Найзнаковіші моменти 77-го Каннського кінофестивалю

Як це було


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 25 травня 2024

Реклама

Уже в суботу, 25 травня, відбудеться закриття 77-го Каннського кінофестивалю. Цьогоріч фестиваль був насичений винятковими прем’єрами, зірковими дебютами та знаковими моментами.

Ось деякі з найактуальніших новин та подій, які сталися на фестивалі:

Меріл Стріп отримала почесну «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю

Меріл Стріп — володарка рекордної 21 номінації на премію «Оскар» протягом майже 50-річної кар’єри. Її тріумф на Каннському кінофестивалі став визнанням не лише її акторського таланту, але й значного внеску у світовий кінематограф.

Під час церемонії французька зірка Жульєт Бінош представила Меріл Стріп зворушливою промовою, слідом за якою пролунали бурхливі 2-хвилинні овації залу. У своєму виступі Стріп висловила щиру вдячність організаторам фестивалю за те, що вони знову запросили її до Канн після 35-річної перерви із часів стрічки «Злі янголи» (1989).

Переглядаючи монтаж зі своїх найвідоміших ролей, акторка порівняла це з видом з вікна під час подорожі швидкісним потягом, де «я бачу, як моя юність летить у зрілість, і ось я тут, на цій сцені сьогодні. Стільки облич і стільки місць, які я пам’ятаю».

Фільм «Граф Монте-Крісто» встановив новий рекорд за тривалістю овацій — 12 хвилин

22 травня відбулася прем’єра французької епічної драми «Граф Монте-Крісто», екранізації класичного роману Александра Дюма. Фільм, представлений поза конкурсом, викликав справжній фурор, отримавши бурхливі оплески, які тривали майже 12 хвилин.

Це стало новим рекордом фестивалю 2024 року, адже попередній максимум становив 11 хвилин овацій для стрічки «Субстанція» з Демі Мур та Маргарет Квеллі.

Фільм «Граф Монте-Крісто» розповідає про моряка Едмона Дантеса, якого несправедливо ув’язнюють через зраду його друзів. Після втечі з в’язниці він знаходить скарб і повертається під іменем графа Монте-Крісто, щоб помститися своїм кривдникам. Це історія про зраду, виживання та ретельно сплановану помсту. Про інші фільми Каннського кінофестивалю ми розповідали тут.  

Неймовірний успіх фільму «Емілія Перес»

Іспанська музична драма про лідера мексиканського картелю, який хоче зробити операцію зі зміни статі, стала одним з головних фаворитів фестивалю. Фільм отримав високі оцінки кінокритиків та, ймовірно, матиме успіх і на американському ринку.

Як наслідок, Netflix розпочав перемовини про придбання прав на показ фільму в Північній Америці та Великій Британії. За інформацією Deadline, Netflix запропонував за права на стрічку «Емілія Перес» рекордну суму для фільму іноземною мовою, ймовірно понад 70 мільйонів доларів.

Команда Трампа погрожує судовим позовом фільму «Учень»

На Каннському кінофестивалі відбулася прем’єра біографічного фільму «Учень», у якому Дональда Трампа зображено як ґвалтівника, що напав на свою першу дружину Іванну. Цей інцидент, що відображений у фільмі, базується на твердженнях з матеріалів розлучення подружжя 1990 року, які Іванна пізніше відкликала. Режисер фільму Алі Аббасі показує одну з версій подій, а також демонструє вплив адвоката Роя Кона на молодого Трампа.

Фільм викликав різку критику з боку команди Трампа, яка заявила про намір подати в суд за поширення неправдивих відомостей. Аббасі своєю чергою запропонував особистий показ фільму для Трампа, щоб обговорити його зміст. Крім того, юристи мільярдера Дена Снайдера, який фінансував фільм, планують судитися через розбіжності щодо очікуваного позитивного зображення Трампа у фільмі.

Еріка Робін стала наймолодшою володаркою титулу «Міс Всесвіт», яка коли-небудь ступала на червоний хідник Канн

25-річна Еріка Робін, перша «Міс Всесвіт Пакистан», стала сенсацією на 77-му Каннському кінофестивалі, з’явившись на червоному хіднику в розкішній сукні від відомого пакистанського дизайнера Nomi Ansari.

Цей дебют Еріки на Каннському кінофестивалі має велике значення не лише для неї особисто, але й для її батьківщини. Її поява на цій престижній події підкреслює чимраз більший вплив Пакистану на світовій арені та демонструє красу та багатство пакистанської культури.

Жульєт Бінош одягла сукню Dior Haute Couture, на створення якої пішло 550 годин

Сукня була створена спеціально для Бінош командою Dior Haute Couture на чолі з Марією Грацією К’юрі. Для виготовлення цього шедевру знадобилося 30 метрів тканини та 550 годин кропіткої роботи майстрів ательє. Дизайн сукні запозичений з колекції Christian Dior Fall/Winter 1949-1950, а саме з легендарної сукні Frac.

 

Схожі статті
Реклама
Люди
ПОПУЛЯРНІ