на час війни діють заборони на туристичні сплави. Також заборонені сплави маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об’єктів.

Сап

Сапсерфінг (з англ. Stand-Up Paddleboarding) — це відносно новий тренд у водних видах спорту, який стрімко набирає популярності. Навчитися користуватися сап-дошкою досить легко, навіть якщо ти ніколи раніше не займалася водними видами спорту. Більшість людей можуть навчитися стояти на дошці протягом декількох хвилин.

Кажуть, вода відновлює. Сап-дошки можна використовувати для різних цілей, таких як водні прогулянки, серфінг на хвилях, йога на дошці чи навіть медитація. Це чудовий спосіб зміцнити м’язи, знайти рівновагу і покращити баланс, а також просто отримати задоволення.

Похід у гори

Вони зачаровують і приворожують — гори. Самостійно, із сім’єю чи з друзями — похід у гори може щоразу бути іншим досвідом. Проте одне тут залишатиметься незмінним, гори — це про зустріч із собою і з природою.

Піші прогулянки гірськими стежками — чудовий спосіб покращити свою фізичну форму. Підйоми та спуски сприяють зміцненню м’язів, особливо ніг, спини та живота. Крім того, під час походів активізується серцево-судинна система.

Гори допомагають відволіктися від щоденних турбот та стресу. Свіже повітря, тиша та спокій допомагають зняти напругу, поліпшити настрій та зменшити рівень тривожності, тому для всіх, хто зараз переживає напружений період, такий тип відпочинку — must-have.

Катання на конях

Усім любителькам тварин присвячується! Спілкування з конями має терапевтичний ефект. Вони відчувають настрій людини та здатні заспокоювати, знімати стрес та підіймати настрій. Багато людей відзначають, що після їзди на конях вони почуваються більш розслабленими та щасливими. Також верхова їзда покращує координацію рухів і поставу.

Катання на конях доступне людям будь-якого віку. Багато кінних клубів пропонують уроки для початківців, а також організовують прогулянки для дітей та сімей.

Велосипедні прогулянки

Кажуть, якщо ти вже навчилася кататися на велосипеді, то ніколи не розучишся. А ми кажемо, що якщо ти хоч раз вирушала на велопрогулянку, то точно захочеш знову.

Їзда на велосипеді на свіжому повітрі може допомогти зняти стрес, поліпшити настрій і підвищити рівень ендорфінів, а в довготривалій перспективі — покращити якість сну. В Україні є багато мальовничих веломаршрутів, які проходять через ліси, поля, гори та вздовж річок. Бери друзів, подруг чи навіть вирушай наодинці й ганяй наввипередки з вітром.

Не бійся досліджувати нові місця чи трішки обвітрити носа. Хапай сонцезахист, пляшку води — та вперед назустріч новому. Про що літо, як не про пригоди? 

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ