Як впустити до свого життя нових людей: некринжові способи знаходити друзів
Від дівочої компанії Тейлор Свіфт до незмінної дружби Керрі Бредшоу та її подруг у серіалі «І просто так» — усі ми чули, що жінки нібито повинні мати тісне коло близьких подруг. Але у багатьох з нас дружні стосунки склалися не зовсім так, як у цих ідеалізованих картинках, — і постійна романтизація жіночих компаній могла вплинути на нас сильніше, ніж ми готові визнати. За даними британського Управління національної статистики, 56% жінок відчувають самотність «принаймні іноді», причому найвищі показники хронічної самотності припадають на вікову групу 16–29 років.
Однак, як зазначає експертка з відносин і коуч Анна Вільямсон, цілком природно знаходити нових друзів на різних етапах життя — і часом ми відчуваємо потребу розширити своє коло спілкування, коли починаємо новий життєвий етап.
Оскільки застосунки для знайомств часто викликають у нас відчуття ніяковості й дедалі більше людей експериментують із «тверезістю від стосунків», багато жінок тепер зосереджуються на створенні міцних, щасливих дружніх відносин, а не на пошуку «кохання всього життя». Недавнє дослідження Snapchat показало, що понад половина молодих жінок віддають перевагу дружбі перед романтикою, а 31% опитаних віком від 18 до 24 років зазначили, що пошук нових друзів — один з їхніх пріоритетів. Тож коли, як не зараз, шукати свою наступну найкращу подругу?
І звісно, ми завжди тебе підтримаємо. Тож читай далі, щоб дізнатися, як заводити нових друзів у дорослому віці (і не викликати в себе відчуття the ick у процесі).
@mattssonmoa
Вийди зі своєї голови
На жаль, так, ти можеш викликати в себе тривогу ще до того, як заговориш із потенційною подругою. «А що як вона дуже зайнята?», «А що як їй не потрібні нові друзі?», «А що як вона подумає, що я з нею фліртую?» — це лише кілька думок, які можуть промайнути в голові, коли ти підходиш до незнайомки, разом з «А що як я їй не сподобаюся?». Але так не мусить бути, каже Вільямсон: «Треба намагатися не накручувати себе, не проєктувати свої думки і не надто заглиблюватися в роздуми. Накручування про всілякі “а що як” не приносить нічого доброго».
Натомість Вільямсон рекомендує чітко визначити, чого ти хочеш, чому ти цього хочеш і як плануєш цього досягти. Якщо тобі потрібен заряд упевненості, Вільямсон має пораду: «Запитай себе: “Що робить мене чудовою подругою?” — і дай щиру відповідь це запитання. Ти можеш сказати: “Бо я вірна, балакуча, цікава, кумедна”». Потрібно ще більше себе переконати? Запиши свої сильні сторони в блокнот або в нотатки на телефоні — коли ти бачиш їх перед собою, це додає впевненості та зміцнює любов до себе.
Будь природною
Ця порада діє, коли ти вже визначила когось, з ким хотіла б подружитися, і ви опинилися в одному просторі (можливо, ви разом відвідуєте заняття або часто буваєте в одній кав’ярні). Коли настане момент діяти, візьми до уваги пораду Вільямсон: «Будь природною».
«Використовуй те, що тобі подобається в цій людині, для початку розмови (можливо, вас об’єднує спільний інтерес або тобі до вподоби, що вона носить), і тоді ти зможеш зрозуміти, чи є між вами контакт», — пояснює Вільямсон.
Заплануй зустріч
Коли ви вже встановили зв’язок, не бійся зробити наступний крок. «Сміливо пропонуй: “Може, підемо на каву після цього заняття?” — це спосіб перенести спілкування на новий етап, можливо, поза межі того, чим ви займаєтеся, — радить Вільямсон. — Ти робиш перший крок, але робиш це ненав’язливо. Я думаю, що, діючи делікатно, ти отримаєш набагато щирішу й органічнішу дружбу, яка почне розквітати».
@mattssonmoa
Соціальні мережі — твій друг (та інструмент для пошуку дружби)
Якщо ти ще не знайшла споріднену душу в місцевій кав’ярні чи на заняттях з танців, не втрачай надії. Твоя наступна подруга може бути лише на відстані телефону — через соціальні мережі чи спеціальний застосунок для пошуку друзів. Вільямсон пропонує спробувати Bumble BFF або приєднатися до спільнот, де зібралися люди зі схожими інтересами чи життєвим досвідом.
Наприклад, чому б не залишити коментар під останнім постом твоєї улюбленої групи в Instagram і не запитати, чи є у твоєму місті фанати, які йдуть на її наступний концерт? Або приєднайся до місцевої спільноти у Facebook і напиши, що ти щойно переїхала в цей район і хотіла б познайомитися з іншими молодими мамами для прогулянки в парку. Ти будеш здивована, скільки людей, що опинилися у схожій ситуації, можуть відгукнутися.
Тільки не забувай бути максимально обережною, коли зустрічаєшся з незнайомцями з Інтернету: повідом комусь, куди і коли ти йдеш на зустріч, обери людне місце і, бажано, денний час.
@franziskanazarenus
Не бери відмову близько до серця
Коли ти звертаєшся до когось (онлайн чи в реальному житті), подальший розвиток подій уже не у твоїх руках. Але якщо ти відчуваєш тривогу, спробуй поставити себе на місце людини, до якої звертаєшся. «Як би ти себе почувала? — запитує Вільямсон. — Сказала б ти: “Ой, яка невдаха, не вірю, що вона мене про це спитала” чи все ж “Це було дуже мило”?».
Звісно, можливо, ти почуєш: «Ні, дякую». Але Вільямсон радить не сприймати це особисто. Якщо ж хтось відреагує грубо, що ж, це точно не той тип людини, з якою ти хотіла б дружити. Але є багато шансів, що все пройде добре. До того ж чим частіше ти робиш крок назустріч, тим менш страшним це видається (уяви це як м’яз, який ти тренуєш, — що більше використовуєш, то сильнішим він стає).
Не переймайся, що можеш викликати в когось the ick
Ми вже розібралися, як не викликати в себе the ick, але чи можеш ти ненароком викликати незручність у потенційної подруги? Гм, можливо. Але пам’ятай, що ти робиш їй комплімент, каже Вільямсон, і «приємність має значно переважити будь-яке зніяковіння».
Нагадуй собі, що багато людей шукають нових друзів
Якщо наприкінці читання цієї статті ти все ще відчуваєш легке напруження, пам’ятай: багато людей, імовірно, відчувають те саме, що й ти, просто зараз. Опитування 1500 читачок Cosmopolitan у Великій Британії показало, що 96% з них стикалися із самотністю. Тішся думкою, що десь там є дружба, яка чекає на тебе, з людьми, про яких ти ще навіть не здогадуєшся, що вони тобі потрібні. Але з плином часу твої потреби у дружбі змінюватимуться («Дружба — це як пори року», за словами Вільямсон). Не бійся прийняти ці зміни.
Щасливого пошуку дружби!
За матеріалами Cosmopolitan UK