Relationship goals: 9 ознак, що ти в по-справжньому здорових стосунках

Переконайся, що поруч із тобою правильний партнер


АВТОР: Юлія Чуєнок

ФОТО: @annawinck

опубліковано: 12 липня 2024

Реклама

Психологи кажуть, що загалом кожну людину роблять щасливою дві речі: класна робота, що дає можливість розкрити свій потенціал, та здорові стосунки. І якщо з першим пунктом усе зрозуміло, хоча часом теж важко, то другий викликає багато проблем.

Що таке здорові стосунки? Мабуть, кожен вкладає в це поняття щось своє. Щасливі? Так! Пристрасні? Так! Проте, погодься, ти можеш мати все це зі своїм партнером, але разом з тим помічати й red flags, часом — мати сварки, часом — навіть хотіти завершити ці стосунки. Що відрізняє здорові стосунки від просто тих, у яких тобі класно, хоч вони інколи й перетворюють твою буденність на американські гірки? Ми вивчили тему для тебе та зібрали 9 маркерів того, що ти перебуваєш у здорових стосунках зі своїм партнером.

Ви хочете знати більше одне про одного

Здається, досить очевидний поінт. Проте тут мова не лише про те, щоб вивчити загальні факти про партнера: звідки він, чим займається або який фільм любить переглядати знову і знову. Коли ви по-справжньому близькі у стосунках, хочеться глибше зануритися в життя партнера, слухати і чути. Дізнаватися, звідки той маленький шрам на лівій долоні, як звати кота його батьків, та слухати, коли він розповідає про набридливого колегу (і знати всіх цих колег за іменами).

Це не спілкування для галочки, а щирий інтерес, навіть до дрібниць. 

@annawinck

Ви поважаєте звички та патерни поведінки одне одного

Коли ви в дорослих стосунках, варто пам’ятати, що обоє партнерів — сформовані особистості. Зі своїми звичками в житті та стосунках, зі своїми кордонами. Хтось обожнює обійматися, хтось — не такий тактильний. І це зовсім не означає, що №2 не має до тебе почуттів. Скоріше, він / вона демонструє їх по-іншому.

У здорових стосунках ви з партнером можете відкрито обговорити важливі для себе речі та те, як, умовно кажучи, ви хочете, щоб вас любили. Проговорити оптимальну кількість тих же обіймів, кому і скільки потрібно побути на самоті, що ви цінуєте у стосунках, а що для вас неприйнятно. 

Ви розв’язуєте проблеми разом

Сварки та конфлікти — частина будь-яких стосунків, навіть здорових. Вирізняє останні те, як ви виходите з таких ситуацій. У здорових стосунках будь-яка проблема — про рішення. Ви вислуховуєте одне одного, намагаєтеся почути та зрозуміти. І разом — саме РАЗОМ — знаходите рішення.

Стосунки, які рятує один партнер, — приречені. Стосунки, в яких проблеми просто замовчуються та накопичуються, як бомба уповільненої дії.

@brunabear

Ви — safe space одне для одного

Так, ви дві цілісні особистості. Проте навіть найсильнішим людям інколи потрібна підтримка та просто обійми. У здорових стосунках ти завжди можеш розраховувати почути: «Ти зробила правильно, все буде добре». Покладатися на безумовну підтримку та його / її присутність поруч, коли це дуже потрібно.

А також це про те, що ти дозволяєш собі бути собою та не носиш маску перед партнером: ти можеш бути вразливою, засмученою, плакати, ділитися розчаруваннями і просто хотіти обіймів.

Ви — партнери, а не конкуренти

Є чудова фраза: люди об’єднуються в пару, щоб бути сильнішими разом. І це дійсно так. Адже сьогодні ми всі поодинці здатні бути щасливими та розв’язувати всі свої проблеми, будувати плани, жити в кайф. Навіщо тоді бути з кимось? Щоб бути ще сильнішими, ще щасливішими, а не щоб інша людина вирішувала якісь твої проблеми.

@brunabear

У здорових стосунках люди — партнери. Вони рівні, вони відкрито комунікують, вони в усьому разом. Проте водночас радіють успіхам в особистих проєктах / справах одне одного. Проілюструємо простим кейсом: твій партнер у здорових стосунках не ображатиметься, що ти їдеш у подорож без нього, а побажає тобі класного відпочинку. Він не турбуватиметься, що в тебе вища зарплатня, а пишатиметься твоєю кар’єрою. 

У здорових стосунках немає місця конкуренції та заздрощам. Вони про партнерство і підтримку.

У вас спільні цінності

Ви можете бути абсолютно щасливими у стосунках у моменті й зараз. Проте як щодо майбутнього? У здорових стосунках важливо бачити перспективу. Які цінності керують вами? Що спільного ви можете і хочете побудувати разом? Не варто й казати, що якщо ти мрієш про сім’ю, а в нього в планах бурхливе життя за маршрутом подорожі — бар — екстремальні перегони й таке інше, то навряд чи в цих стосунків є майбутнє.

І якщо тобі здається, що ми занадто забігаємо наперед, відмотай назад та подумай, що об’єднує вас просто зараз? Дуже віримо, що це не лише пристрасть та сліпий потяг одне до одного.

Ви не боїтеся брати відповідальність

Здорові стосунки — завжди про чесність та відповідальність за свої слова та дії. Про вміння визнавати помилки та відповідати за їхні наслідки. Так само це про відповідальність за іншу людину: проте не про токсичну співзалежність, а про готовність бути поруч, допомагати та підтримувати. А ще — про відповідальність за свій вибір та готовність вкладатися та старатися, щоб стосунки зміцнювалися та розвивалися.

@negin_mirsalehi

У вас чесний баланс між «брати» і «давати»

Це не означає, що ви маєте вести підрахунок та слідкувати, хто частіше робить приємності / подарунки чи компліменти. Проте у здорових стосунках завжди присутній баланс — це ніколи не гра в одні ворота. У здорових стосунках партнери однаково вкладаються насамперед емоційно: цікавляться одне одним, підтримують та турбуються. Це дії, що показують бажання ці стосунки зберегти. А також банальне: хтось приготує вечерю, а інший потім прибере.

Ви не намагаєтеся змінити одне одного

Урок, який у стосунках кожна має вивчити хоча б раз: люди не змінюються. Жодні скандали, вмовляння та благання не змінять людину поряд з тобою. Коли люди заходять у здорові стосунки — вони це розуміють. Можна сказати, що це база, з якої ці стосунки починаються.

Ти бачиш партнера таким, яким він / вона є, повністю його / її приймаєш і не намагаєшся змінити.

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ