Як знайти «свого» психолога: поради експерта

Cosmo

Серед українців розповсюджений стереотип, що до психотерапевтів треба йти вже в крайньому випадку. Адже це гроші на вітер, краще спитати поради у друзів. Або думати, що впораєтеся самостійно. За цей час негатив накопичується, а старі «таргани» в голові дедалі частіше дають про себе знати. Може, піти до психолога — таки непогана ідея? Просто треба знайти хорошого фахівця. Як це зробити, розповідає психолог реаліті «Від пацанки до панянки» (Новий канал) Наталія Борисова.

Індивідуальний підхід

— Можливо, комусь це питання видається дивним, адже наразі є безліч ресурсів та можливостей, щоб обрати фахівця, — каже психолог. — Можна скористатися рекомендацією друзів, знайомих. Інтернет просто рясніє пропозиціями від психологів. А ще у багатьох виданнях є безліч публікацій та їхніх рекомендації. Здавалося б, он до скількох можна піти. Насправді, це доволі складне та делікатне питання, підхід до якого має бути індивідуальний.

За словами Наталії, не факт, що фахівець, якого порекомендували, зможе вам допомогти. До речі, не кожен розпіарений психолог готовий з вами працювати. Що ж тоді робити?

«Свій» психолог

— Перш за все ви повинні розуміти, що, обираючи собі психолога, ви шукаєте людину, з якою вам буде комфортно, — пояснює Наталія. Хороший психолог ніколи не буде на вас тиснути, нав`язувати свою думку або давати поради. Завдання терапевта — ставити потрібні запитання, щоб клієнт сам знайшов для себе найкраще вирішення проблеми. У вас під час консультації не повинно складатися відчуття, що на вас просто хочуть заробити. Важливо, щоб фахівець щиро хотів вам допомогти і максимально намагався це зробити.

Професійні якості

— Обов`язкова наявність вищої психологічної освіти (можливо, медичної) плюс, сертифікати, що підтверджують спеціалізацію психолога і постійне підвищення кваліфікації, — розповідає Наталія. — Почитайте відгуки про роботу фахівця в інтернеті, подивіться сторінки в соцмережах. Чи подобається вам те, що ви бачите і чуєте?

— Намагайтеся зрозуміти для себе, чи відчуваєте ви те, що фахівець «сильніший за вас», — каже Наталія. — Чи готові йти до вирішення проблеми в його супроводі? Психолог-професіонал не буде змішувати психологію з езотерикою чи магією. Або говорити загадково, побічно, пророкувати вам майбутнє чи залякувати чимось. Вам із фахівцем має бути складно. Маю на увазі, що робота з психологом не може бути безболісною, адже зачіпаються важливі речі, але у вас повинно виникати бажання відкриватися цій людині і разом шукати шляхи душевного зцілення.

5 5 1
Фото: instagram.com/matildadjerf
Спецпроекты
Реклама

Почему тебе не стоит доверять другим людям: мнение основателя Академии практической психологии Игоря Погодина

Ведущий гештальт-терапевт страны — Игорь Погодин — раскрывает очень щепетильную тему доверия и имеет собственное мнение на этот счет.

Loading...

Газлайтинг: как бороться с этим видом психологического насилия

С ним сталкивается не только каждая девушка, а и каждый человек!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ксения Мишина

Давай без короны: как устроить вечеринку дома и выбрать подарки для близких

Новый год, новая ты: обещания самой себе и большой астропрогноз на 2021

Cosmo Beauty Awards: главные продукты года

Меняем секс к лучшему: новые реалии вашей близости

15 способов одеться тепло и нарядно


Найти и обезвредить: 7 вещей, которые негативно влияют на твое психологическое здоровье

Они особенно очевидны сейчас, когда нет возможности рвануть в теплые страны и полностью расслабиться!

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Гороскоп

Как найти друзей во взрослом возрасте: 5 советов

С нашими советами ты легко найдешь тех, с кем захочется весело проводить время и говорить о сокровенном.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

5 фактов, как социальное одобрение влияет на твое психологическое здоровье

Еще несколько доказательств, почему нужно всегда оставаться собой и никого не слушать!

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.